1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Свадба на отворено

Дискусија во 'Свадба' започната од Arika, 7 ноември 2011.

  1. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Секогаш повеке сум сакала свадба на отворено, отколку во хотели , во затворено.
    Би сакала мојата свадба да биде таква, посебно ако е на плажа :inlove:
     
    На Sweet-Mila му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Идеално едино за во лето, зашто не сакате да ви залади и да не можете ни вие ни гостите да се раскомотите како што треба.
    А и да е во лето, треба добро да си се осиграте дека ќе ве послужи времето, зашто ако заврне, и тоа не е муабет.

    Присуствував крајот на јули на една свадба на отворено и, за жал, им заврна. Декорација прекрасна, ама гостите почнаа да се прибираат внатре во хотелот (патем, свадбава беше во отворениот дел каде е ресторанот)... среќа младенциве (посебно невестава) беа крајно откачени и не дозволија еден дожд да им ја расипе веселбата, продолжија да се веселат, инсистираа да продолжат да свират музичарите (да се разбереме, музичариве на покриено беа, иначе озвучувањето ќе одеше по ѓаволите :lol: ) и на крај, секако беа кишка вода, си се бапнаа двајцата во фонтана.
    Навистина беше весело и беше преубаво, се дишеше буквално, што не е случај кога се прави свадба во затворена сала каде често знае да стане загушливо од луѓе, гужви, цвеќе, свеќи и мирисот на храна.
    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
  3. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Кога бевме старосватови, свадбата требаше да биде на отворено (во ресторан Имес). Пред да излеземе од кај невестата, почна да врне. И тоа многу врнеше. Младоженецот се јави во ресторанот за се да преместат внатре.
     
  4. gelkaa

    gelkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    1.490
    Мојата свадба беше на отворено,на ливада поточно и излезе феноменално..
     

    Прикачени фајлови:

    • IMG_4149.jpg
      IMG_4149.jpg
      Големина на фајлот:
      244 KB
      Прегледи:
      522
    • IMG_4167.jpg
      IMG_4167.jpg
      Големина на фајлот:
      233 KB
      Прегледи:
      513
    • IMG_4169.jpg
      IMG_4169.jpg
      Големина на фајлот:
      168,3 KB
      Прегледи:
      514
    • IMG_4166.jpg
      IMG_4166.jpg
      Големина на фајлот:
      148,6 KB
      Прегледи:
      514
    На VioletMK, mimidjon и AhThatFemaleProblems им се допаѓа ова.
  5. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.509
    Допаѓања:
    144.213
    Ептен сакам свадба на отворено , ама и колку да е стабилно времето, може на крај да те зезне. Сепак е голем ризик, посебно во овие ресторани во кои нема затворен дел, туку цел е на отворено.
    Еден ваков имаме во Струмица, прекрасно е направено, дворот со вештачко езерце, прекрасно место за фотосесија.
    Но една свадба летото расипа- буквално , гостите си отидоа на сред свадба, а времето цел ден прекрасно, никој не претпоставуваше дека ќе заврне.
    Струмичанките веројатно знаат за што зборувам. :)
    Инаку ова е местато- Ројал Парк
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  6. fifi16

    fifi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2013
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    мојата свaдба беше на отворено, ептен прекрасно беше, и времето ни се погоди баш, не беше ниту жешко ниту ладно, на 1 септември ни беше.. таман свадбата ни заврши, заврна, не чекаше нас времето :D
     
  7. Bradshaw12

    Bradshaw12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2013
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Каде е местово? Преубаво изгледа?

