1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Светски јавни личности

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од pink4ever, 27 февруари 2011.

 1. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Актери,новинари,пејачи,бизнисмени,спортисти,режисери,водители....
  Тема за сите светски јавни личности.

  Прва на тапет би сакала да ја ставам Ријана.
  Ние очигледно ја запознавме со хитот Umbrella, по која ја освои публиката со големиот број хитови.

  [​IMG]

  Пред некое време цела јавност ја заобиколи сликата со модриците од Крис Браун нејзиот бивш. Набргу се укина забраната поради која Крис неможеше да присуствува на јавни прослави каде што е Ријана бидејќи не смееше воопшто да биде блиску до нејзе.
  Ова лето се појави со црвена коса и хитот со Еминем Just gonna stand there кој беше на врвот на речиси сите топ листи.
  [​IMG]
  ...
   
 2. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.876
  Допаѓања:
  13.392
  Не мора светски.. Ма да океј е темава, беше потребна.

  Ријана беше супер, повлечно девојче, сега се истакнува..И незнам, песните и се аут, облеката у последно време, само косата ми се сфиѓа. :lol:
   
 3. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Мислеше со песната I love the way you lie, мене таа Ријана ми стануваа се поодвратна, особено со нејзиниот стил на облекување во последно време, сака да привлече внимание а незнае како. И сеуште не ми е јасно зошто по толку време се појавија слики од неа истепана, само да се саботира продавањето на албумот на Крис, јес да тој го заслужува тоа, но веке мислам дека ни таа ни Крис не се интересни....
   
 4. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.989
  Пол:
  Женски
  Глејте разлика :D
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
 6. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  ^ монтирано е веројатно :)
   
 7. Idiotka90

  Idiotka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  36
  Алал да им е на луѓево
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На PinkpankaceM му/ѝ се допаѓа ова.
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.474
  Допаѓања:
  63.980
  Пол:
  Женски
  Добро, знае ли некој што се случило со Кели Кларксон? Леле колку се здебелила :x
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  ^Ваква си беше...
   
 9. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Колку е фејк ова со Џоли, дури смешно е :D
   
  На IvanaJenner и DeDee им се допаѓа ова.
 10. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  [​IMG]
  За Доналд, не се потребни зборови сите знаеме колку е успешен.
  [​IMG]
  :bow: Арогантна кокошка заслужна за почит
  Патем Пинк, абе дете од 2 години да го види видеото со Анџелина ке знае дека е монтажа :worried:
   
  На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 11. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Лејди Гага се појавила како јајце на Греми наградите :x
  [​IMG]

  Бијонсе изјавила дека за еден уметник најдобро зборува неговиот талент, а не смешни модни испади, со кои Лејди Гага се обидува да привлече внимание на себе. :up:
   
  На DeDee му/ѝ се допаѓа ова.
 12. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Гага значи што може да измисли, мене ни на сон неможе да ми дојде :D
  Абе во право е и Бијонсе, ама кај уметниците нема правила. Секој се изразува на различен начин. Баш тоа уметничкото во нив излегува на површина. Гага има "модни" испади, ама поради тоа не е подобра пејачка, едноставно фрик интересна. Бијонсе нека не се секира, не и ја зима титулата за добра пејачка :)
   
 13. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.989
  Пол:
  Женски
  Пошто си се гледа на аватаров мој кој јас си го сакам :D му почна на Енрике светската турнеја за новиот албум „Еуфорија“.
  [​IMG]
  Е сегде иде само кај нас не иде.Пуу бе :swear: .
  Последниот настап му беше вчера во Даблин.
  Еве и видео од I like it:
  http://www.youtube.com/watch?v=FZlAPYdF ... dded#at=99
  Ќе има уште настапи во: УК,Холандија,Франција,Белгија,Финска,Русија.
  Турнејата му завршува на 11 мај.Ееех, колку ми е криво што не можам да одам...
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  763
  ^^ Аххх овој Енрике каков е :x Совршенство од друга планета :lol:
  Инаку... можеби и ќе си дочекаме некогаш да дојде некој од овие ѕвезди кај нас... ммм, да.
  Јас ја чекам Бијонсе да дојде од 3то одделение, и еве уште ја нема... ;(
  Од светскиве јавни личности достојни за почит можам да ја издвојам само
  [​IMG]

  Не дека нема други нормални, талентирани, приземјени ѕвезди, ама во моментов само на неа ми текнува :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.989
  Пол:
  Женски
  Ааа,јас сум си рекла додека не му отидам на концерт не умирам :!: .
  Сега дали ќе дојде тука ( не ми се верува ова да се случи, ама ако доаѓа да не доаѓа после 40 :D ) или нема морам барем еднаш да отидам.
  Ај додека сум тука распричана да споделм некои интересни факти за Енрике:

  • Fernan Мартинез, поранешен менаџер на Енрике е, има претходно соработувано со неговиот татко.

