1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Светски јавни личности

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од pink4ever, 27 февруари 2011.

  1. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.884
    Допаѓања:
    13.423
    Искочи една песна со неа + некој артист пред некој ден. Толку беше мех што не ни запамтив ни име ни кој беше другиот :D
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Ја слушнав. Соработка со Party NextDoor и е. Не и се важи песнава! :!: :D
     
    На x.Daisy.x и Ketchup им се допаѓа ова.
  3. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.400
    За албумот на The Weeknd, мислам дека е доста добар и квалитетен албум, само што поголемиот дел од песните имаат бавен ритам кој не ми е во прилог периодов. Единствено Blinding Lights, In Your Eyes и Save Your Tears ги слушам периодов.
    Со песната на Рита Ора исто бев опседнат кога излезе пред две недели, минатава недела плус спотот излезе.
    Ријана ко што знам има снимено цел албум, ама се двоумела дали да го објави. Јас не знаев за песната со PartyNextDoor пред да излезе, така да разочарувањето беше помало. :lol:
     
    На GirlRose, Purplelilac, Mishela и 5 други им се допаѓа ова.
  4. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Камила откако ја напуппти групата FifthHarmony стана многу популарна откако стана соло пејач, омилена ми е:l::l:
     
    На smile:) му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.400
    Мене сите девојки од групата ми се посимпатични од неа. Камила уште кога беа заедно највеќе ја форсираа, затоа и не беше тешко да направи соло кариера.
     
    На Purplelilac му/ѝ се допаѓа ова.
  6. pdb123

    pdb123 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    1.425
    Допаѓања:
    5.797
    Јас Камила ја сакам, ама би сакала и Нормани да стане попозната, ми се допадна Motivation, а на Waves видеото ми се допаѓа, иако песната не ми е баш по вкус.
    Другите 3 не знам кај се, ги пробуричкав мислам еднаш, едната ко повеќе на рок да мана, мислам дека само таа ми се допадна од трите :D

    Едит: Дали само мене текстот на мојот коментар ми го покажува ко со Таб да ми е напишан :drunk:? Ако не, дали знаете зошто ми е ваков?​
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.400
    Нормани е преталентирана и многу ми е жал што менаџментот не вложува повеќе во неа.
    Првите две песни на Лорен многу ми се допаѓаа, ама сега и она се насочи кон некој латино стил, што не ми е баш омилен.
    Дина и Али по една песна имаат мислам, не се лоши, ама и они немаат некоја добра промоција.
    Првите соло синглови на Камила и мене ми се допаднаа, но после славата со Хавана, за да го задржат вниманието на публиката, скоро секоја недела имаше нова песна од неа. Или сингл, или дует. Ептен се гледаше дека тие што работат со неа, сакаат само повеќе пари да направат.

    Туку, мислите ли дека Адел ќе пушти албум годинава?
     
    На pdb123 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.585
    Допаѓања:
    80.672
    Пол:
    Женски
    Нели требаше лани во декември?

    Леле јас колку сакам, толку нејќам нов албум од неа.
    Кажа во карпул караоке дека многу верувала во тријади, демек ако го издаде овој албум тешко да се натерала да продолжи со издавање понатаму, нешто во тој стил.
    Не сум спремна за тоа, нека продолжи да го одложува албумов. :D
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.400
    Не сум го гледал тоа. Ако е така, нека почека уште малку. :lol:
    Ама во последно време, почна нешто повеќе да се пишува за неа, па помислив, можеби сакаат да нѐ загреат. Пејачки ко неа што после албум скроз се губат, посебно ми фалат. :lol:
     
    На Purplelilac и Mishela им се допаѓа ова.
  10. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    h
    Јас Камила дознав дека постое од кога ја направи песната соло Хавана пред тоа немаше слушнато за неа за FifthHarmony знаев ама не дознав за ниедна девојка од нив. Искрено двое се има некоја јака енергија во неа
     
    На buba4e89, smile:) и Ketchup им се допаѓа ова.
  11. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.400
    Еј да, пред некоја недела ќе прашав и за Елен. Во последно време ептен лош глас ја бие.
     
    На Regina.Phalange и theowndemon им се допаѓа ова.
  12. pdb123

    pdb123 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    1.425
    Допаѓања:
    5.797
    Да, и мене туку ми излегуваат вакви статии на социјалните мрежи... Искрено, не ме чуди, ми изгледа како зад шегите да се крие авторитативна личност, а и нели има еден куп видеа од неа каде што им „плеска" нешто на гостите, само „на мајтап" :D.
    Инаку, не знам дали е само до мене, ама пресмешно ми звучат овие работите за кои се жали Ники :rofl:
     
  13. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.774
    Пол:
    Женски
    Албумот на weeknd го имам ислушано целиот, а од Дуа само неколку песни.
    И за Елен и Пинк сакам нешто да пишам, ама откако ќе ја ислушам Дуа се враќам со комплет мислење. :lol:
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.774
    Пол:
    Женски
    За албумот на Тhe Weeknd, супер ми е за да ми оди нешто во позадина додека си читкам нешто или решавам крстозбор на пример. :D
    Се согласувам со @Ketchup дека In your eyes, Blinding lights и Save your tears му се издвојуваат како подобри, а другите се онака, ништо посебно. Спотовите ми се бизарни и мислам малку претерани. :tmi:

