1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сајтови за средување на фотографии

Дискусија во 'Слободно време' започната од Monickaa, 15 март 2011.

 1. Monickaa

  Monickaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  5
  Дали ги средувате вашите фотографии, и каде, зошто најчесто...?
   
 2. smiley-94

  smiley-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  321
  знаете ли некој сајт за средување на фотографии

  www.picnik.com :)
   
  На Isabel му/ѝ се допаѓа ова.
 3. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  знаете ли некој сајт за средување на фотографии

  Оди во Кафе муабети таму ќе ја најдеш темата! :)
  Инаку, можеш да си го спуштиш Photoscape има супер опции. :)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.989
  Пол:
  Женски
  Па има разни, јас моите не ги средувам многу, многу-само еден ефект до 2, си пишувам (Име) Photography- да се знае кој сликал, мoжеш да ги пробаш:Picnik, Photoscape, Photoshop, Pizap, LunaPic и други, ств. има многу.
   
 5. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.832
 6. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.199
  Допаѓања:
  79.930
  Пол:
  Женски
  pixlr.com :)
   
  На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  294
 8. simonaspase

  simonaspase Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  10
  Адобе цс5 .... Не да се фалам ама сликите ги правам како по сликарници .... :D
   
  На lovely-girl и Monique995 им се допаѓа ова.
 9. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  481
  Пред некое време си симнав Photoshop ама проблемот е што неможам да се снајдам |( и најчесто на Picnik си ги правам :$
   
 10. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  Имам Photoshop, и тешко се снаоѓам со него, но решена сум да научам. Многу интересно ми изгледа. Сега за сега Picnik ми е најпрактичен.
   
 11. katrin96

  katrin96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2011
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  9

  од кај симна?ај хелпп малце :)
   
 12. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  481
  Еве ти линк од Замунда..јас од тука го симнав па пробај и ти ;) http://zamunda.net/details.php?id=262084&hit=1
   
 13. vishna

  vishna Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Знае ли некој како може фотографијата да ја направам црно-бела, освен некој детал. На пример цвеќето да ми остане црвено, а се друго да биде црно-бело.
  Која програма може да ја користам?

  Однапред фала :)
   
 14. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  На Пикник
  Одиш на опцијата Create, па на Effects, па на Black and White, па на Reverse Effects и после натака си правиш црно бело што сакаш :)
  http://www.picnik.com/ Еве ја страната ;)
   
  На Madam-A му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Јас користам Photoshop Adobe cs3(најлесен е) и можам да кажам дека сум полу-професионалец. Велам полу-професионалец бидејќи немам квалитетен апарат(Nikon,Canon).Сликите ги правам со специјални ефекти и се тоа научено од youtube. Си се гордеам сама на себе :$
  A, за пообични ефекти кои можат многу побрзо да се направат на picnik и photoscape си ги правам таму, нема потреба да се мачам на Photoshop :)
   
 16. Hova

  Hova Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  127
  www.taaz.com Тука средувам се што не ми се допаѓа, малку пудричка, може и трепки да се стават, се менува боја на очи, карминче, сјајче.... одлично е...
   
 17. marija994

  marija994 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  194
  Од каде го симна Photoshop Adobe cs3?? СДП дали може од некаде да се направи free download? :)
   
 18. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Ми го даде еден програмер, пријател на тато.. Незнам дали може да се симне :^)
   
 19. marija994

  marija994 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  194
  затоа и те прашав, зошто јас барем, не најдов на нет за free да го симниш :) сепак фала на информацијата :)
  А доколку некој може да ми каже нема пиши лп :)
   
 20. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.213
  Допаѓања:
  16.570
  Имам PhotoShop ама неможам да се снајдам :wasntme:
  Имам PhotoScape таму најчесто ги правам 8)
  А сега баш се регистрирав на Taaz и ако можам да се снајдам таму ќе ги правам веќе..:)