1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Светки (шминка)

Дискусија во 'Лице' започната од Irreplaceablee, 18 јуни 2016.

 1. Irreplaceablee

  Irreplaceablee Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2016
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  10.378
  Пол:
  Женски
  95b9dd863f78d5d524c728e195a4e05b.jpg Барав ваква тема но не можев да најдам.
  Доколку користите светкава шминка, со што ги лепите светките? И каде ги купувате?
  Имаше едно време фини боички во џамбо но ги нема веќе.
   
  Последна измена: 18 јуни 2016
  На pupi.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.168
  Допаѓања:
  177.076
  Пол:
  Женски
  Имаше на аура, јас лани пред Нова Година купив и уште ги имам. Многу се убави.
   
  На Irreplaceablee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Irreplaceablee

  Irreplaceablee Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2016
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  10.378
  Пол:
  Женски
  А со што ги лепиш? :D
   
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.168
  Допаѓања:
  177.076
  Пол:
  Женски
  Со фиксатор
   
 5. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.624
  Допаѓања:
  172.060
  Пол:
  Женски
  Светките се ѓаволски прав бе луѓе, бегајте подалеку од нив:rofl:
  Еднаш така ме нашминкаа, ги пцуев цела вечер хаха
  Иначе на аура мислам и тие беа
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 6. blondie100

  blondie100 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  458
  Пол:
  Женски
  Веќе аура не ги произведува, има ли други такви?
   
 7. Nausicaa

  Nausicaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.439
  Допаѓања:
  20.022
  @Irrepleceable,
  Трк до Џамбо, има светкави сенки :) Цената им е околу 150 ден и имаше две палети со по четири бои, едната со сиви нијанси а другата со розеви.
   
 8. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.539
  Допаѓања:
  39.878
  Пол:
  Женски
  Дали ги имаш користено? Дали се добри? Ги гледам неколку пати и се кансм да ги купам ама имам еден куп палети што не се квалитетни па викам да не купувам пак.
   
 9. Nausicaa

  Nausicaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.439
  Допаѓања:
  20.022
  @Emotional123, да ти кажам право- шубе ми е! Знам дека дискриминирам ама непозната марка се, цената им е преевтина за таков тип на козметика и некако не ми се ризикува, особено дека одат на очи. Откако другарка закачи инаетлив конјуктивит, параноична сум кога се сенки во прашање. Макар што, да имаше палета со земјени тонови, може и ќе ја купев, страв- нестрав :D
   
  На Emotional123 му/ѝ се допаѓа ова.