1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Светски јавни личности

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од pink4ever, 27 февруари 2011.

  1. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @Bridget Абе ќе се занесува, ќе се занесува и сама ќе си ги скрати крилјата, нема ние потреба да асистираме :D
    Многу нормално не може да споредуваме едни пејачи со други, поради разликата во временски период кој се на сцената и искуството и славата, ама па и не е океј да потценуваме ако некој е млад и сега му тргнува кариерата. И Бијонсе еднаш била на почетокот :)
    Инаку да, сега во фокусот на вестите поврзани со неа не се нејзините успешни музички изданија, туку оти на Блу Ајви купила фустанче од 35.000 долари, што го носело детето 15 минути :D
    На мене раскошот воопшто не ми пречи, доликува на ѕвезда многу да троши и луксузно да се облекува, ама ми смета нејзиниот став и понашање, дека нема ни доза на класа во неа, а увек нејзиното понашање ме потсеќа на лидерот од Марс напаѓа филмот
    [​IMG]
    Не можам да најдам гиф од кога слетаа и се спушташе да дојде меѓу смртниците :rofl:
    @kanella Стилот и е беспрекорен, не знам која комбинација ми е најомилена :D
    :d::drunk:
     
  2. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    да , има убави песни Мадона, само тоа однесување и јас се согласувам дека не и личи, последно беше орален секс на сите што ќе гласале за Хилари ми се чини :D
    Инаку и Шер еве ја имаше спомнато, не ја сакам, не ми е омилена ама




    и



    прекрасни :D
     
    На Afroditaaa, sweet-cherry и Mishela им се допаѓа ова.
  3. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.248
    Пол:
    Женски
    Блејк е модна икона многу ја сакам. А Рајан е симпатичен дечко баш се фини и двајцата еден од омилените парови ми се.
     
    На joy1, Acka22 и AURUA им се допаѓа ова.
  4. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Да имам толку пари и ја би се занесувала, искрено ви кажувам. Бијонсе мене ми е баш Квин Би и младиве уште многу леб треба да изедат за да ја стигнат.
    Реално Аријана Гранде го нема тој жар и сексапил за да може воопшто и да и парира на Квин Би.

    Partition, иако малку постара и беше опасно добар кам бек. Последниов албум е веќе дискутабилен.


    Таа се изгоре ама не и дојде паметот. Тоа и велам, мислев дека е моќна, ама само е сенилна и веројатно заборавила дека раскинале со бившиот оти тој не што дигна рака, ами поштено ја истепа.



    Сте ја спомнале и Џеј Ло, па ај и за неа да кажам: со такво тело на 50 години не и ни личи постар маж, колку сака нека биде добро с(о)чуван. Добро, не дека изборот на помлади мажи и е добар, ама барем имаат исто толку енергија како неа. :lol:
     
    На crimson, Someonespecial, Summerlover и 3 други им се допаѓа ова.
  5. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ??? Ова е Рене сакаш да ми кажеш? :o? Во милион години не би ја познала, не личи на себе.

    @Someonespecial all time favorite од Колдплеј значи, ептен би сакала да им одам на концерт , за Ед мислам со право и си се пува дечкото, си има и со што.
    Со шејп новава песна мислам дека максимален бум направи,
    исто и Weeknd јас си го обичам многу, некои го прават ептен комерцијала, ама мене неговите песни ми се супер и пеубави, може немаат некоја длабочина и поента, ама Старбој ми беше на апослутен репит ,и кај него имам голема желба да одам на концерт :D :*
     
    На Stories, elimkd, Mishela и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.794
    Допаѓања:
    46.393
    Колку што ги сакам песните на Calvin Harris, толку него не го сакам. Додека имав снепчет го следев и човеков е баш сељак неизнаживеан што би се рекло кај нас. Исмејување на дебели личности, вреѓање и еден тон глупости .
    Откако раскинаа со Тејлор и кога беше конфликтот со Тејлор и Канје, он и за неа збореше нешто во негативен контекст. Иначе This Is What You Came For е нејзина песна.
    Викторија Бекам мене ми е баш убава. Она е појава во буквална смисла на зборот.
    Бијонсе мене ми е баш океј. Она на инстаграм објави само една фотографија од целата фотосесија, тоа што медиумиве се израдуваа повеќе и од неа на самата бременост и се утепаа објавувајќи слики...
    Другите слики и се сосем нормални, по мене.
    Иначе, ако не се лажам, Ариана има повеќе следбеници на инстаграм од Бијонсе.
    Поради Блејк Лајвли, ја изгледав уште еднаш цела Gossip Girl. Можам цел ден да седам и да ја гледам девојкава.
     
    На YoungandBeautiful, elimkd, crimson и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.425
    Пол:
    Женски
    А за Џон Њуман што мислите? Баш ме интересира. :)
    Мене ми се допаѓа неговиот глас и акцент. Баш е фин, според некои интервјуа што сум гледала и не се дига на големо. Плус, има став, не е некултурен (да не употребам лош збор) како многумина во шоу бизнисот.
     
