1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Свекрви, мајки и останати „советници“ во бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од naturallmess, 19 октомври 2020.

  1. BabyD0ll

    BabyD0ll Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    2.353
    Допаѓања:
    8.287
    Пол:
    Женски
    Види вака не ја бранам, ама сигурно гледа од други причини, да не го задушиш да види како цица бебето како дише, дали е се во ред (памтиш тие се најпаметни и повеќе знаат :D). Не сакам да се нервираш за глупости гледај и од друг агол, сигурно намерно не те гледа за да те нервира.
     
    На Milkiway, thelittle17 и GolemaMala им се допаѓа ова.
  2. GolemaMala

    GolemaMala Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2020
    Пораки:
    492
    Допаѓања:
    787
    Пол:
    Женски
    Ја браниш, ја браниш :D Па сигурно таа повеќе знае од мене, пред 40год.чувала деца, што знам вака јас за моето дете, плус второ ми е :^) Не знам еве ни првото како ми преживеало |(
     
    На Stancence, forumce, noteforself и 4 други им се допаѓа ова.
  3. BabyD0ll

    BabyD0ll Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    2.353
    Допаѓања:
    8.287
    Пол:
    Женски
    Нема врска може си има мерак и на ова да го гледа, знам дека замара психички многу, аман како немаат осет не знам, значи јас кога ќе приметам дека му сметам на некого одма се повлекувам.
     
    На Brpbrp, thelittle17 и GolemaMala им се допаѓа ова.
  4. Fatalnata

    Fatalnata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    8.673
    Пол:
    Женски
    А оти не го доиш во друга соба? При секој подој бегај во друга соба. Штом таа осет нема, ти биди попаметна и заклучи си се во друга соба,дој го детето раат. Кај што читам какви свекрви имало си велам Фала ти Боже што мојава не е таква.
     
    На DoubleK, Lovebug01, Luna91 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. BabyD0ll

    BabyD0ll Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    2.353
    Допаѓања:
    8.287
    Пол:
    Женски
    Мојава може ќе гледа на почеток, ама нема да и замеравам пошо знам после на работа ќе е и нема да гледа.:D
    Ама првите две недели има одмор баш ко ќе се родит бебево празници божиќ, нова година, ама ќе поминит одма. :D
     
  6. Fatalnata

    Fatalnata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    8.673
    Пол:
    Женски
    Хахахах. Мојава на работа си оди, дури си дојде дома јас ќе ја спремам малава за спиење. Јас планирам да си ја дојам во спална кога ќе биде" гужва "во дневна. А преку ден секако сами ќе бидеме со синко и бебето, така да раат ќе бидат подоите.
     
  7. GolemaMala

    GolemaMala Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2020
    Пораки:
    492
    Допаѓања:
    787
    Пол:
    Женски
    Јас сум си во спалната, ама и сеф брава да ставам, ќе најде начин неповикана да влезе. Му реков на мм, уште 2-3 дена максимум ќе издржам, ако не си оди таа, си одам јас :D
     
    На Brpbrp и Fatalnata им се допаѓа ова.
  8. Luna91

    Luna91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    3.069
    Допаѓања:
    17.203
    А што има да гледа? Господе боже. Ептен сте стрпливи алал нека ви е. Јас со првото уште од одма дирекно си кажувам што ми пречи, јасно и гласно. И пред други не сум доела освен пред мм. Па голем човек да го гледаш во уста додека јаде не е културно, а не пак бебе што цица. За мене тоа е некултура и реагирам одма.
     
    На Nefertiti., Cherry blossom89, tina2018 и 11 други им се допаѓа ова.
  9. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Леле, јас цицка да покажувам пред свекрва, шанса нема, сум кажала, нит гола се соблакам, нит сакам да ме гледа, цен ден ако треба нема да влезе, додека дојам. Уффф!(facepalm)
     
    На Nefertiti., tina2018, LivingGlam и 7 други им се допаѓа ова.
  10. Fatalnata

    Fatalnata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    8.673
    Пол:
    Женски
    Само клучот сестро златна. Таа твојата не знае изгледа за интима и интимен простор. Леле. Коментар немам. Страшно. Јака ти душа.
     
    На tina2018, Осе и GolemaMala им се допаѓа ова.
  11. Luna91

    Luna91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    3.069
    Допаѓања:
    17.203
    И ти оќутуваш кога влага? На тоа се вика - извини кој ти дозволи да влезеш? Извини дојам сега ми треба мир и се покажува во кој правец е вратата. Ако се налути нека и стои. Сами треба да се изборите за своето достоинство.
     