    До другите феминки дали некој слушнал за некое ново место Вила... некаде накај Матка било за правење свадби на отворено? Никако не можам да го најдам :(
     
  8. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Ако мислиш на Вила Ина, повели линк :)
    https://www.facebook.com/vilaina/photos_stream

    Инаку јас бев минатото лето таму на свадба, на отворено беше, дека има и затворена просторија.
    Преубав погледот е навечер, ептен романтичен. :)
     
  9. Sweet-Mila

    Sweet-Mila Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2012
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Се соглесувам со тебе свадба на отворено а особено на плажа е најубаво...Имам присуствувано кај блиски кои правеа на плажа беше незаборавно... :rofl:
     
  10. Leichka

    Leichka Активен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    8
    Феминки здраво! :) Јас сум релативно нова во форумот и по она што го гледам, гледам дека навистина би можеле да ми помогнете за некои мои дилеми во врска со свадбата. Пред еда недела правевме веридба така скромна само најблиските и сега почнувам да размислувам за главниот ден, за свадбата. Првата дилема ми е дали да биде на отворено или не. Дали да биде во зима и нормално ќе биде на затворено или сепак да почекаме до пролет за да биде на отворено. Премногу ми се допаѓаат свадбите на отворено, но сепак е ризик од времето да не се погоди :| Ги читав предходните постови и гледам дека секој си има свое мислење за ова од своја гледна точка. Ве молам за совет!!! :?: :$
     
  11. jojo9

    jojo9 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    6
    И јас сум во истата ситуација... Пред неколку дена се верив и сега треба да почнеме да размислуваме за се за да можеме се натенаме и по мерак да си спремиме. Јас сакам свадба на отворено така да за зимски локации не сум размислувала, а по искуството на една другарка која правеше свадба лани ова време мислам и дека е предобра одлуката за свадба на отворено. Ако некоја од вас драги феминки има некој совет, мене многу би ми значело.
     
  12. SnowWhite91

    SnowWhite91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    1.153
    Допаѓања:
    1.398
    Ние закажавме за септември во „Аква Стар“ (стариот базен во Кадино). Просторот за гостите и подиумот за играње се затворени, само едната страна, кон базенот е отворена.
    Се мислевме и за „Хиподром“ ама пак таму гостите се некако одделени во 2 посебни тенди, а подиумот е во средина. Ваму барем се е покриено и сите се наоѓаат како во една просторија а не одделно.
    Е, лошото е тоа што тие што ќе дојдат со мали деца ќе мора да си ги пазат да не им рипнат во базен. :D
     
  13. jojo9

    jojo9 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    6
    Немав слушнато за оваа опција, но звучи интересно. Ќе да е нешто слично како во New Star... Фалааа :D
     
  14. Adorablek8

    Adorablek8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Мојот животен сон се оствари, пред две години правевме свадба токму во овој ресторан бидејќи и сопругот е од Струмица. Со џез, без ора и чочеци, беше најубавиот ден во мојот живот!
     
    На teddytea му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    I nasata svadba na otvoreno ke bide :l:
     
  16. Трепетлика

    Трепетлика Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Женски
    Како сте задоволни од организацијата во Аква стар? Дали ресторанот нуди некои дополнителни поволности како свое осветлување и слично или само менито спаѓа во цената?

    И јас го земав предвид ама единствено ми е страв да не се поделат гостите пола надвор пред базен пола внатре о.О некаква таква мислам имам, а и на сликите од една страна изгледа многу филмски, ама па околината е многу рурална, не знам дали тоа паѓа во очи.
     
  17. maky718

    maky718 Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ме интересира дали знаете убави локации за летна свадба во Скопје или околината? Планот ни е да правиме мала свадба со околу стотина гости но не сакаме хотел или ресторан. Би сакале да земеме кетеринг (маси, столови, озвучување, храна...) на некоја интересна локација, или некој убав двор што може да се изнајми од викендица... Исто така многу ни се допаѓа и манастирот во село Зрзе ддоколу знаете ако можете да мк посочите каде би можело во околината да се направи прослава. Однапред благодарам
     
  18. VioletMK

    VioletMK Активен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2020
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    te molam pisi mi kade go orgazniira ova ,preubavo e .Sakam isto vaka da organiziram i jas letovo
     
  19. VioletMK

    VioletMK Активен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2020
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Dokolku imas veke napraveno vakva svadba na otvoreno ,te molam pisi mi
     
  20. Anaviprasa

    Anaviprasa Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2018
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    3
    Дали некој има искуство со изнајмување на Вила Бабин Заб на Пелистер за свадба? И кететинг и декор во Битола?