1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Светски патник-Борко Наумовски

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Asistentkа, 9 декември 2017.

 1. Asistentkа

  Asistentkа Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2017
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  4.538
  Пол:
  Женски
  По повод новата емисија на авантурите на Борко кој за 3години 2пати го пропатувал светот сакам да прашам за впечатоци од емисијава? И која земја што сте ја посетила ви оставила досега најголем впечаток? А која земја посакувате да ја посетите?
  Мене досега најголем впечаток ми оставила Франција.Често имам одено и прошетано во скоро сите делови. Сон ми е да одам на Малдиви:
  [​IMG]
  Инаку емисијата е забавна и одвај чекам да ги изгледам сите 24епизоди.
   
 2. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.113
  Допаѓања:
  149.407
  Пол:
  Женски
  Кај ја има емисијава? :)
  Јас вака како падната од Марс затоа што тв не гледам баш:wasntme:
   
 3. Asistentkа

  Asistentkа Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2017
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  4.538
  Пол:
  Женски
  Првата Емисја “Светски Патник“ во Сабота од 17:40 на Телма.
  Има и ФБ страна:https://www.facebook.com/CultureTripGuy/ :).
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.113
  Допаѓања:
  149.407
  Пол:
  Женски
  Ааа ова нешто на местото на Берта изгледа хмм


  Инаку синоќа не сум одговорила на прашањето, ме мрзеше затоа што ми се спиеше, сори знаеш како е:lol:

  Јас Грција ја сакам премногу. Поточно грчките острови.
  Место на кое секогаш радо би се вратила да живеам е Њујорк..штета е што си заминав|(
  Град во кој не би одела пак е Амстердам
  Сакам да одам на Бора Бора:party:
   
 5. Asistentkа

  Asistentkа Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2017
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  4.538
  Пол:
  Женски
  https://www.facebook.com/CultureTripGuy/videos/312083945943776/
  Да како на Берта,ама он е поинтересен и поприроден. Немам многу муабетење,повеќе приказ на земјите,луѓето,културата. А зошто не во Амстердам пак?
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.113
  Допаѓања:
  149.407
  Пол:
  Женски
  Не знам. Не ми остави никаков посебен впечаток(facepalm)
  Згора на се и тешко дишев од чудниот мирис што го осеќав, веројатно од тревката и нејзините варијации во колачи, во чуда:D
  Само плоштадот ми остави малку позитивен впечаток:worried:
   
  На Asistentkа му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.113
  Допаѓања:
  149.407
  Пол:
  Женски
  Не сакам да бидам мрчало, ама првата епизода и не ми остави кој знае колкав впечаток :)
  Би рекла 5/10

  Да, убав концепт. Но за емисија што се емитува на ТВ, би рекла дека само добро се "продал" ..
   
  На Asistentkа му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.127
  Пол:
  Женски
  Емисијата не е лоша, ама ликот иритира. Како 20-годишник пуштен од синџир да лумпува низ светот. Кого го интересира неговата прва тетоважа, за да ја прави пред камера.