    На tina2018, noteforself, LivingGlam и 7 други им се допаѓа ова.
  12. BabyD0ll

    BabyD0ll Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    2.353
    Допаѓања:
    8.287
    Пол:
    Женски
    Па за тоа си во право, ама досега мојата искрено нема покажано некултура, во секој случај ако покаже, ќе пробам да и покажам дека ми е непријатно и тоа со говор на тело, ама има некои немаат осет, не знам од допрва ќе видиме. Ма да и јас ќе си бегам во спална соба коќе го дојам ама може да влезе и таму. Ќе видиме да не нагаѓам, не ја знам уште како ќе се понаша :D
     
    На thelittle17 и Fatalnata им се допаѓа ова.
  13. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    8.721
    Допаѓања:
    12.827
    Самото дете е по смирено кога нема да му види некој над глава како да му ги брои залаците @GolemaMala не дозволувај никој да ти пречи зашто цела нервоза и бебето ти ја осеќа т.е. вознемиреноста затоа бркај све од соба ако треба и мажот ти сами вие двајца да сте си
     
    На thelittle17, BabyD0ll, naturallmess и 2 други им се допаѓа ова.
  14. Fatalnata

    Fatalnata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    8.673
    Пол:
    Женски
    До кај што ќе и дозволиш до таму ќе оди, ако има осет. Ако ти треба помош ќе побараш, ама не секој подој над глава да ти виси. Па тоа психички е терор. Доењето бара мир и тишина, да се споиш со бебето,"а не камери да те снимаат".
     
    На thelittle17, Luna91, BabyD0ll и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    8.721
    Допаѓања:
    12.827
    Можеби сега не е таква али кога ќе се породиш се ќе им биде "абе да не ти треба помош" и ќе киснат кај тебе изговори триста има детето кога ќе го доиш нормално ќе се потргне ќе заплаче ќе ти улетуваат како партизани во соба додека не збеснеш да ти се пореметат хормоните
     
    На tina2018, thelittle17, BabyD0ll и 2 други им се допаѓа ова.
  16. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.804
    Допаѓања:
    38.209
    Пол:
    Женски
    Мајка ми не ми видела цицки, свекрва ми ќе ми ги гледа, нема шанси, јас уште сега стојам на тоа дека пред друг нема да дојам освен пред маж ми, знам дека дете не бира време, место и луѓе ама ќе гледам да се затскривам колку можам. Не сум против доење во јавност, не ми смета воопшто друга жена да дои пред мене, ама јас за себе лично знам дека нема да се осеќам пријатно и слободно така.
     
    На tina2018, noteforself, LivingGlam и 5 други им се допаѓа ова.
  17. GolemaMala

    GolemaMala Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2020
    Пораки:
    492
    Допаѓања:
    787
    Пол:
    Женски
    Ох бре мајки, немам зборови да ви објаснам. И кажано со фино(не еднаш) и кажано со повисок тон, џабе е се. На дрво да зборев, ќе разбереше. И мм и вика кога дотрчува одма в соба, и се дере дури, ама јок, ништо не помага. Пробувам да ја гледам како вежба за нерви, пошто више не знам како. Едноставно, таква е, нападна, напорна, без осет.
     
    На tina2018, naturallmess и 1209 им се допаѓа ова.
  18. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    8.721
    Допаѓања:
    12.827
    Епа така кога ќе ти улета тргни го детето од тебе нека почне да вришти и кажи и да те остави на само со него крај краева ако не се разбира ако имаш каде да одиш оди тоа ти е најпаметен избор сега ти треба паметот за детето те разбирам како ти е али ќе завршиш со температура на крај нема да можеш ни дете да чуваш ни да доиш за ништо нема да бидеш способна реагирај си со време сега ти е најтежок период
     
    На GolemaMala му/ѝ се допаѓа ова.
  19. GolemaMala

    GolemaMala Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2020
    Пораки:
    492
    Допаѓања:
    787
    Пол:
    Женски
    Ако не си замине за 2-3 дена, му кажав на мм, ги земам децата и одам кај мајка ми, на неопределено. Не е којзнае какво решение, ама не ми се трпи ништо. Таму барем сум на раат. Мајка ми нит се меша, нит над глава ми виси. Ако ја викнам за нешто, ќе дојде, ако не, може камења да паѓаат, малиот да се корне, да вришти, таа нема да ми влезе во соба.
     
    На naturallmess, Осе и Brpbrp им се допаѓа ова.
  20. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    8.721
    Допаѓања:
    12.827
    Тоа е човек со осет,а сакаш да кажеш дека свекрва ти ти се тупнала дома кај тебе па ти влага во соба?