1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Светлана Ражњатовиќ - Цеца (Svetlana Raznjatovic - Ceca)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од pinklady, 27 ноември 2010.

  1. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Цеца во Скопје!


    тука ке те цитирам не во сдк . Што толку се напнуваш . Кажавме мислење. Не реков ја мразам или ке ја гаѓам со патлиџани. Нека си се цени слободно и ценете ја нејзината уметност - и која работа да и ја ценам како божем се утепа од работа за да промовира кај нас нов албум.Песните стари ги пеела и ке одев да беше до 300 денари и овие и се многу да ми прости форумџиката што пишала дека за цеца 300 денари се премалку ако има одвишок нека дава ;).Картата и е прескапа и тоа е мое мислење. не мора да се напнувате ако некој изкаже негативен став.

    А ако било само за концертот темава требало да се вика импресии од концертот на цеца.
     
    На NelChe му/ѝ се допаѓа ова.
  2. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Цеца во Скопје!


    Ќе бидам малку офф, но причината за мојот коментар во СДК не беше конкретно насочена кон твојот коментар Теди, туку воопшто... Еве само уште еден пример

    Девојкава очигледно не ја ни гледа серијата, од кај знае дека е глупава?
    Никогаш не би се осудила да кажам такво нешто за ФИЛМ, СЕРИЈА, КНИГА, ПРЕТСТАВА... неможе да се критикува дело кое не е погледнато...
    (појаснување: коментарот е за серија МАЛЕЧКАТА НЕВЕСТА - не ја следам, но знам дека и од неа може да се научи нешто, пред се , да се запознае туѓата култура

    А за Цеца...Воопшто не се напнувам, Цеца не ја слушам приватно, но не ми пречи, и убаво си поминав на концертот..... И да, онцертот не беше за промоција на нов албум.
     
  3. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Цеца во Скопје!

    епа добро општо :) јас за цеца зборев ама не можев од после првиот коментар да ти го цитирам. Ти дека си пиша прееска дека Цеца си ја цени уметноста а ние не ја цениме . И дека 300 денари било карта во театар што сме очекувале за концерт на цеца затоа мислев се напнуваш :)
    моето прво мислење си беше од што ми го кажаа. Не бев и не можам да знам колку пеела . Ама повеќето мои познати што биле беа разочарани. Секој е различен.

    кој ке оди нека си помине убаво. ;)

    таа во Прилеп за без пари пееше сега да си го наполни џебчето пред нова година и да има пари за елитно зимовање по 1000 тука карти наплаќа. :P

    а Македончињава -НЕМААТ ПАРИ . :) Затоа и денес има концерт. 8)
     
  4. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Цеца во Скопје!

    Aко на некој народњак би идела на концерт тоа се Цеца и Аца Лукас :lol:
    Нивни песни знам, на Цеца мислам дека од тие хитовите што ги пее 80% ако не и повеќе ќе ги знам. На Аца чат пат знам.
    Сељачко или не сељачко сеедно, тие си пејат, си го забавуваат народот, си се полнат со пари, се пие на песниве, се ужива.
    Е сега за мене оваа карта е прескапа. Што е многу, многу е.
    Ама имав желба да идам.
    Да земам пивце, да пејам турбо фолк, да кревам раце во вис, да ме трогнат "текстовите", да мешам малку ... Онака да се исељачам до максимум, доволно за цела година. :rofl: :rofl: :rofl:


    А 1000ката за Цеца и 1000ката за Давид Гета пример не може да ги споредувате. Како коњ и козметика да се споредуваш. Само се пресмејав кога колешка рече што ако Давид Гета и Цеца во ист ден имаат концерт, кај ќе има повеќе гужва.
    Јас сум 1000000000000% сигурно дека Цеца ќе е тоа :lol:
    На Цеца одат од селанче, од провинцијалци, од најголеми скопјани, од работници до шефови и директори, од турбофолкери до металци,рокери, клајбери. Она ти е жена за забава. Колку и да го негираме тоа, реалноста е таа.
     
