1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сајтови за симнување на филмови и серии

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од kiki-riki, 21 ноември 2009.

 1. kiki-riki

  kiki-riki Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  116
  имате ли некој сајт за симнување на филмови по можност со превод
   
  На T-At му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sonce

  Sonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  17
  Јас симнувам филмови од zamunda.net но некој ми рече дека не може повеќе да се прави регистрација на него. Пробај можеби ќе успееш. Тоа е бугарски сајт и има само бугарски превод ако разбираш бг може да си симнеш ако не :( пробај само преводот да го земеш од некој мк сајт. Поздрав и пиши што ќе направиш.
   
  На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. paola

  paola Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  rarbg.mk-bugarski sajt,
  mininova
  ama zamunda e najdobar spored mene
   
 4. LovelyLady

  LovelyLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  jas si go imam programceto utorrent i si simnuvam torrenti pa taka mi e najzgodno ... ako ne go najdis taka filmot dzabe ti e :P
   
  На supergirl22 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  367
  nz zosto ne mi se otvoraat filmovite od zamunda ;) a inace uspeav da se registriram :D
   
 6. angel

  angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  51
  За да симнуваш содржина од zamunda.net (и од другите сајтови за торенти) треба да ја имаш програмата uTorrent. Еве линк од каде што можеш да ја преземеш:

  http://www.utorrent.com/downloads

  Кликни на Download Now и сними го фајлот utorrent.exe на твојот компјутер. Потоа отвори го и инсталирај ја програмата (Next, Next, I Agree, Next...).

  На zamunda.net, одбери го филмот коj што сакаш да го преземеш и кликни на црниот Download линк веднаш под насловот на филмот (пример: Inglourious.Basterds.DVDRip.XviD-iMBT.torrent). Отвори го овој фајл со програмата uTorrent и избери каде сакаш да го снимиш филмот на твојот компјутер.

  Ти преостанува уште да почекаш да се симне филмот (ова може да потрае во зависност од тоа каков интернет имаш). ;)
   
 7. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  367


  leleee falaaa najmnoguu :) :) :)
   
 8. Suzeto

  Suzeto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  18
   
 9. srcence18

  srcence18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  5
  najdobra programa spored mene e BitTorrent pa so torenti posle lesno e spustanjeto, a prevodot moze da si go najdis na www.titlovi.com mozes da si odberes kakov sakas prevod ima makedonski,srpski,hrvatski itn.......
   
 10. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.898
  Допаѓања:
  198.355
  Пол:
  Женски
  http://www.isohunt.com е исто така добар за симнување филмови, ама повеќето немаат превод... но има и тука решение - има страница http://www.opensubtitles.org на која може да најдете превод на било кој филм, на било кој јазик, има и македонски... меѓутоа, гледајте да се поклопува името на торентот за филмот со името на преводот... така не мора да го прилагодувате, само го пуштате филмот со BSPlayer и кликате на десно копче, па load subtitles, го одбирате симнатиот превод и толку... уживајте! ;)
   
  На Sireni му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  74
 12. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  4.753
  Јас обично не ги симнувам туку си ги гледам :)
  еве интересна страна за гледање филмови со македонски превод :

  www.tiafilmovi.info ;) :*
   
 13. Miss.Fabulous

  Miss.Fabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Јас симнувам преку www.zamunda.net и не можам да се пожалам до сега никогаш не е имало некакви кодови што вика демек не можеш да го гледаш филмот или пак да бара некаква лозинка и сл.
  Само ти треба програма за торенти како BitComet, uTorrent и завршена работа :)
   
 14. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Јас си симнувам филмови преку торент, секогаш можам да го најдам тоа што го барам и после преку бит лорд или арес си ги симнувам. Превод симнувам од Титлови и си гледам после! Ама сега некако многу бавно ми се спуштаат фимовите, имам интернет од Макс Адсл 15. :(
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Pinar

  Pinar Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  1
  И јас си симнувам филмчиња од торент и мислам дека е најдобра страна кога станува збор за симнување филм...а и се спуштаат дирекно а не од деца а со тоа е помал ризикот за вируси...а за превод на www.podnapisi.net :D
   
 16. Iva-Sliva

  Iva-Sliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  45
 17. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  И јас ја користев оваа страна,но во последно време многу споро иде симнувањето ,па затоа одам на земунда ;)
   
 18. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Јас веќе долго време симнувам од zamunda, па потоа на LimeWire. Имаат убав квалитет на снимка, ретко ми се случило да симнам карастрофална снимка, едино ако филмот е ептен нов.
   
 19. eki4k2

  eki4k2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  41
  Овоа ми се допаѓа.Фала мн за информацијата :P
   
 20. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Многу ли се троши нетот кога ги гледате онлајн филмовите?