1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сведоци за венчавање

Дискусија во 'Канта' започната од Stephanie, 5 јануари 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Stephanie

  Stephanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
  Девојки јас имам еден проблем за кој што би сакала доколку можете или имате некаква информација или би можеле од некаде да ја најдете веднаш да ми пишете...

  значи вака... дечкото со кој што бев во врска 1 недела ми стана најдобар другар, значи другари сме повеќе од 3-4 години ( во таа врска немало ништо друго освен бакнежи :) )
  е сега... он ќе прави свадба и ме вика за кума, но разговарал со некој поп и му кажал дека без разлика на тоа што во нашата врска немало секс неможам да му бидам кума

  Ние некако не веруваме затоа што тоа што сме размениле неколку бакнежи, а тоа не е грев
  Ако имате или можете да прашате некако ве молам пишете

  п.с. - среќни Новогодишни и Божиќни празници
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.186
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.