    На ludoto19, Nefertitii, UniqueCreature и 2 други им се допаѓа ова.
  5. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Цеца во Скопје!

    Не би ставила во ист кош Цеца и Чола. Сосема различни светови, а Чола е доста поквалитетен од неа!

    “Цеца во Скопје!... “ па што??
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  6. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Цеца во Скопје!

    јас бев и си поминав многу убаво,па и не жалам за парите.пееше скоро 3 саати.од 9 и 10 докај 5 за 12,со мала пауза така што тој што кажал дека испеала 10тина песни стварно бил многу пијан.
    цела сала беше полна и на нозе цели три саати,така што се на се беше многу убаво,како и секогаш знае да направи атмосфера
     
  7. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115
    Цеца во Скопје!

    лично јас цеца не ја слушам, ама не можам да кажам дека нема песна што ми се допаѓа . има некои добри песни во кои може секој убаво да се расположи :) ме енрвира тоа што од пред сто години нема ниту една нова песна, ниту ново нешто, нов стајлинг...?? :?: ја видовме еднаш ко плавуша со моје срце је пиле, се исфарба пак на црно и .....ко да ја снема ?! |( немам ништо против неа, супер е девојката неможе човек да каже дека не е ѕвезда ! :!:

    кога веЌе ми пропадна концертот на јк...веројатно одам на чола !
     
  8. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.201
    Допаѓања:
    23.963
    Цеца во Скопје!

    вчера пуштаа без карти после 10 :rofl:
     
  9. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Цеца во Скопје!

    Гледам дека се дискутира за цена на картите.Епа 300 денари е стварно малку за Цеца!А пак 1000 е премногу.Требала да стави нешто измеѓу :D Инаку многу сакав да одам на концертот,ама ете во моментот немав толку пари :worried: Се сложувам со Росонерка,вреди да се оди на концертите на Цеца и Аца Лукас.Јас ке си одам на чичо Аце во декември :D Уффф колку само сакам да пијам на неговите песни.
    А Цеца како Цеца е стварно ѕвезда,мада искрено и мене гласот нејзин не ми се допаѓа многу.Ама ете,одамна пее,си има хитчиња....абе и се може. :lol: Многу ми е убава и за разлика од Јелена Карлеуша :D има стил!Цеца е дама :*
     
    На sonce777 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Цеца во Скопје!

    Баш пред малку ја дадоа на тв, една песна од концертот нејзин. И како што веќе си мислев Цеца навистина нема квалитет и глас! Еееееејјјј, кај може да се спореди таа со Чолиќ бре???!!!
    Кој е за вистинска забава и квалитетен глас и пејач, се гледаме на 25ти Декември во Борис Трајковски. ;)
     
  11. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Цеца во Скопје!

    Гратиси да ми даваат - не одам. Толку. Нема што повеќе да се каже на темава.
     
  12. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Дојде,виде,лапна кеш и си отиде!!!

    Женава си е ОК,знае како да си ја работи работата,значи знае како да прави пари.Не е она крива што како замајани сме скоро цела нација,не ни врзува јаже окулу врат за да одиме на концерт.

    Јас ќе кажам свака част за нејзе што има влијание врз толкава маса на народ,а на таа маса народ -Господ нека е напомош!!

    За вкусовите нели не се дискутира,само не ми е јасно,покрај толку квалитетна музика да се одлучиш да слушаш кичерајска кафанска,на моменти венесечачка музика....тоа му иде како од полна трпеза со вкусни јадења ти да се фатиш за мувлосан патлиџан.

    Тука ќе прекинам,зашто ако продолжам најверојатно многу нејзини фанови ќе се навредат сигурно,а не ми изгледа вредно да расправам и да докажувам некому во колку голема заблуда е слушајќи ја Цеца (па и целокупната компанија). Фала многу!
     
