1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Свадбата на вашата сестра/ вашиот брат

Дискусија во 'Свадба' започната од The-Queen, 24 февруари 2013.

 1. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.423
  Свадбата на сестрата/братот е посебен настан. Инсприрана од тоа што се ближи свадбата на сестра ми, а видов дека немаме тема за како поминале подготовките и свадбите на нашите најблиски.

  Па феминки повелете, кажете ни ги импресиите каква беше свадбата на вашите постари/помали сестри/браќа.
   
 2. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.171
  Пол:
  Женски
  па сеуште не правела ама често паѓаме на муабет вака ќе биде или онака , венчаница храна музика ..и по ред се , е женски де...
  сонови, ама кога ќе прави ќе пишам впечатоци :lol:
   
 3. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.627
  Допаѓања:
  21.932
  Пол:
  Женски
  Аууу свадба на прво дете, па уште и машко. Можете само да замислите што фешти беа. :lol:
  Шала на страна, поубаво си имам поминато на таа свадба отколку на повеќето вечерни излегувања во град. Многу беше отмено, ич немаше некоја кич атмосфера (имаше само кич-гости :lol: )...не дека ми е брат (имам пишувано дека не се мирисаме многу), ама свадбата беше најубава од сите на кои што сум била. Мајката на снашка ми има голем удел во тоа со нејзините совети, си ја бива за тоа, си има добар вкус и око за тие работи, нема што.
   
 4. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  8.016
  Пол:
  Женски
  На свадбата на брат ми си поминав најубаво..ми беше покането друштвото и прејако поминавме. не беше некоја класична церемонија,туку имаше модерна музика,се беше до перфекција организирано.. засекогаш ќе ја памтам :D
   
 5. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  На свадбата на мојата најстара сестра (29 години) си поминав преубаво! И таму беше моето друштво покането, а морам да кажам и
  дека се напив малку
  :tmi: .

  Инаку сега во јуни ја спремаме свадбата на мојата втора сестра (27 години) и тука ќе биде моето друштво покането. :lol: Се надевам дека на оваа нема
  да се напијам!! Иако се е до контрола!! :wasntme:

  БРУКИ! :fubar: Незнам паметот кај ми бил! :^) :x :x
   
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Искрено мене ми е мноооогу глупаво кога ќе чујам, дека на свадбата на својот брат/сестра си викнале свое друштво. :x
  Извинете ама тој ден е на вашиот брат сестра, и самите знаете дека можеби тие и не сакале дел од гостите што не ги знаат да ги повикаат, па сега уште вашето друштво. Што сте вие кумови, па кумова тајфа правите?
  Не не,навистина не ве разбирам.
  Толку бе не можете еден ден без друштвото, тој ден да бидете со семејството и никој друг да не ве интересира. Или само барате повод да се соберете опиете и заиграте,небитно каде. Неможам да разберам... :|
  Една од вас да ми објасни која е целта на вашето друштво на свадбата на вашиот брат/сестра,ќе бидам благодарна.
   
  На a.c.k.a, The-Queen и tessie им се допаѓа ова.
 7. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.627
  Допаѓања:
  21.932
  Пол:
  Женски
  Потполно си во право. Не само од на брат/сестра, на чија било свадба некако ми е неубаво.
  Каква врска имаат тие со младенците?
  Во многу наврати роднини сами ми нагласувале демек ако сакаш, земи си и друштво, па сама сум одела.
  Нема потреба според мене.
   
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.459
  Пол:
  Женски
  Свадбата на сестра ми беше класична. Имаше одење по невеста, буткање на врата, облекување на кондура, јадење кокошка и кршење погача. Други адети немаше. Веселбата не ми се допадна многу, затоа што групата баш и не ја биваше за свирење. Јас не канев мое друштво на нејзината свадба, ниту сестрата на зет ми го направи тоа. Сестра ми покани една моја другарка, ама таа е и нејзина другарка. Таа не дојде на свадбата од оправдани причини.

  Сестра ми е мажена во Кавадарци и таму адетот е браќата/сестрите на младоженецот/невестата да си канат друштво на свадбата. Сестра ми беше на 2 такви свадби. Браќата на младоженците се другари на зет ми. На мене тоа ми е глупаво. Јас и маж ми бевме на свадба кај брат на моја поранешна другарка. Бев канета од 2 причини. Прво - затоа што ми беше најдобра другарка (само мене ме покани од друштвото) и второ - маж ми (тогаш дечко) седеше кај нив по ќирија (во иста куќа).
   
  На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
 9. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.934
  Допаѓања:
  28.606
  Пол:
  Женски
  На свадбата на братми, малку помал од мене поминав прекрасно.. Од моментот кога ја отвораа свадната со нивниот танц(признавам ми се насолзија очите од радост) до крај.. Весело, културно , одлична организација и се беше како што треба.. Луѓето весели, свадбата заврши(според дозволените сати) а скоро никој не си одеше дома...се на се, ќе ја паметам.. Братчето ми порасна во маж, има сопствено семејство... Друштво мое немаше а и не гледам потреба да има, исто како што и нрат ми немаше кај мене друштво
   
  На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.521
  Допаѓања:
  72.367
  Пол:
  Женски
  Немаше свадба, само се запишаа во матично, а мислам дека и јас така ќе направам.
   
 11. Anita Nikoloska

  Anita Nikoloska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2021
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  496
  Пол:
  Женски
  Супер беше се беше ок.
  Посебен свадбен подарок и изненадување и приредив ја донесов Благица Павловска во сала бидејќи сестра ми ја обожава.