Светски куп во скијање (Schladming, Austria 2013)

Дискусија во 'Спорт' започната од Angel-Adriana, 7 февруари 2013.

  1. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Ако има ваква тема се извинувам!

    [​IMG]

    Повелете...

    Инаку во декември бев на скијање во Шладминг и морам да кажам дека стазата од каде што се спуштаат не е во ред! :fubar: Со години кај скињае немам паднато и сега таму... :doh: Цела стаза на газ ја спуштив, ѕид беше!! :!:

    Па затоа се сомневам дека една од причините е тоа дека Линци Вонц си ја скрши ногата и сега 4-5 месеци не смее да скија!! :( ;(

    П.С.:Стазава што ја скијаат не е баш таква како на телевизија! КАТАСРОФА Е! :envy:

    За тие што ги интересира:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    http://www.youtube.com/watch?v=VwA5Oh8DHvA
     
  2. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Ааа јас гледам скијање и тоа редовно посебно светскиот куп. Фаворит секако ми беше Вон, но после страшниот пад како што имаш спомнато неможе да продолжи со скијање, а дефинитивно најдобра е. Моментално ми се допаѓа како скија Тина Мазе и мислам дека ќе растури сега кога ја нема Вон, а Марија Риш не е онаа старата. Има многу нови иниња, и многу млади скијачки, посебно ме изненади од хрватска(ја заборавив сега) која има само 17 години. Инаку кај мажите добри ми се Свиндал од Норвешка и Костелиќ од Хрватска. Инаку имаме и наши претставници па ќе видиме што ќе направат.