1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Свадбена торта

Дискусија во 'Свадба' започната од aNy-to, 6 септември 2010.

  1. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Ja би сакала едноставна торта,не сакам од оние раштркани насекаде што се ,или високи до небо :lol:
    би сакала вакво нешто да не се замарам со сечење на торта на гостите-оти во некои хотели не сечат келнерите туку луѓето си чекаат ред на невестинската маса за торта :devil: а ова е доста практично и преубаво :inlove:
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На eleni23, joelle и SOVRSENSTVO им се допаѓа ова.
  2. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Е Маца браво баш ваква торта сакам одозгора голема торта а другите спратови мали тортички баш ми се слатки :)
     
  3. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    E kонечно некој да се согласи со мене :rock:
    на сите кога сум им кажувала ми велеле- :o ,абе ај |( се знае торта |(
    ама јас че имам ваква торта :inlove:
    шо убаво ќе изгледа кога ќе им поделиш вакви парченца а шо ќе има мрчатори ќе има :devil: ама нека пукнат од мака
     
    На dimoska и girl1985 им се допаѓа ова.
  4. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    И јас сакам иста таква со мали тортички. Само ако некоја дознае цена нека пише.
     
  5. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    e цeна незнам отприлика и не е баш евтино,можам да ти пуштам во лп линк од фб,од жени што прават вакви торти мислам дека се од прилеп,и за секоја тортичка имше различна цена-зависи колкава е и шо содржи нормално :P
     
  6. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Сега проверив една ттортичка се движи од 30-80ден,малце скапичко -ама вреди :inlove:
     
  7. Sharlott

    Sharlott Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    14
    Ние за свадбата имавме ваква торта, баш од причина што ова е нешто ново, убаво и слатко. И плус нема потреба да сечеш да се замараш, па да се мачкате по лице |( Колку ме нервира тоа само. Културно си земеш парченце секое спакувано одоздола, без никој да биде извалкан и ничиј фустан измачкан :) Инаку за цена беше 60 денари од парченце.
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Едноставни торти со крем од путер

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  9. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    мојата беше на три спрата една розе, бела и сина. на сината имаше кукличка маладоженец и невеста и внатре во таа кукличка 3 бебенца :D :D демек пуни со деца да сме :D :D незнам ,слаткарот изгледа на тоа помисли :D
     
  10. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Тортата треба да е од испробан мајстор и големината во зависност од тоа колку гости имаш на свадбата. За просечна свадба од 180-240 гости доволно е торта на 3 спрата, све што е над 3 е премногу, според мене. Со старосватицата бевме заедно да ги порачаме и нејзината ја решивме во парчиња. Сите парчиња - имаше околу 100-150 не се сеќавам беа толку убаво повржани и делуваа како една целина. Ретко кој примети дека не е цела торта и не се сече, туку само со штипалка се делеше.
    За мене и пресуден е вкусот а не само декорација која е индивидуална во зависност кој што бара и сака.
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. dragana21

    dragana21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    6
    moze a mi pratire lp tso kontakt od zeni sto pravat vakvi torti so pomali kolacenca ili nekoj link od facebook so sliki ?
     
  12. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Јас сакам невестински торти барем на три спрата. И тоа со колачите убаво ми е, практично, ама најубаво би било кога не би се познавале. На една свадба баш видов така, значи изгледаше како цела торта, а всушност колачи беа.
    Еве нешто што мене ми се допаѓа:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  13. Anouk

    Anouk Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    806
    Допаѓања:
    1.380
    Душо топло ти ја препорачувам Зага Захарица. Ја имаш и на фб. Ние од таму порачавме торта, презадоволна сум, а има и со помали колачиња. Види, па кажи дали ти е допаѓа, позз :)
     
  14. dragana21

    dragana21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    6
    zlato mnooguuuuuu i se ubavo tortite na zaga zaxarica jas i gi gledav i pred da mi kazes ti no ona e od bitola mislam deka bese a jas sum od veles a i ne mi se isplaka bas oti skapa e 2.5 evra i e edno kolace i plus prevozot ke mi ispadne debeloooo......od veles da mi preporacate nekoja ena za torti?
     
  15. Tajnaotrovna

    Tajnaotrovna Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    33.626
    Пол:
    Женски
    Мене оваа торта најмногу ми се допаѓа и веројатно таа ќе биде на мојата свадба :)
    освен ако не се предомислам во последен момент :lol:
    Мојата торта планирам да ја порачам кај Елизабета од Велес, што ги прави тортите и благите работи во емисијата Храна и вино, има победувано многу пати на Вешта жена.
    Па Драгана можеш да отидеш кај неа...е сега за цените не знам како се движат, но јас сум решена кај неа да ја порачам.
     

    Прикачени фајлови:

    • Elegant_Cake.jpg
      Elegant_Cake.jpg
      Големина на фајлот:
      28,4 KB
      Прегледи:
      1.192
  16. dimoska

    dimoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    47
    Јас кога правевме свадба го прашав мажот ми дали сака заедно да одиме тој ми рече дека тоа е женска работа и отидов со мајками.Во никој случај не сакав торта на спратови мислам на спратови раштркани на сите страни демек да се знај оти многу торти има мојата торта беше замок во бела боја и златно во сооднос со салата и масата невестинска.сите беа воодушевени од идејата оти очекуваа да видат стандардна торта.
     
  17. n.a.k.e

    n.a.k.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    7
    би сакала да биде несто посебно,,а не како повекето сто ги прават... :)
     
  18. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    Ваква беше нашата само помала
     

    Прикачени фајлови:

  19. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Колку се само прекрасни...
     
  20. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.568
    Допаѓања:
    80.643
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Покрај вакви скоро совршени детали, да ти е мерак да правиш свадба! :D