1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Свадбени декорации - направи сам

Дискусија во 'Свадба' започната од ModernMuse, 9 јануари 2017.

  1. ModernMuse

    ModernMuse Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    504
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки, листав по форумов ама ваква тема не најдов.

    Кое е вашето мислење за изработка на свадбените декорации дома? Мислите ли дека се исплати? Имате ли искуство или некоја идеја што сакате да ја споделите со нас?

    Јас не сум сигурна за финансиската страна како би било подобро, ама дефинитивно знам дека со многу голем мерак би ги изработила затоа што тоа ке биде нашиот личен печат на денот.

    Во продолзение некое видео што го најдов додека собирав идеи по интернетов...:)

    туторијалот почнува на 2.25мин

     
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Јас се си правев сама, НО јас и претходно приватно си работев тоа. Значи навидум изгледа многу лесна работа,но треба идеа, време нерви и работа и работа. Сум за да невстата сама ги прави ако е спремна за такво нешто. НО пак знаејќи ги сите други обврски и нервози можно е тоа да резултира со негативни последици :lol:
     
  3. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.946
    Допаѓања:
    18.057
    Јас ќе се обидам китенките да ги направам сама....имам правено нешто слично до сега,па мислам дека ќе се снајдам....немам идеа за бонбоните? И тие би ги направила сама, доколку не е нешто комплексно, давајте идеи :)
    А не е лошо и да споделите доколку сте соработувале со некои атељеа за свадбени декорации, би ми требале за невестинската маса :)

    Инаку вакви сакам, како алки со бисерчиња, цветчето може и вештачко
    [​IMG]
     
    На toogood и ModernMuse им се допаѓа ова.
  4. ModernMuse

    ModernMuse Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    504
    Пол:
    Женски
    Еве мене што ми се допаѓа... Не е баш традиционално и мозе нема да ти се совпаѓа со стилот на твојата свадба ама како идеја мозе ќе послузи на некој...:) @Sofi.ja
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    На dunika и Nellie им се допаѓа ова.