1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сатанистички скриени пораки во Дизниевите цртани филмови

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Baby-Blue, 19 август 2019.

 1. Baby-Blue

  Baby-Blue Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  153
  Поголемиот дел од луѓето веруваат дека цртаните на Дизни немаат никаква штетност за нивните деца. Меѓутоа, постојат голем број на видеа кои го покажуваат токму спротивното - цртани полни со суптилни пораки кои потсвесно влегуваат во умот на детето.

  Кој е Волт Дизни?
  Волт Дизни бил масон од 33 степен, кој завршил специјална масонска школа за "контрола на умот", детска деструкција и перење на мозоци преку големо ниво на сатанизам, магии и порнографија.
  Пепелашка, Ариел, Кралот лав, Аладин, Фрозен... Скоро секој негов цртан филм изобилува со скриени, потсвесни пораки, кои влијаат врз умот на децата.

  Низ овие цртани може да се воочи како за момент се појавуваат гениталии, голи жени кои играат во оган, зборот "sex", кој скоро незабележливо се испишува во форма на облак од прашина, знакови од Илуминатите во кои припаѓал и самиот Дизни, сатанистички симболи...

  Дизниевите цртани се создадени со цел преку суптилните пораки, сатанизмот и порнографијата, потсвесно да навлезат во умот на децата.
  Не, ниту едно дете не може само да ги забележи овие симболи, меѓутоа штом веќе еднаш се влезени во потсвеста, тие понатаму ќе почнат да се активираат. Се претпоставува дека поголем дел од децата кои ги гледаат овие цртани имаат голема можност понатаму да станат манијаци, насилници и криминалци, што всушност е главната цел на илуминатите.

  Во прилог ви оставам видео и слики од скриените пораки во Дизниевите цртани филмови. Што мислите за ова?  0tMJhWp.jpg 827e002518539961f56f1c4577d259c3.jpg disney-codes-727854.jpg Disney-Subliminal-Message-69.jpg disney-subliminal-messages-three-little-pigs.jpg disney-subliminal-message-the-rescuers-573x420.jpg images.jpg Jessica_Rabbit_Hidden_Message.jpg screen-shot-2015-06-27-at-20-40-06.png disney-occultism-and-symbolism-12-300x221.jpg
   
  На Gosh и Јаневски им се допаѓа ова.
 2. Baby-Blue

  Baby-Blue Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  153
  Еве уште некои слики, кои не можев да ги ставам во претходниот пост:
  72i8ioymfvcz.png 4f13d19730ee98e894ddf88c26031033.jpg disney-occultism-and-symbolism-11-300x221.jpg
  disney-occultism-and-symbolism-18-300x232.jpg
  disney-occultism-and-symbolism-21-300x221.jpg f96a459509c25322a33f40f0d419eb83.jpg хх.jpg d6c618a8c6003bb375878d39f0fe6903.jpg
  e8f.gif
  И видео, каде што наместо предвиденото "Good kitty, take off and go" се слуша "good teenagers take off your clothes"


  Што мислите вие, коинциденција?
   
  На Gosh и Јаневски им се допаѓа ова.
 3. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.088
  Допаѓања:
  163.452
  Пол:
  Женски
  (facepalm)

  [​IMG]

  Мислам дека верниците-теоретичари на заговор треба да се опраат и да ги остават децата (а и нормалните повозрасни луѓе) да уживаат во животот и да се забавуваат, ете тоа.
   
  На KuklickaSk, mssuniquee, MarigoldA и 32 други им се допаѓа ова.
 4. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.921
  Кајгана ставиле реакции на мислења, а тука само ми се допаѓа, да не може човек соодветно да реагира ;(
   
  На KuklickaSk, Angie1432, Alita и 4 други им се допаѓа ова.
 5. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  13.593
  Допаѓања:
  42.629
  Пол:
  Женски
  :wasntme: (facepalm)
  После Once upon a time мислев дека ми се у***ле сите мислења за Дизни филмовите и цртаните(таму се поинакви работите за сите ликови), амаа после ова ;( ми се плаче.
  Сите сме растени со Дизни цртаните и не сме злосторнички насторени како што гледам.
  Глупиве тероии на заговор го уништуваат детството кај децата.
  Што да гледаат место цртани?South Park?The Simpsons?Friends?
  Глупости
   
  На mssuniquee, Alita, SexiLy и 4 други им се допаѓа ова.
 6. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.878
  Допаѓања:
  223.652
  Пол:
  Женски
  Па.. Сеуште не работам за франкфурт мафија..
   
 7. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.183
  Пол:
  Женски
  @Baby-Blue
  Зошто чуваш сатанистички симбол на аватарот?
   
  На tessie и Feminka22 им се допаѓа ова.
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.173
  ГЛУ-ПО-СТИ!
   
  На referentka, kolovoz, mssuniquee и 7 други им се допаѓа ова.
 9. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.183
  Пол:
  Женски
  Сечено, лепено, монтирано и прелепувано.
   
