1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Свадбени бонбончиња и украси

Дискусија во 'Канта' започната од Mïłëñã❣❣❣, 24 јануари 2017.

?

ЗА или ПРОТИВ давање на невестински бонбончиња за свадба (при сечењето на тортата)

 1. Зa

  66,7%
 2. Против

  0 глас(а)
  0,0%
 3. Сеедно

  33,3%
 4. Како си сакаат младоженците

  0 глас(а)
  0,0%
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Mïłëñã❣❣❣

  Mïłëñã❣❣❣ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2016
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Женски
  Не најдов ваква тема па ја направив. Ако е дупла слободно избришете ја :). Поентава на темава е да праќаме фотограафии од свадбени бонбончиња (дали биле оние од црква што ги фрла свекрвата или биле оние кои ги дава невестата сеедно), украси за свадба (венец, китки и сл), и исто да отвориме дискусија дали сте ЗА или ПРОТИВ давање на бонончиња од страна на невестата при давање на парчето торта

  *Не знам дали темава е за тука или за во Општи дискусии
   
 2. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  1.122
  Допаѓања:
  3.948
  Пол:
  Женски
  Има посебна категорија која се вика „Свадба“, а не во „Општи дискусии“ или овде.
   
  На Mïłëñã❣❣❣ му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.327
  Допаѓања:
  63.974
  Пол:
  Женски
  Па не е лошо да се даваат. :lol:

  Темава не е за овде.
   
  На Mïłëñã❣❣❣ му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.