Сајтови за симнување на филмови и серии

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од kiki-riki, 21 ноември 2009.

 1. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  301
  оваа страна има многу малку филмови,нема некој избор :^)
   
 2. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.493
  Допаѓања:
  25.743
  Пол:
  Женски
  Филмови спуштам од Zamunda.net и до сега сум многу задоволна од квалитетот на филмовите. Понекогаш спуштам и од rarbg.mk
   
 3. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  152
  Zamunda.net
  OneclickMoviez
   
 4. Pink.Princess

  Pink.Princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2010
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Филмови со македонски превот можете да гледате на popcorn.com.mk јас таму гледам и има добри филмови.Не се симнуваат туку се гледаат онлајн. :D
   
  На Sireni му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.095
  Допаѓања:
  122.774
  Пол:
  Женски

  Помалку троши кога гледаш онлајн филм, отколку кога го спушташ ;)
   
 6. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  238
  Еј стварно ????
  Ете видиш не сум знаела досега, јас мислев дека е обратно :$
  Фала на корисната информација ;) :*
   
 7. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.094

  Помалку троши - ако гледаш онлајн со мала резолција. А ако е сликата убава, троши исто колку и да го симнеш. Можеби има незначителна разлика. Ми го имаат кажано ова, а и сама имам проверено и така е :)

  Затоа никогаш не гледам онлајн, си ги спуштам.
   
 8. tanjetomawoemo

  tanjetomawoemo Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  5
  Mozes da probas na btjunkie.org :) ja si siminjam od tamu.. no ne se so prevodi a prevod mozes da si najdes na titlovi.com :) najcesto ima na srpski no se naoga i mk prevodi ama ne za site filmovi :)
  [mod-kirilica:tsxtv1jc][/mod-kirilica:tsxtv1jc]
   
 9. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски
  Со сигурност кажувам дека најдобро е да си симнеш прво торент од zamunda.net и после да си го симнеш филмот. После на titlovi.com ќе си симнеш превод и само ќе го довлечкаш до филмот и ете ти.
  Вака нема утка! Зборува човек со искуство! ;)
   
  На littlevampire му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Glamour

  Glamour Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  42
 11. Anjichka

  Anjichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  71
  јас обично си симнувам филмови од http://extratorrent.com/ , и многу сум задоволна од брзината на симнувањето, значи експресно е Ч) да не заборавам претходно треба да си го имате инсталирано BitLord програмчето
   
 12. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.313
  ќе замолам некој,ако не му е проблем што е регистриран на замунда,да ми напише user name и пасворд во лп,зачто веќе неколку дена неќе да ми се логира,а не прима нови членови.ако на некој не му е проблем да сподели,нека ми пише :D
   
 13. MyMar

  MyMar Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  4
  Дали знаете каде можам да ја спуштам бушавата азбука ама цела мислам со сите букви по можност... :)
   
 14. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.957
  Сакам да го симнам Letters to Julliet,да ми каже некој од каде можам слободно без проблем од кој сајт?
   
 15. puflaa

  puflaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  22
  Најчесто симнувам од zamunda.net, снимките се ок, има некад и кино затоа треба да се гледа што се симнува и сите нови филмчиња..а и од axxomovies.org тука сите снимки се добри, нема кино снимки значи ама па затоа доста филмови каснат.
   
 16. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.095
  Допаѓања:
  122.774
  Пол:
  Женски

  Еве ти торент за тој филм.
  http://isohunt.com/torrent_details/209516105/letters to juliet?tab=summary
  DVDRip е, поквалитетно отколку на кино снимка. Имаш и англиски титли, само треба да го смениш името на фајлот да биде исто со името на филмот, и преку БС Плеер можеш без проблем да ги ставиш. А ако сакаш превод, побарај на сајтовите каде што има македонски преводи или српски, не ги знам баш кои се.
   
 17. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.957
  Фала ти Ана веќе го симнав :)
   
 18. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  3.843
  Допаѓања:
  26.935
  Пол:
  Женски
  Еве ви сајт www.rlslog.net каде што може да видите кој филм е излезен и со каков квалитет а после барајте го на торент :)
   
 19. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.957
  Да ми каже некој од каде можам наједноставно и најлесно да го спуштам филмот Confessions of a shopaholic?
   
 20. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.095
  Допаѓања:
  122.774
  Пол:
  Женски