  На kolovoz, Starlič, AnnabelLee и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.776
  Пол:
  Машки
  Не би рекол дека се работи за сатанистички сублиминални пораки туку за реалност.. односно социјален експеримент за кодирање на умови преку визуелни и звучни сигнали.
  Тоа е факт дека е така и кој мисли дека сликите погоре се неточни или случајни, треба да поработи на сенсот за распознавање на реалните работи.
   
  На elenaxbbg, AnnabelLee, Gosh и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.088
  Допаѓања:
  163.452
  Пол:
  Женски
  Македонски народни приказни да гледаат, да се учат уште од мали дека сè се врти околу домаќинлук и деца, посебно женските. На празници обавезно икони да бацуваат и да парадираат предводени од попови. Какви се тие странски измишљотини што поттикнуваат имагинација и соништа кај децата, глупости.

  Еве и во Полска од пред некој месец вест како католички свештеници во присуство на деца палат Хари Потер книги, од слични причини (промовирање магии, вештерство).
  Ко што се вели, не е болест сè што боли.
  https://www.bbc.com/news/world-europe-47771706
   
  На A_star, Alita, Elen4e_sonce и 15 други им се допаѓа ова.
 12. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  13.593
  Допаѓања:
  42.629
  Пол:
  Женски
  Е баш сум среќна што сум растена со сатанистички цртани жими се :rofl:
  А реално и од цртаниве и од народните приказни сум добивала фикс идеи секогаш.
  Неќев да се шишам едно време, Рапанзел да будем 8)
   
  На Maša8, Luminary, sj *O* и 8 други им се допаѓа ова.
 13. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  5.082
  Допаѓања:
  27.321
  За ова со LSD сигурно дека дете ќе знае хемиска формула па и структурна па ќе види формулава во цртан и ќе му влијае лошо понатаму да проба :drunk:. Жими се да не пишуваше немаше воопшто да приметам дека полицине се дрога уствари.:?: Па и другите не би ги приметила

  Мислам дека не познавам некој што како дете не гледал Том и Џери па еве не' гледам сите убијци станавме.
   
  На Elen4e_sonce, Rose96, calliope и 11 други им се допаѓа ова.
 14. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.183
  Пол:
  Женски
  Работата е што темава доцни едно 8-10 години, тогаш избија лошо разработени теории на јутуб :D Инаку, не е само Дизни, и не е само Холивуд, и не е само Запад (иако таму се најиспраксирани и усовршени).
   
  На Feminka22, sj *O*, AnnabelLee и 3 други им се допаѓа ова.
 15. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  14.787
  Пол:
  Женски
  А во Македонски народни приказни што има апла сатанизам со ѓаволи, демони, самовили?
   
  На A_star, mssuniquee, Angie1432 и 22 други им се допаѓа ова.
 16. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.776
  Пол:
  Машки

  Така де .. ама таман си е, еве сеа на некој му текнало и напраил добра тема.
  Јас ги знам овие работи одамна + безброј други теми , но се радувам кога некој ќе отвори нешто што го знам и да се насмеам малце на експериментот пошто првите сфаќања се секогаш WOW, после тоа е смешно.
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.670
  Допаѓања:
  25.213
  Пол:
  Женски
  Ама битно секогаш победува добрата страна :D
   
 18. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  Отсега кога ќе видам цртан од Дизни...

  [​IMG]


  Овие што ги правеле видеава застанале да гледаат цртани и да бараат скриени пораки кај пишува секс, а кај има формула за дрога. :drunk: Што губење на време?

  А: -Извини не слушнав, што рече дека работиш?
  Б: -Барам скриени сатанистички пораки во Дизни цртани и ги постирам на интернет.
  :D

  Да не беше со црвено означено дека пишува СЕКС немаше ни да приметам, ама затоа кога сум била мала потсвесно сум читала и сега сум тргната по лоши патишта :o


  Инаку од порано ја имам видено сликата со трите прасиња дека на ѕид имаат обесен колбас и под него пишува Father :rofl:
  Имаат добра смисла за хумор луѓето. :D

  [​IMG]
   
  На mssuniquee, Elen4e_sonce, Srckata28 и 21 други им се допаѓа ова.
 19. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.465
  Допаѓања:
  155.005
  Пол:
  Женски
  За "скриени" пораки да имаат влијание мора да знајме шо значат. Ние како ДЕЦА, ни секс знаевме шо е, ни кур еректитан како изгледа ни пак хемиска формула на факин ЛСД.

  Дали воопшто е можно да се "програмира" мозокот на ваков начин? Да. :devil: Дали Дизни успева? Не. :makeup:

  Дали едно дете можи да биди повредено ако еден од родителите пуши, а то не знај дека пушењето е штетно? Не.
  Дали две годишно дете знај дека родителите имаат секс и шо значи то ако претходно не знај шо е то па да се трауматизира? Не.

  Социјалните норми се учат.
  Од кога ќе се научат можи да се манипулира со нив.
   
  На KuklickaSk, kikin, calliope и 2 други им се допаѓа ова.
 20. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  4.325
  Допаѓања:
  51.683
  Пол:
  Женски
  Дизниевите цртани се едни од најубавите цртани на векот. Секогаш носат убава порака и се поучни, но кој што сака тоа гледа.
   
  На referentka, elimkd, mileystar и 1 друга личност им се допаѓа ова.