1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Свети Николе

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Tanjamm, 3 септември 2012.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.589
  Допаѓања:
  8.490
  Овој град сум го посетила во есен и во пролет. Првиот пат дека студено многу малку луѓе имаше низ центарот. Се чудев лелле демек какво место е ова, има ли народ тука?Е втор пат имаше раздвиженост. Симпатично мало место, чисто, само јас да ви каамж не знам некако ми е чудно во такви мали места, дека нема работа, како ли се живее. Се мислам дали и таму иам шмизли како во другиве градови или нема?Епа да го чујам вашето мислење.
   
 2. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.589
  Допаѓања:
  8.490
  Зошто никој не коментирал?Никој не бил во Свети Николе?лелле какво убаво паркче имаат на врв на рид. Таму за Свети Никола има општонародна веселба. Ај годинава може ќе одам.
   
 3. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.102
  Пол:
  Женски
  Интересно градче е, сум била неколку пати и ми оставил убав впечаток. Градот е мал, но среден, мирен и убав град. Луѓето се гостопримливи и дружељубиви. Имаат неколку убави кафичи, како Феникс, Интермецо, кои цело време се полни. Убави места за седење се и пицериите како ТиАмо и најновата Леа. Паркот ми се допаѓа а сега е во изградба и нова фонтана, која мислам дека ќе има изглед на око и додатно ќе го разубави паркот.
  Во една слаткара, не знам како се викаше, го имам јадено најубавиот сладолед.
  Има преубава кафана „Мечкуевска куќа“ со прекрасен ентериер со елементи на етно - куќа, храната е убаво подготвена, атмосферата е опуштена.
  Им недостига диско, имаше едно „Арт“ ама последниот пат кога бев кажаа дека е затворено.
  Исто така знам дека водата од водовод не е убава за пиење, се посочува како причинител за појава на рак, што го прави градот на врвот на листата на заболени од карцином во државата.
   
 4. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.589
  Допаѓања:
  8.490
  Сум била во Мечкуевска куќа, не е лошо. Ми кажувааат дека од таму луѓето нагло се селат, не знам колку е точно.
   
 5. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  554
  Пол:
  Женски
  Јас во саботата бев во Свети Николе,на гости кај кумашините и тие малку не прошетаа низ градот. Панаѓур,полно луѓе,млади излезени се шетаат... Го видов паркот и фонтаната во вид на око,која што незнам зошто не беше пуштена, и видов неколку кафичи и слаткарница,како и горе спомнатата пицерија ти амо. Исто така видов рушевина која требала порано диско да претставува ама наводно сега одново ќе се гради... Мало,мирно место,средено. Ми остави впечаток и ми се допадна,ама сепак јас не сум човек за мали места....
   
 6. oneday

  oneday Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  Абе убаво е дојдете ќе ве прошетам , од Свети Николе сум и е преубаво :lol:
  Фалбаџика сум нема што
  :* :D :D :*
   
 7. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Јас никогаш не сум била Свети Николе и не сум имала голема желеба за да одам..Незнам оти..
  Ама кога ќе ми се пружи прилика ќе одам oneday-да ме прошеташ ти убаво..
   
 8. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.589
  Допаѓања:
  8.490
  Една феминка оставила коментар (отиде изгледа сосе темата во канта) дека едвај чека да заврши средно и да избега во Св.Николе?Зошто е тоа така?Мене ми е сипматично, мирно, чисто гратче, е сега може нема многу можности. Па еве светиниколчанки пишете.
   
 9. oneday

  oneday Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски

  Oбавезно цвете обавезно само дојди :*
   
 10. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  16.818
  Допаѓања:
  161.320
  Пол:
  Женски
  Плоштадот е доста убав. Летово бев во Свети Николе и мојот впечаток е дека е мало, но интересно градче. :)
  Не дека не сум била и другпат, имам роднини таму, но најсвежо ми е памтењето од ова лето, бидејќи тогаш сум била мала не помнам. :D
   
 11. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.408
  Пол:
  Женски
  Друг пат кога ќе дојдеш во Свети Николе помини кај мене на гости :*
   
 12. oneday

  oneday Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски

  dream И кај мене :)
   
 13. eminik

  eminik Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  имате ли живот во Свети Николе или се заминале младиве?
   
 14. Dragana96

  Dragana96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  23
  какви се цените во Мечкуевска?
   
 15. lovely97

  lovely97 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  710
  Допаѓања:
  9.082
  Пол:
  Женски
  Малку пари а многу јадење.
  Ефтино е според мене.
   
 16. Glorcheto

  Glorcheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2016
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  здраво имам едно прашање за едно место во врска со Св николе нека ми пише некој ако може, фала однапред
   
 17. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.563
  Допаѓања:
  31.062
  Пол:
  Женски
  Кажи слободно што те интересира.
   
 18. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.681
  Пол:
  Женски
  Во ресторан Мечкуевска куќа има преубава скара и пристапни цени, вреди да се посети, ско ви е уз пат. Свети Николе е многу мало гратче, нема многу простор и можности за маневрирање и шеткање.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 4 други им се допаѓа ова.