1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Саут Парк (South Park)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ludoto19, 8 август 2010.

  1. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Меѓу омилените!
    Таков проект нема шанса пак да се започне. Ако ништо друго нема да го надмине Саут Парк.

    Најомилена епизода таа со Снуки.
    Не ми текнува на името, ама кој гледал Jersey Shore знае. :D
     
  2. Tantica

    Tantica Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    24
    Навистина сум опседната со саут парк и незнам како ке издржам до октомври за нова епизода, btw омилена епизода - кога картман се прави дека има туретов синдром (I got a golden ticket...)
     
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Мене омилена епизода ми е The Death of Eric Cartman :rock: Сите кога го игнорираат и он ќе помисли дека умрел кога серел последен пат :rofl:
     
    На Tantica му/ѝ се допаѓа ова.
  4. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    нема појака серија ја обожавам полна е со сарказам,омилено епизода ми е со Адам Снедлер кога ке го заебават и дека Германциите не биле смешни ха ха ха.Таа епизода ја направија оти Адам Сендлер рече дека Саут парк не биле смешни :) :)
     
  5. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.708
    Пол:
    Женски
    хахахха леле стигната сум на 11 сезона на 5 епизода. Ама од 11 сезона, 3 епизода е најјака. Со вошките. :D :D :D Нема да ви ја раскажувам погледнете ја сами. :rofl:
     
  6. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Ја имате ли гледано епизодата за гомното на Ренди? Кога исра најголемо гомно на светот и требаше да го запишат во гинисовата книга, арно ама Боно од У2 му го сруши рекордот :D
    Многу се смеев вчера на епизодата од филмот за Исус, не ми текнува од кога сезона беше, мање битно тоа, Картмен го натера Кајл да мисли дека Евреите се лоши и тие го мачеле Исус :D
    И уште оваа, синоќа т.е. сабајле пред да си легнам ја гледав, кога Картмен глумеше дека има некаков си синдром од кој неможе да се контролира што зборува :D И пак на крај ги извлече дебелиот газ ццц колку е итар само :D Манипулатор невиден е. Кени го исмејува, Батерс го користи, Кајл го мрази, а со Стен е онака :D
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Јас ги имам гледано сите епизоди досега, мислам дека споменав, омилена епизода ми е Scott Tenorman must die, кога ќе гостуваат Рејдиохед.
    Со чилито.
    Закон.

    Картман ми е омилен лик, а после него гревчето Батерс.
    Исто добра епизода е кога ќе ја исценираат смртта на Батерс и ќе го преправат во женско за да се инфилтрира во женската пижама парти како Марџорин.
    :rofl:
     
  8. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    А каде можам да ги гледам?
    Или барем да ги симнам. Од каде?
     
  9. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Најмногу се имам смеено досега на Casa Bonita, Cartmanland и Тhe death of Eric Cartman :D Сега пак ќе ја гледам Каса Бонита, со каква страст го кажува името Casa Bonita :D А Батерс е ептен гревче, што ќе му речат сиротиот тоа прави. OooOoO Allright than :D
    A на епизодата Make love not Warcraft колку се смеев кога се собраа за да го убијат тролот, и се појавува Батерс со ист херој како на Картмен :D Сите кажуваат по нешто во играта и наеднаш се слуша: Тимееееееееј :D :D :D

    Мoжеш да ги гледаш на www.southparkstudios.com
    :)
     
    На caroline.costa му/ѝ се допаѓа ова.
  10. JoxyTheFreak

    JoxyTheFreak Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    5.566
    Дечки,и сеа дават ли навечер на А2,или Сител уште малку да ископират па и Саут Парк ке го земат? :D
     
  11. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    797
    Од кога ме запозна брат ми со Саут Парк, ги изгледав сите епизоди и го обожавам! Омилени ми се оние со Исус и Дедо Мраз, а за омилен карактер, се знае, Ерик!
     
  12. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    На starfish му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Andzelika

    Andzelika Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    176
  14. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Вчера ги гледав со Старвин Марвин епизодите, лудница :D Кога го испратија Картмен наместо Старвин Марвин во Етиопија :D
     
    На AlicaInWonderland му/ѝ се допаѓа ова.
  15. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Хахахахаххаа и јас на нет си ги гледам закон се хахахаах особено Ерик кога се расправа со Кајл :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  16. minne-mouse

    minne-mouse Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    536
    Дали овде се прави муабет за Саут Парк ?
    Жал ми е што ке ве разочарам но нема по верен обожавател од мене на дечкиве,секогаш се смеам со нив до солзи :D
     
  17. Marie.m

    Marie.m Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    843
    Допаѓања:
    764
    Се радувам како мало дете кога гледам саут парк, значи нешто омилено ми е , посебно ерик ми е најјак, се убивам од смеа кога и да каже нешто,а и кени мн го сакам :sun:
     
  18. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    До солзи се смеам со нив, ептен се добри! :D Едноставно незаменливи ликови. ;)
     
  19. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Вечерва на MTV има нова сезона во 21:45. Не пропуштајте ;) :D
     
  20. Nevermore

    Nevermore Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    1.991
    www.stansdad.com
    Ги обожавам ,ги имам сите сезони во лаптопот, (над 20 гига) можам да ги гледам по 100 пати истите епизоди и пак се газам од смеење . Првата сезона ми е најомилена, а најомилена епизода ми е онаа со Walmart :D Најмногу го обожавам Butters, кутрото тоа :D Butters , well that's me :!: И овој Randy таткото на Stan ептен ми е збунка фаца и секат прај глупости :fubar: