1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Светлана Ражњатовиќ - Цеца (Svetlana Raznjatovic - Ceca)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од pinklady, 27 ноември 2010.

 1. pinklady

  pinklady Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  25
  Кој бил вчера, како си поминал и кој ке иде вечер? Ваши импресии, критики , пофалби ..повелете :) :) :)
   
 2. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Цеца во Скопје!

  Јас не бев нема ни да одам.Можеби би отишла доколку картата беше до 300 денари. Нека дојде она мене да ме гледа ке и пеам цела вечер за 1000ка.

  Не дека ја мразам ама картата е премногу скапа. Боже мој тиесто и 50 цент немаа карта од 1000 денари што доаѓаат од уџум оваа од онде 1000ка па плус два концерти |( . Поздрав за неа.

  Блиска другарка беше. Рече испеала десетина песни и чао. А сите ја увеличуваат зошто 60 посто биле пијани и само пееле па и дали приметиле колку испеала кој знае.

  Сменила два или три фустани не памтам.
  Едниот бил убав.Едниот бил апла грд другиот не памтам.
  И така. :)
   
 3. pinklady

  pinklady Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  25
  Цеца во Скопје!

  Јас ке идам вечер па ке ви пишам мои импресии :)
   
 4. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Цеца во Скопје!

  Како прво, имше карти за Цеца од 800 и од 1000 денари, значи не беа поскапи од тие на Тиесто ни на 50 цент - исто беа... Цеца си ја цени работата, и алал да и е, кога и се може ќе си зема пари. БТВ полна беше салата и покрај високата цена, но сепак ЦЕЦА е тоа,а колку очекувавте вие да биде карта? 300 ден...? Ти се молам... 300 денари е крата за во театар, а не за концерт (на Цеца)...

  Не е точно дека испеала десетина песни. Пееше од 21.00 (почна во 21.05) докај 15мин до полноќ. (Не пиев воопшто и не преувеличувам! )... Имаше само една кратка пауза за да се пресоблече.

  Првиот фустан и беше овој
  [​IMG]

  а вториот точно дека и беше грд. Еве го
  [​IMG]

  Вреди да се види доколку има можност за тоа. На моменти многу емотивно испеа неколку песни, а речиси целиот концерт публиката беше погласна од неа. Буквално сите песни ги знаеше публиката и стварно беше добар концерт. Убаво поминете си вие што одите вечер :)
   
  На MagicnaProlet му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Цеца во Скопје!

  Не ми се верува дека на цеца картата и исто пари колку што беше на Дип Парпл |( Господи, помилуј.
   
  На daylight, pamelche, Marence.D и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Цеца во Скопје!

  За Цеца не би дала ни 300 ден :?:
   
 7. De-lovely

  De-lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  932
  Цеца во Скопје!

  Не ја гледав кога беше во Прилеп за без пари, нема ни да се закренам во Скопје и да платам 800-1000 денари.
   
  На aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  128
  Цеца во Скопје!

  Има нешто бе во оваа жена..некоја моќ внатрешна.. и си може си зема пари, ретко кој не и ги знае песните - има стварно некои емотивни.
   
  На MagicnaProlet му/ѝ се допаѓа ова.
 9. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  Цеца во Скопје!

  Аууу рока емотивност. Ми се плаче на нејзините песни од шо се глупави. Не би одела ни во VIP ложа да ме сместат и да ми платат 1000 ден.
   
  На faye и senza.parole им се допаѓа ова.
 10. topce25

  topce25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  48
  Цеца во Скопје!

  за прв пат после долго време вчера излегов и не се гужвав со опинци...фала многу
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.509
  Пол:
  Женски
  Цеца во Скопје!

  Ќе одев да беше поевтино. Ама со тие пари ќе си ги платам сметките и ќе си бидам раат.
   
 12. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  128
  Цеца во Скопје!

  хехех па да, скапичко е никој не вели не.. јас си ја гледав во Прилеп за без пари :D
   
 13. alisa222

  alisa222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  46
  Цеца во Скопје!

  A може тетка Цеца да ми плати на мене за да идам да ја гледам а??? :D
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.509
  Пол:
  Женски
  Цеца во Скопје!

  Па мислам дека не би ти платила |(
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Цеца во Скопје!


  На Цеца и да и плаќаш не би те гледала, но кој како си ја наредил. :lol: Си се снашла жената во животот, иако според мене лично нема убав глас, но не може да негираме дека е балканска ѕвезда. Како и Здравко Чолич :lol:
   
 16. pinklady

  pinklady Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  25
  Цеца во Скопје!

  Мислам дека не се држите до темата, значи темата не е отворена за да коментирате дали цеца вреди за парите или не (кои очигледно нејкете да ги издворите , така да не коментирајте) туку за вашите импресии од концертот , изведбата итн.... ПОвелете ...
   
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.509
  Пол:
  Женски
  Цеца во Скопје!

  Извини што се осмеливме да ти коментираме во темата :) Јас пак сум се помешала дека коментираме за Цеца во Скопје, што опфаќа и карти и се што е околу неа, ама ете сум згрешиле :?:
   
 18. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  Цеца во Скопје!

  Многу добро е сфатена темата. Не можат сите да ја фалат Цеца, нели??? ;)
   
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
 19. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Цеца во Скопје!

  Добро пинки, калм даун... Па не сите биле на концертот...секој има право да пише било што поврзано со ЦЕЦА ВО СКОПЈЕ, а се подразбира дека тука е тесно поврзана и цената на билетите. Концерт ко концерт, што има многу да се дискутира на таа тема...

  ПС. Ќе има снимка на сител па ќе можете да го гледате сите
  :lol:
   
 20. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Цеца во Скопје!

  Не ја слушам воопшто Цеца. Освен Громе мој ниедна друга песна незнам... Нема да одам, ама сигурна сум дека концертот ке биде врв !
  Убаво да си поминат тие што ке присуствуваат. ♥