  • Тој никогаш не носи часовник.

  • Енрике сака да си игра трикови со луѓето.

  • Неговиот прв албум е посветен на неговата дадилка Елвира.

  • Танцот му е слаба страна.

  • Тој студира економија и администрација на Универзитетот во Мајами, пред тој да ги прекина студиите за да продолжи со пеење.

  • Неговиот прв идол е Супермен.

  • Во училиште, Енрике бил многу срамежлив.

  • Својот прв телевизиски настап бил во англиското шоу "David Letterman '.

  • Како тинејџер, носел протези .

  • Прво милениче на Енрике е куче.

  • Сива, бела, црна, сина и црвена се неговите омилени бои.

  • Енрике сака опасност и опасни спортови.

  • Неговата мајка Isabel Preysler живее во Мадрид. Таа е новинар и еден локална славна личност.

  • Тој се моли секоја вечер. (Ааа, да 100 % :lol: )

  • Определбата за саундтракот на "Диви Дивиот Запад" ја добил од Вил Смит преку телефон. Двајцата оттогаш станаа добри пријатели.

  • За спиење не носи пижами.

  • Тој обезбеди договор за три албуми со Fonovisa, независна етикета со седиште во Лос Анџелес, но сега е во Универзална.

  • За да се дојде до овој прв договор, тој се претставувал со колумбиско име Енрике Мартинез.

  • Тој се смета за прво како текстописец, потоа и како пејач.

  • Енрике не е утрински чове.

  • Некои од неговите другари го нарекуваат 'Кике' или 'Quique ".

  • Божиќ е неговиот омилен празник.

  • Тој не пуши или зема дрога.

  • Анти-Енрике-група го има текстот на 'Bailamos' преработено во 'Имаш бенка "(Got a mole) |(

  • Еднаш додека скијал на вода се удрил во мангови дрвја.Раната морала да биде сошиена со 40 шева.

  • Почнал да пишува на возраст од околу 13, пишувал во својата соба или гаражата за свој пријател.

  • Фудбалот е еден од неговите страсти.

  • На американските музички награди, тој веќе има настапено како прв уметник во публиката.

  • Тој бил „затрескан“ во Мерлин Монро.
   
  На Lolo5 и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.
 16. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  SHAKIRA

  Ја запознав како ваква со еден од нејзините најголемите хитови Whenever, wherever:

  [​IMG]

  [​IMG]

  Преку Objection, Underneath your clothes, Ojos asi...

  [​IMG]

  па се до денеска со La tortura, Waka, waka, Loca...

  [​IMG]

  Браво за Шакира! :clap:

  P.S. Се надевам еден ден повторно ќе се врати со песни како старите добри хитови. :)
   
  На Lolo5, Cinderfakinrella, interesna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Миа Колучи на меден месец во Венеција


  Минатиот месец канадскиот пејач Мichael Buble се ожени со својата долгогодишна девојка, аргентинската актерка и манекенка Luisana Lopilato. После раскошната свадбена церемонија тие заминаа на меден месец. Младенците се одлучиле нивното прво брачно патување да биде во Италија и најмногу време поминале во Венеција каде што биле воодушевени од возењето со гондола.[​IMG]
  [​IMG]  Пеачот Justin Bieber (17) во текот на концертот во Сиднеј го бомбардирале со јајца.

  Додека пеачот и неговите две танчерки ги изведувале неговите најголеми хитови во арената на нив биле фрлани јајца. Најпрво паднале две а потоа уште 4 јајца но младиот поп пејач успешно ги избегнал сите и продолжил да игра и пее како ништо да не се случило.

  Но концертот бил кратко прикинат за да се очисти бината. Напаѓачот не е пронајден.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Се восхитувам на повеќе селебрити.. на оние кои сметам дека се вистински квалитетни и убави..
  Џенифер Лопез и Марк Ентони... прекрасен пар, прекрасни вокали.[​IMG] [​IMG]

  Сара Џесика Паркер(мој ИДОЛ)
  [​IMG]

  Шакира, затоа што изгледа преубаво и плус- природна!
  [​IMG]

  Крис Нот (Ѕверка од Сексот и Градот) порано бев луда по него, и сега сум де :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG](баш се убав пар со Сара)
  [​IMG]

  доста е засега, ќе се вратам со втор дел... ;)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  од женските Шакира навистина е секогаш интересна, песните со стил и најдобро игра од сите на сцената кој сака нека каже ама има шарм.

  [​IMG]

  од машките овие,
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  слаба страна ми се машките славни личности.
   
  На LadyD и Lolo5 им се допаѓа ова.
 20. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Lauren Conrad
  [​IMG]

  За мене божица.
  И давам десетка на буквално секое поле.
  Како изгледа, како се однесува, начинот на кој се справува со славата и начинот преку кој дојде до неа. Како паметно изигра...Браво. :clap: