1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сваровски кристали

Дискусија во 'Мода и стил' започната од annnni, 13 мај 2010.

 1. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  Колку се скапи сваровските кристали,дали претставуваат луксуз тие за нас,и што во суштина претставуваат тие,нешто вредно,или само кристал,или пак дијамант,а за некој само циркон?Која е нивната права вредност?
   

  Прикачени фајлови:

  • Swarovski Crystals.jpg
   Swarovski Crystals.jpg
   Големина на фајлот:
   58 KB
   Прегледи:
   2.847
  • kris15.jpg
   kris15.jpg
   Големина на фајлот:
   42,4 KB
   Прегледи:
   2.845
 2. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Не поседувам ама мислам дека се прекрасни .. мммммм :P

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 3. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.323
  Допаѓања:
  5.838
  Убави се стварно мислам кој не би посакал да има по некој кристал дома
  но како што кажуваат и не биле баш ефтини но не сум влегла да прашам а и не носам нешто посебно со кристали ова она од 200 денари ќе си купиш и ќе си го износиш :rofl:
   
  На Meckicja и dushiche им се допаѓа ова.
 4. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Јас имам доста накит од Сваровски, што јас сум купила, што за поклон сум добила. Инаку се малку скапички, сега зависи што купуваши дали е најнова колекција, последно што купив беше ланче со многу убав привезок и чинеше околу 6000 денари, прстените се поскапи а ако сакаш комплетче од ланче, менѓушки и прстен богами скапо ќе те фати .
  Во секој случај ако некој има мерак на Сваровски може да си дозволи едно парче накит. Исто и во Оксет има убав накит, барем е сребрен, а во Сваровски е родиум или така некако се викаше :^) :D

  Овие ги имам и вредат за парите, едното сама си го купив, а срцето го добив на поклон ( од дечкото ) :D
   

  Прикачени фајлови:

  На jolooo_ му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.898
  Допаѓања:
  198.347
  Пол:
  Женски
  И јас имам неколку парчиња од Сваровски, и иако се скапички, мора да признаам дека вредат за сите пари! :)
  Родиумот како метал е подобар и поскап од среброто, и е хипоалерген, што за мене е многу значајно кога е во прашање накит. А самиот метал е сличен со платината, која е најскапа од сите благородни метали. Среброто некако не ми одговара со Сваровски кристалите...
   
 6. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  А јас појма немав што е родиум, цело време мислев дека среброто е подобро за накит. Фала Annath за информацијава :)
   
 7. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.700
  Допаѓања:
  130.192
  И јас многу ги сакам. Имам еден привезок што го обожавам, а други парчиња сега за сега - не, ама ќе биде :inlove:
   
 8. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  [​IMG]
  [​IMG]хихихихих :D
  [​IMG]
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 9. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Пред некоја година купував фрижидер од Горење и го видов овој фрижидер, изгор скап беше, значи што се нема да им текне :D Фрижидер со Сваровски :D
   

  Прикачени фајлови:

  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 10. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
   

  Прикачени фајлови:

  На anabela931 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381

  ммммммм за телефонот...И ја имам една наруквица ја добив за матура од дечко ми и и ми е омилена си ја носам увек на се иде хех
   
 12. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  [​IMG]ее на овај тоалет би какала со задоволство :lol: :lol: :lol:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На SexyGirl2, meckicka, Nastjaaa4 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.646
  Допаѓања:
  149.454
  Мајка ми ги носи и си ги почитува,најдраги и се часовниците,јас имам тинкербел украс.Мене не ме фасцинираат вакви нешта со нереална вредност,искрено.Дури напротив...баш заради тоа ми се одбивни,без поента ми е сиот тој квази гламур околу нив.Стакло со олово,убаво избрусено,тоа е се.Почитувам бело злато,со полудраги камчиња,иако ако можам да избирам ќе се фатам за првата бижутерија или дрвен накит.Имам вреден накит од баби и жаби,што никогаш во животов нема да го носам.Сваровски ми е аздис,снобизам и слично...
  Не ме сфаќајте лично,секој со своите размислувања и почитувања.
   
  На CurlyBlossomGirl, Meckicja, GeoDidi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Лилит до негде си у право, ама ја обожавам циркони , посвечениот накит цел ми е со циркони, е сега да не ме замислиш како бугарска певаљка. :D
  Шала на страна името Сваровски е извикано, особено кога почнаа на фрижидери, коли и во вецеа да ставаат циркони, тоа е снобизам , да . Ама мене ми се свиѓа самиот дизајн на накитот, ми се свиѓа што се изработени без грешка, не потемнува, и после 10 години накиотот е таков каков што бил дента кога е купен. Инаку, не дека не ми се допаѓа и дрвениот накот или монистрата. Жолто злато не носам ,а накитот од Оксет ми е пронајдок.
   
 15. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  138
  Имам привезок сваровски и многу си го сакам :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 16. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  115
  Не ми се допаѓаат Кристалите Саваровски!
   
  На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.480

  Целосно си во право.Се работи за аздис и помодарство.Подобро ќе платам скапи драгоцени камења, бело злато, платина појма неам што уште има друго...ама за стакло толку пари не давам.А искрено по нашиве продавници има одлична одлична бижутерија за евтини цени.
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Исто.
  Мада шо убави се сваровските, лични се.
   
 19. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Сакам свршенички прстен со сваровски кристал
   

  Прикачени фајлови:

  • 1062594W240.jpg
   1062594W240.jpg
   Големина на фајлот:
   30 KB
   Прегледи:
   410
 20. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  632
  Ги имам оваа огрлица, обетки и брош, ги носев на свадбата и уште во неколку други "посвечени прилики" и толку... така ми стојат.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]