1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Светлина/Темнина во нечие присуство-различни енергии

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од KittyAgnes, 17 јули 2021.

  1. Istata od vcera

    Istata od vcera Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2020
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    97
    Ja zracam so negativna aura periodov primetuvam po toa sto ostanav so malce luge okolu sebe,me interesira kako da si ja povratam pozitivnata aura dali znaete
     
    На sonuvana и Аргентина * им се допаѓа ова.
  2. sonuvana

    sonuvana Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2016
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    2.437
    Пол:
    Женски
    Помагај....за почеток на најблиските....со збор или со дело...сослушај , донеси , принеси , на тие на кои им треба...потруди се да ги направиш среќни да бидат.

    Пресечи ги мислите и постојаните анализи на сопствениот живот , безполезно е и " троши "ако е пречесто....повеќе физичка секојдневна работа.

    Во природа и меѓу луѓе , наместо пред нет и осамено.

    Секако ова не е само за тебе лично , бидејќи немам појма како живееш и можеби сето наведено ти е вообичаено....опсервација само.
     
  3. Shia

    Shia Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2017
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    468
    Пол:
    Женски
    Насловот ми е малку збунувачки али ајде.

    Јас сум многу емпатична и често ми викаат дека тоа е дарба, но ако не знаеш да се справиш со тоа доаѓа до прегорување. Во нечие присуство ми се случува ако не се контролирам да ги присвојам емоциите на другиот, дури и да се идентификувам со нив па затоа гледам да поставувам јасни граници.

    Нормално дека позитивни луѓе зрачат позитивна енергија и обратно се чувствува тоа.
     
    На Guns N` Roses, Snowflake97 и Tanjamm им се допаѓа ова.
  4. ¯\_(ツ)_/¯

    ¯\_(ツ)_/¯ Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2021
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    1.400
    Не знам да почувствувам или препознаам ниту една од овие две енергии на начин како што е објаснето во темата. Ама научив да препознаам во очите кој е добра личност, а кој е лоша личност. Некои имаат природна дарба односно способност кога станува збор за оваа тематика.
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Vildiz

    Vildiz Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2021
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    195
    Дефинитивно ова е тоа што си го нарекувам интуиција кај мене, а не е интуиција. Чувството на различни енергии околу тебе те прави посвесен за личностите во околината. Дури и некогаш кога некој/а ќе зборува се најдобро и изгледа како да не крие ништо, прави се за да стекне моја доверба, се однесува најдобро што може кон мене имам чувство дека нема добра намера и го прави тоа за друга цел. Секогаш се покажало дека сум во право.
    Тоа што рефлектирам holly spirit од мене прави некои луѓе да не можат да бидат во моја близина и да сум одбивна. Среќа што таквите ми се тргаат од патот веднаш.