Светлина (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 14 јули 2013.

 1. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
 2. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  светлина

  И мене ми се допаѓа, интересна е..
  Само многу ме нервира онаа Сантош, ќерка и’ таа лошата снаа. :devil:
   
 3. Fiinaa

  Fiinaa Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  А знае ли некој како се викаат Сандја и Сураж во приватниот живот?
   
 4. Tearful

  Tearful Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  70
  Сураџ - Anas Rashid
  Сандја - Deepika Singh
  а филмот е Diya Aur Baati Hum :)
   
 5. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.698
  Допаѓања:
  35.746
  Пол:
  Женски
  серијава е многу интересна,ја следам уште од првата епизода :) вреди да се гледа,преубава серија е :)
   
 6. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  544
  Пол:
  Женски
  Многу убава серија ја следам кога имам време
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 7. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  900
  Пол:
  Женски
  Серијата многу ми се допаѓа,преубава ми е!:l:Сураџ и Сандја многу ми се убави и јас многу уживам во нивната меѓусебна љубовна хемија којашто во серијата е прикажана на еден многу убав и многу возвишен начин!:l:И драго ми е што сите семејни проблеми и несогласувања секогаш со добро и со убаво се решаваат и се завршуваат!8):hug:Затоа ,,Светлина,, ми е една од најомилените серии што досега сум ги гледала и ќе продолжам упорно да си ја гледам се до самиот крај на серијата цврсто верувајќи дека на крајот сите ќе живеат како едно големо и среќно семејство!:hug::l:
   
 8. 24.07

  24.07 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  1.401
  Допаѓања:
  29.327
  Пол:
  Женски
  што се случи со серијава?
  заврши или ја прекинаја???
  јас последно ја гледав пред 2ме
  сеци
   
 9. marija.980

  marija.980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  660
  Пол:
  Женски
  Убава сериjа jа гледам кога jа фатам на телевизорот :!: само ме нервира затоа што има многу епизоди :doh:
   
 10. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Канал 5 ја укина и оваа