1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Свадба за 48 часа (48 sati svadba)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од inimini, 30 август 2011.

  1. inimini

    inimini Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    72
    Здраво здраво. дали некогаш сте ја гледале 48 сата свадба, најреална емисија, по мене топ. за оние кои сакаат да прават свадба по сите обичаи со сите адети а немаат пари. А сега што мислите вие?
     
  2. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    48 сата свадба

    Дека емисиите од овој тип (посебно Балканските) во поголемиот број случаи се безвезно, изрежирано клише преку кое ликот пред телевизорот се жуљави, радува, соживува и поистоветува со „трагичните“ ликови во „емисијата“, како и тепање време дури се чека да почне срцепарајучата турска или индиска серија. :?:
     
  3. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    48 сата свадба

    Сум ја гледала емисијата,не е лоша но јас никогаш не би се пријавила на ваква емисија освен ако некогаш не станам бегалка :) свадба за 48 часа :shake: Инаку насловот некако не ми е во ред емисијата се вика 48 сати свадба а не 48 сата свадба :D
     
  4. Alondra

    Alondra Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    2.352
    48 сата свадба

    Мене ми се допага оваа емисија. Според мене треба и кај нас да има ваква емисија каде што за 48 часа би се спремила свадбата и се е платено од страна на продуцентите. Има многу парови кој со години се заедно и штедат пари за свадба или не се осудуваат на тој чекор поради финансиски проблеми. :D
     
  5. Buterfly-girl

    Buterfly-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    4
    добра е емисијата за оние што речиси немаат друг начин да направат свадба. мене некако ми делува многу клише и поарно не би правела свадба, отколку таква... ако веќе имаш сретства, свадба која ќе си ја направиш сам и по на тенане е милион пати подобра...
     
  6. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Мене ми е интересна емисијата, но јас не верувам дека 48 саати спремаат свадба, сигурно предходно им најавуваат па тие пополека се спремаат. Прво кај за 48 саати ќе најдеш слободен ресторан во некое помало место, каде што се закажува пред 4 месеци? Како и да е ја следам секоја емисија и мислам дека не се до парите некои се пријавуваат и за забава, а и не избираат секого сите имаат некоја интересна историја во врската.
     
  7. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    Да ја имам гледано емисијава и можам да кажам кои е моето гледиште за ова. Има значи одреден буџет кој ти го дава продукцијата се е изрежирано однапред, младите имаат закажано се и ресторан и музика и матично и ден на свадба имаат избрано и венчаница и одело и баш се мајке ми, само што сите се прават на два ипол, секогаш едниот не е дома алооо. Тргнете од себе па една недела ви треба да прошетате за обично парталче а не 24 саати да купите и одело и венчаница и баш третата или петтата што ќе ви ја понудат да ја пробате е таа која ја мечтаете цел живот ;) и значи после тоа они само едниот ден односно 24 часа нели си одат на местата кај што им е се и само си ги собираат работите ;) и кешираат :lol:
    Дали би се пријавила на вакво шоу НЕ НИКОГАШ ;)
     
  8. Alondra

    Alondra Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    2.352
    Zaljubena111 они обично доагаат преку недела и затоа има слободни сали, секако невестата гледа венчаници и се е договорено они само доагаат и плакаат :D
     
  9. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Знам за што станува збор иам 4х гледано и толку... :^)
     
  10. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    2007/8 кога се појави да гледав....но некако отпосле ми станаа досадни и да не речам некој грд збор...така да сега веќе НЕ
     
  11. I.want.to.sleep

    I.want.to.sleep Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    469
    Имаше пред година дена, уште ја даваат?? Дека веќе нема Пинк.