Сајтови за симнување на филмови и серии

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од kiki-riki, 21 ноември 2009.

 1. bleff

  bleff Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  19
  македонски секако немаат, си пишува во инфото предда го симнеш, ако имаат превод вообичаено е англиски... а за преводи лесно е http://www.podnapisi.net/ сигурно ќе заврши работа :)
   
 2. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  1.746
  Допаѓања:
  2.801
  Пол:
  Женски
  обично симнувам филмови од
  www.zamunda.net
  a превод од: podnpisi.net
   
  На purple.world му/ѝ се допаѓа ова.
 3. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  198
  дали знаете од каде да го симнам филмот 50/50?? го барав секаде и на замунда и на пирате... ама го нема..
   
 4. Ann.94

  Ann.94 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  1.822
  тука симнувам и филмови, и музички албуми и се што ќе ми текне :)
  Најдобра страна, и најбезбедна ми е.
   
 5. Kylie

  Kylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  3
  Обично симнувам од btjunkie.org понекогаш и од замунда :)
   
 6. AzSxDc

  AzSxDc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  24
  и јас стално од таму си симнувам а преводите од mk.titlovi.net :D
   
 7. purple.world

  purple.world Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  7
  Имам една молба, бидејќи немам искуство со спуштање филмови и преводи, сега пробувам читам од тука и спуштив филм, ама незнам како да спустам превод на МК? Ве молам пишете ми дали треба да се регистрирам на титлови.нет? Па потоа ке можам да спуштам превод... Кажете ми како правите вие што знаете ..... фала :)
   
 8. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  198
  на титлови не мора да се регистрираш, туку само влези во страната напиши го името на филмот, и ако има превод на мк од тој филм ќе го спуштиш...
  можиш да пробаш и на podnapisi.net
   
 9. Squirrel

  Squirrel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  413
  Ај кажете ми некоја страница од каде можам да го симнам Сексот и градот,ама првиот дел од ФИЛМОТ!
   
 10. evelyn993

  evelyn993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  314
  знае некој од каде можам да симнам шпански серии? :/
   
 11. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  1.702
  Допаѓања:
  11.614
  Пол:
  Женски
  Искрено јас до сега не сум нашла негде кај што можат да се симнат ,али можеш да ги гледаш он лајн ,и можеш да ги гледаш на ју туб ги имаш сите епизоди од сите шпански серии таму :)
   
 12. Smurfette.M

  Smurfette.M Популарен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  621
  Знае некој од каде можам да го симнам The Smurfs Movie ама без да морам да се регистрирам ? :)
   
 13. PussyHunter

  PussyHunter Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  719
  Јас филмови симнувам, значи “скинувам“ преку торенти. Верувам знаете што е тоа, ако не време е да научите. ;)

  Најдобри сајтови за торенти по мене се:
  http://thepiratebay.org/
  http://www.kat.ph/ (мој фаворит)
  http://www.torrentreactor.net/

  Значи, само пишувате име на филм и готово го наоѓате. Да бевме посредена држава ваквите работи ќе беа забранети затоа што се руши copyright, ама вака бидејќи сме “дива“ држава во однос на интернет, користете бенефит. :)
   
 14. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.636
  Јас на земунда не можев да се регистрирам еднаш, па уште еднаш и не провав... :lol:
  Си симнувам од исохунт, а за торенти ја имам Уторент.
   
 15. Justice

  Justice Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  90
  Да не знаете кај можам да го симнам филмот How high? Барав на неколку страни и нигде не го најдов :?:
   
 16. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932
  Како да го симнам Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides на http://www.kat.ph/ ?
  Процедурата како е? Неам пoјма :$
   
 17. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.630
  Јас симнувам од http://www.zamunda.net и многу сум задоволна. Но еве последниве 2-3 дена , нешто не ми го уклучува сајтов. Незнам што е проблемов :/
   
 18. Argasi

  Argasi Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  278
 19. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  thepiratebay.org
  игри,филмови ..свашта :D
   
 20. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.328
  Допаѓања:
  7.228
  Aj ако може линкче од некоја безбедна и бесплатна страна за симнување на филмчиња ;)
  Благодарам однапред :)