    Од албумот на Дуа Липа, би ги издвоила Break my heart, Physical, Cool и Don't start now.
    А и ритамот на Hallucinate не ми е лош, ама некако како текстот да не ми се вклопува со музиката.
    Не знам зошто, спојот чудно ми звучи. :?:

    Туку се прашувам зошто стилистите ѝ направиле вака со шнолите и патецот на средина на спотот за Break my heart?! :D
    Малку така ја носев фризурата кога бев прво одделение и дома ми викаа дека супер ми стои. :rofl:

    За Елен сакав да кажам дека навистина ми изгледала како пресупер особа, ама имам и јас забележано дека понекогаш и во интервјуа така знае да дофрли по нешто злобничко.
    Као на смеење, ама да боцне.
    Е сега не можам да кажам дека и тоа ја прави лоша личност, затоа што сите сме имале по некој таков момент и скроз е човечки.
    Не можам да ја осудам ниту врз основа на мислења од други, затоа што многу нешта се шоубизнис и некогаш намерно и смислено се пристапува кон уривање на нечија репутација. Така што ќе кажам само дека ако навистина е таква како што кажуваат, тогаш целосно ми го руши позитивното мислење кое го имав за неа. :(

    Имаше неодамна едно онлајн интервју со Пинк.
    Разговараа за како се чувствува после инфото дека е заболена со вирусов и ептен ме натажи кога раскажуваше, баш се забележуваше колку тешко го пребродува. :(
    Многу ми е мило што сега е добра.
    Многу си ја сакам и скроз ми е пример за одлично однесување на јавна личност, уште повеќе со донацијата која ја направи. :inlove:

    Сите Кардашијанс заедно со Канје никогаш ниту сум ги сакала, ниту сум ги поднесувала.
    Тие ми се единствено пример за како луѓе кои немаат ништо паметно да соопштат се стекнуваат со светска слава. (facepalm)
     
    На Ketchup и pdb123 им се допаѓа ова.
  15. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.470
    Допаѓања:
    17.430
    Пол:
    Женски
    Што се случи/случува со Бруно Марс? Одеднаш огромна промена во музиката направи.

    Одамна се изолирав од многу работи па веќе немам навика ни да погледнам трачеви што ме интересираат.
     
  16. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.400
    Јас шоуто на Елен го следам само кога гостува некој што ме интересира. Никогаш не сум бил фан, ама сум имал некоја почит кон неа.
    @pdb123, со оглед на тоа што бјути гуруата на настани поврзани со професијата, секогаш се пречекани ко богови, ич не ми е чудно. :lol:

    @Snow-Star, ич не го следам ни јас него.

    Иначе, Сем Смит и Деми Ловато имаат нова песна. Песната е предобра до самиот крај, ама ептен незадоволувачки завршува. :(
     
    На Purplelilac, Snow-Star и pdb123 им се допаѓа ова.
  17. pdb123

    pdb123 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    1.425
    Допаѓања:
    5.797
    @Ketchup ме потсети, и Kelly Clarkson излезе со нова песна I dare you, и тоа препеана на неколку јазици, во соработка со музичари од соодветните земји :D

    Оригиналната:



    @Snow-Star, не знам за музиката, ама според тоа што подѕирнав, Бруно нема извадено песна од лани со Cardi B - Please me. Не знам што се случува :(

    Едит: А баш ме чуди како одбрала хебрејски, а не португалски, кинески, корејски, јапонски како позборувани јазици, со оглед на тоа што, како што прочитав, целта ѝ била пораката да стигне до што е можно повеќе луѓе низ светот. Можеби допрва ќе прави и такви или не можела да се договори со некои музичари 8-|
     
    Последна измена: 18 април 2020
    На @ster@, Purplelilac, Ketchup и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.400
    Ако некој е најкомпактибилен за вакви песни, тоа е Кели. Сите верзии звучат убаво и се гледа дека се потрудиле околу тоа. Често песна кога е отпеана на друг јазик, знае да звучи несинхронизирано со продукцијата.
     
    На @ster@, Purplelilac и pdb123 им се допаѓа ова.
  19. pdb123

    pdb123 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    1.425
    Допаѓања:
    5.797
    За тие што пропуштиле:


    Инаку @Ketchup, ја слушнав песната на Сем и Деми и ми се допаѓа нерефренскиот дел. Со години не сум баш во расположение за мотивациони мелодии (во стил: I will rise up and succeed), а рефренот баш ми звучи во тој стил, but that's just me :D.

    Инаку, многу ме насмеаја коментарите што велат: а толку се трудевме против стереотипот дека wrestling е геј, за сега јавно да се прикаже ова :rofl: Мислам, не се хејт коментари, на мајтап се кажани :D
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Regina.Phalange

    Regina.Phalange Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2020
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    1.416
    Пол:
    Женски
    Дали ги слушате 5 seconds of summer? Некако ми исчезнаа еден период, и сеа оп од нигде нов стајлинг, топ музика. Веќе не ми се бој банд:inlove:
    Ги обожавам teeth и easier, иако се од 2019, а гледам имаат и нови во 2020.
     
    На GirlRose и Ketchup им се допаѓа ова.