Свадба со детето присутно на венчавањето

Дискусија во 'Свадба' започната од pamelche, 15 октомври 2011.

 1. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.344
  Допаѓања:
  18.353
  Пол:
  Женски
  Зошто да не, баш може да му се створат убави спомени на детето.
   
  На feminium и danichap им се допаѓа ова.
 2. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.186
  Допаѓања:
  65.436
  Пол:
  Женски
  Ние мислевме да чекаме да се роди, па кога ке има 6,7 месеци да правиме свадба. Но потоа ми текна дека трауми ке бидат за бебчето тоа... затоа што ке имаме многу гости, а секој ке сака да го види, да го земе. Па ке му се спие, па ке мора некој да оди дома да го однесе итн. Затоа за некој месец ке правиме свадба :D A башка јас би сакала посебно крштевка :)
   
 3. fifi16

  fifi16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2013
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  172
  Пол:
  Женски
  ние правевме свадба со дете, од причина што јас не сакав да бидам трудна невеста, и ми беше многу помило што сопственото дете е на нашата свадба, син ми имаше тогаш 3 ипол месеци и поглемиот дел го приспа, до нашата маса си спиеше во количката и воопшто не му пречеше музиката, имаше кој да го гледа а јас и маж ми лумпувавме :D крштевката не ја правевме заедно со свадбата, неа си ја направивме кога на 40 дена, не сакавме заедно... јас сум за свадбите со дете, но сепак секој си одлучува што и како сака...
   
  На irenna и feminium им се допаѓа ова.
 4. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.737
  не планирам да правам “македонска“ свадба воопштo ама у некоја хипотетичка ситуација што би било кога би било би преферирала детето да ми игра на свадба :^) :D , извинете невести во 9ти месец ама мн неубо ми изглда ко ќе видам трудна па и зела некоја венчаница со корсет :x :x , додека не се познава ок ама после НЕ
   
  На CameliaMiller и Ekstaza им се допаѓа ова.
 5. ELENA***

  ELENA*** Активен член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Јас најискрено не сакав свадба со детенце,поради обврските спрема него.Треба да ангажирам некој постојано да се грижи за него.Но поради непријатни случки свадбата три години на два пати ја одложувавме.И еве сега во август ке правам свадба со 8 месечно бебе.☺☺☺
   
 6. Pucanka

  Pucanka Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Se si e vo red zasto da ne..
  Nekoj so dete nekoj ne nema tuka predrasudi....
   
 7. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  7.502
  Допаѓања:
  183.164
  Искрено пре би со дете, него трудна.
  Кога ќе видам ептен раскокана до заби трудна невеста, искрено, со грч сум цело време.
  Можеби грешам и нема опасност, ама ете, јас така ги доживувам.
  Можеби се ми е потсвесно зошто имав таква “ситуација“ во фамилија, па беше и налет свадба и налет се, кога невестава од трудна до заби, заврши на ГАК во 5ти месец. Може не е никако поврзано, ама ете, ми останало во глава дека трудна не се скока на ора.

  Бев на една свадба летово, младите имаат ќеркичка од година ипол и им беше деверуша :)
  Ептен беа интересни.

  И сум била на уште една таква ама одамна, ама младите имаа детенце од 3-4 години, башка невестата до заби трудна со второ :)

  Секој си знае што му е најубаво, лично не ни сакам свадба, ама ако ете - што би било кад би било - не би со стомак да ја правам.
   
  На Pucanka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  5.545
  Допаѓања:
  93.422
  Не им придавам многу важност на свадбите, ама кога ќе погледнам невеста во фустан и партнерот до неа ме асоцира на невиност, на почеток нов, свеж, возбуда од заедничко живеење од денес па натаму и слично. Што не значи дека е така нели, никоја невина не е а и многу живеат заедно пред брак, ама така делува. Скоро гледав слики од пар кои се во брак веќе неколку години, имаат две мали деца, па оти пропуштиле свадба од не знам кои причини, ајде сега свадба и тоа типична со сите салтанати. Не ми изгледа убаво не знам зошто. Зошто мора свадба, зошто да не се одбележи поскромно, поинтимно, вака не ми личи едноставно.
   
  На Sesil, LivingGlam и Nausicaa им се допаѓа ова.