    На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Не можеш да се преправаш дека не знаеш ниту една песна од Цеца, на овој или оној начин до твоите ушиња допрела барем онаа историската Београд.
    Ќе се оградам од навреди заради верните и фанови, само ќе кажам дека не поседува некој феноменален, туку баш просечен глас и секоја чест како владее со толкава маса на луѓе. :^)
    Само една работа нека биде јасна, за сите кои живеат во заблуда.
    Цеца не пее поп, ниту фолк.
    Цеца пее турбо-фолк.
    (За сите кои ме убедуваат дека тоа нејзиното не е кич и турбо-фолк. Е, само нејзиното е запакувано во поскапа хартија и поголема машна. Ништо друго). ;)
     
    На pamelche, WhiteAngel, Stam и 5 други им се допаѓа ова.
  14. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Цеца... не слушам турбо фолк, одвратен ми е оној што сега го практикуваат на гранд параде :rofl: кич, ништо содржајно брее.
    Ама знам песни од Цеца и тоа поголем репертоар, затоа што мора да има песна од неа по кафаниве кај и да отидеш, и како што спомна тренди поинаку се запакувани нејзините песни, поквалитетни се и поскапи нејзините песни за разлика од на другиве.
    Абе коа ќе се начукам сите песни и ги знам и се ми е рамно!
    Си ја знае работата да, турбо фолк кралица на балканот но даубт! лол
     
  15. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Од Цеца ги знам само “Драгане мој “ , “Пиле“ и “ Лепи громе мој “ ни тие не се нешто спектакуларно , ама не ја слушам.
    Секогаш кога и да ја видам ми е иста, секогаш носи иста фризура и монотона е .
     
  16. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    За Цеца имам зборувано многу и едно е сигурно.
    Цеца е некој феномен на Балканот!

    Не сакам да разглабам зошто и како не ја сакам, ниту почитувам.

    Јасно е дека популарноста си ја стекна од широките маси кои ја величат како незаменлив лик на пеачка, а некои и како борбена жена(зошто била самохрана мајка, зошто имала тешка судбина мажот и починал итн...) |(
    Не знам што да мислам за личност што ми тврди дека текстовите на Цеца се многу длабки и реални, и кои тврдат дека таа музика не е турбо-фолк. Па уште и ја величат како голем музички творец, што е апсолутно смешно и глупаво.
    И машките не ми се јасни, кои се палкаат по Цеца. Убава била, и згодна (да згодна, со пластика кило на неа), а неодмна и некој ми кажа дека зрачела!!
    За некои луѓе Цеца е идеал. Цеца е се што му треба на еден балкански менталитет за негово постоење и обновување.
    Тоа е тоа.
     
  17. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    само едно! никогаш не сум ја слушала, нити ќе ја слушам, како и сите слични на неа, да не ви кажувам што ми се случува кога случајно ќе наидам на нејзина песна и слични такви :puke:, но добро мора и таква музика да постои бидејќи има и луѓе кои ја сакаат, но во моја куќа јооооокк бреее! :Down:
     
  18. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Не ја слушам.
    Не ја почитувам.
    Не и ги познавам песните.

    Ги знам само Београд, Манта (ако воопшто се вика така), Громе мој, и една со пиле, не знам точни наслови.
    Да беше поевтина картата мислам дека ќе отидев.
    Не ми се допаѓа музиката, ама прави добра забава. За Цеца и Лукас без спремна да дадам пари, ако цената беше разумна. На претходните концерти не сум била, ми ги фалеле луѓе кои не се народњаци, ама толку пари не давам па што сака нека е и која сака ѕвезда нека е.
     
  19. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Дома сигурно не седнувам со цел да пуштам песни од неа и да ги слушам нон стоп, ама и ги знам песните,весели се,и да беше поевтина картата ќе одев на концерт.
     
  20. simona-i

    simona-i Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    30
    бесплатна да е картата не одам а не пари да давам !!!