1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сваровски кристали

Дискусија во 'Мода и стил' започната од annnni, 13 мај 2010.

  1. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Од сваровски ми е прстенот од маж ми за веридбата. :) Во приницип јас не уживам многу во скап накит, затоа и бурмата ми е најобична од бело злато,без никакви светки и додатоци. Исто од нeго имам и едно ланче со знакчето инфинити. Овие ми имаат и сентиментална вредност па многу си ги сакам. Инаку и мене ми стои повеќе ко за фалба ова сваровскиот. Ако е убаво парче не е важно од каде е и колку чини.А и не мора да светка за да биде убаво. ;)
     

    Прикачени фајлови:

    • asw.jpg
      asw.jpg
      Големина на фајлот:
      18,1 KB
      Прегледи:
      596
    • 41VmLqsC3ML.jpg
      41VmLqsC3ML.jpg
      Големина на фајлот:
      31,3 KB
      Прегледи:
      598
    На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    ЕЕЕ и јас ја имам истата...Подликува на морска ѕвезда и има прекрасен одблесок...
    Јас сум духовно и сентиментално заколната во тоа парче, и ретко и да го вадам од мене... :D

    еве го моето исто е:

    [​IMG]
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  3. sweetheart10

    sweetheart10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    159
    И моето е потполо исто..се прелива во сите бои различно од облеката..многу си го сакам :P :inlove:
     
  4. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    јас имам само ушнички сваровски како топчиња,ги добив на поклон и ми се допаѓаат,скапи се,ама доколку би имала повеќе пари сигурно би си купила нешто.
     
  5. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    единствено нешто што го имам е едно ланче со срце преврзок, од свекор ми поклон :lol:
    А мајка ми има од Авон едни, ама колку се Сваровски менѓушиве не знам :?: Направи нарачка над 6000 и и го дадоа, ама има мнооогу малце кристалчиња, така да :lol: Не можеш да видиш дали се Сваровски :lol:
     
  6. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Мене ме интересира дали некоја девојка добила СВАРОВСКИ свршувачки прстен 8) сигурно е преубав како и се друго...засшо му реков јас на дечко ми -без сваровски не ме барај :lol: :lol: а колку чинат отприлика прстените знае некоја ;)
     
  7. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    http://www.swarovski.com/Web_US/en/0112 ... Rings.html
    eве бе види си, додуше одбери си :lol:

    Jас сакам прстен од Тiffany & Сo :rofl:
    Пример ова 2 во 1
    [​IMG]

    Ма сеедно немора и овој, кој он сака ама од Тифани да е 8)
    100% сум сигурна дека ќе останам немажена ако ова барање за веренички јавно го кажам :lol:
     
    На girl1985 и bittersweet им се допаѓа ова.
  8. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Мммммм супер ти е изборот,ги гледав на сваровски ама никој не ме бендиса посебно хехех :lol:
     
  9. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Еве го мојот веренички прстен, имам и обетки кои ги купив од Турција од една продавница на Сваровски но можеби е била некоја лажна но и сертификат ми дадоа ама камењата почнаа да ми паѓаат после 1 година носење, некои ми велеа дека не треба да се потопуваат со вода т.е да не се бања со нив па каков квалитет е тоа, ги платив околу 150 евра а се минијатурни. Исто така од Фри Шопот што е на Грчката Граница за 1годишнина мажот ми ми подари срце со кожна врвка но за жал таа се скина.значи јас не сум задоволно од Сваровски кристалите
     

    Прикачени фајлови:

    • 1039055W100.jpg
      1039055W100.jpg
      Големина на фајлот:
      19,3 KB
      Прегледи:
      518
  10. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Јас не би свршенички прстен од сваровски, пре би дијамантче и од тифани да, по можност да е :$
    И на дечко ми така му кажав и ми рече да сум почекала, сега немал толку пари за прстен :doh:
     
  11. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Есенва и купив на мајка ми еден приврзок од Сваровски, за 50-тиот роденден. Прекрасно есенско ливче, со златест отсјај.

    Ми се допаѓаат малите и нежни парчиња накит, и онака не носам бижутерија, повеќе сум по софистицираните мали детали што не бодат очи.
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. stewart

    stewart Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    30
    Имам неколку парчиња кои се прекрасни. Да, малку се скапички...но вредат :inlove: :)
     
  13. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Изгледа јас сум единствената жена на планетава Земја (освен мајка ми) која не припаѓа во несвест од овие кристалчињава.

    И свршенички прстен еве, да добијам, не сакам да светка. Не ги сакам, што да правам. Кичести ми се. Да не навлегувам во дебата колку сум против дијамантите.
    Сега кога бев на пат пред католички Божиќ, видов во еден град продавница од Сваровски, туристи се сликаат пред неа, паѓаат во несвест, јас ќе повратев од кичот. Кочија цела во излог накрцана со кристалчиња и свети. |(

    Снобизам на тони.

    Се извинувам девојки ама едноставно не :) No hard feelings. Да треба дечко ми да се плесне по џебот и да ми купи скап накит, поарно со тие пари ќе си го накрцам куферчето со секси долен веш и ќе отидеме заедно на Карибите на секси патешествија по островите.
     
    На Cence, 1209, MarchelineAmaru и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
    На ehrgeizig123 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Ајде плакнете очи :rofl:
    [​IMG] [​IMG]
     
    На glorijaMKD и Hipica им се допаѓа ова.
  16. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Одамна сакам да си купам обетки и прстен но фактот дека металот не е злато не ми се допаѓа од аспект дека за брзо време може да се промени. Сум купувала фигурички за подарок и знам како секогаш објаснуваат да се чисти со памучна крпа, ако е накит да не се прска парфем на него итн. Сигурно не би ставала парфем на обетките и со прстенот не би миела садови ама раце да си измиеш а прстенот да се распадне и тоа не иде.

    Како го оддржувате накитот и каква е неговата издржливост?
     
  17. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Издржлив е, барем оние парчиња што ги имам. Го чистам со обична памучна крпа и ништо повеќе, досега не променил боја металот. Не ги носам постојано, си ги чувам во кутиите во кои се купени. Прстени немам, па не можам за нив да кажам, ама обетките и приврзоците ми се во одлична состојба.
     
  18. ph.orhideja

    ph.orhideja Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    47.812
    Пол:
    Женски
    Многу е издржлив,јас секојдневно носам саат,со накитот-обетките и ланчињата се туширам а парфем ставам редовно.Саатот го имам 2 години,ниту боја му се променила а и на накитот ништо не му е.
    Убав накит има и во Oxette,и тој е доста добар и квалитетен.Плус таму има и попуст и можеш да најдеш убав накит.
     
  19. sweetheart10

    sweetheart10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    159
    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa преубавиии сеееееееее :inlove: :inlove: :$
     
    На ehrgeizig123 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. duplo.a

    duplo.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    7
    Поседувам само едно ланче, ама по него можам да кажам дека дефинитивно се прекрасни, квалитетни и вредат за парите! :D