    На Mishela и elimkd им се допаѓа ова.
  8. kanella

    kanella Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    10.190
    Пол:
    Женски
    @Bitter-Sweet
    Мене Џон многу ми се допаѓа. Го слушам уште откога се прослави со Love me again. Мислам дека моментално се повлечи затоа што има проблеми со здравјето и ми е криво шо не успеав да отидам на концерт. Меѓутоа можеби и не толку многу затоа што мислам дека поради специфичниот глас што го има во живо не пее баш добро. Не дека има лош глас, далеку од тоа но ете нешто слично како Флоренс Велч, прекрасни песни и албуми ама кога ќе запеат во живо...:|
     
  9. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.947
    Пол:
    Женски
    Која е мајката на слаткишот на Кики Роналдо, баш го гледав филмот мислејќи нешто ќе се открие ама нишо, ко гром од ведро небо-бебенце синче, некако не ми е верно да затруднел некоја собарка покрај девојка како Ирина, многу наивно ми звучи.
    Кажа дека кога ќе потпораснел син му ќе му кажел која му е мајка, позрел ќе бил и ќе го разберел :wasntme:
    Детенцето некако по тенот црно е, ќе да е некоја латино американка
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    50.023
    Пол:
    Женски
    Не се знае која е мајката на детето. Тогаш кога се роди детето прочитав дека Роналдо син има, а од која не знам.
    Антипатичен ми е Роналдо ич не го сакам, а и детето не ми е симпатично.
     
    На Bozica1980 и Afroditaaa им се допаѓа ова.
  11. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.248
    Пол:
    Женски
    Јас разбрав дека детето било од слугинката која што работела кај него. Па сеа колку е точно не знам.
     
  12. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.794
    Допаѓања:
    46.393
    Јас колку што знам, Роналдо е геј. Ова со манекенкиве е само мачкање очи на народот. Додека наводно беа во врска, Ирина имаше и друга тајна врска, по еден месец од нивната разделба веќе не криеше дека има друг дечко, а и сега ко што знам ќе се мажи. Мајката на син му е најверојатно сурогат.
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Afroditaaa

    Afroditaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2017
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    963
    Пол:
    Женски
    Сега се зборува дека преку сурогат мајка Роналдо ке добие близнаци...
    Добро бе , човеков што не си земи некоја женичка па неа нека и прави деца , ова ми е некако безмислено
     
  14. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Детето му се роди пред да се фатат со Ирина, колку што се сеќавам :)
    Може да е црно по фамилијата на Роналдо.

    А јас не верувам во тие приказни дека е геј, камо докази? И за Бекам се збореше така на времето, па со годиниве искочи дека најверојатно нема везе.
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Indiegurl

    Indiegurl Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2017
    Пораки:
    1.817
    Допаѓања:
    6.299
    Пол:
    Женски
    Тоа е божицата на мајчинството <3 Ја обожавам на Queen B :l:
     
  16. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Тоа што Аријана Гранде е актуелна, не може да го загрози името на Бијонсе :D Бијонсе е бренд веќе 15 години. За Гранде да се надева на нешто приближно, прво треба да го отфрли имиџот на холивудски кловн и миџет. И да вади некои трајни песни, затоа што, досега, ниту една нејзина не ми запрела во уво.
     
    На candy.cane, Bescheiden и crimson им се допаѓа ова.
  17. Stories

    Stories Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2015
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    1.514
    Пол:
    Женски
    Ариана да ја видам без да ја слушнам,ќе речам кое е девојчево.Има глас ама и фали она нешто.Додека Бијонсе е појава сама по себе,а и бојата на гласот и е далеку попријатна и покарактеристична.Мислам смешна е споредбава ама ај.
    Парот Рејнолдс awesome.
    Парот Бекам love it,што секси му стојат брчките на Дејвид:P.
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  18. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Шакира е уникатна појава, еден од феномените на поп-културата и комерцијалната музика, ми беше омилена во детството.
    [​IMG]

    Само го промени стилот изминативе години, ми се чини особено откако е со Пике :D Кога од Сони и го дефинираа имиџот, изгледаше врвно и препознатливо.
     
    На candy.cane, Love...music, Bozica1980 и 3 други им се допаѓа ова.
  19. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Бијонсе. За убава, убава е. Ама мислам дека ептен сака да е центар пажња. Не знам дали и колку е точно, ама еднаш прочитав дека не сакала да престојува во една хотелска соба поради вц-то. Малце и си претерува реално. Како што претерува сега со трудничково стомаче. Мислиш само таа е трудна. Со Џеј Зи годишната заработка им е околу 1 милијарда. За тоа колку трошат реално не ме интересира. Дала 35.000 долари за Блу Ајви, нека дава ако и` се даваат толку пари. Реално јас не би фрлил токлкава пара за облека, ама барем не трошат пари на алкохол, дроги и такви работи како Ријана на пример. Инаку, убаво пее Бијонсе.

    Ријана. Нема понашање девојкава реално. Кога беше во Берлин мислам на турнеја излезе видео од нејзе кога купуваше хамбургер од една сендвичара и се гледаше дека беше цврцната или што и да земала. Пееше, се извикуваше таму во сендвичарата. За пеењето не ми се свиѓа како пее во живо, а јас секој пејач го оценувам дали е добар или не според тоа како пее во живо. Ријана не ми е една од нив. Сега не знам дали се поправила со пеењето. Не сум ја слушнал во живо како пее во скоро време. Последен пат ја слушав кога пееше "Diamonds" и ич убаво не испеа. Ни емоции, ни ништо.

    Шакира. Убава и згодна е. Природно си е убава жената. Не и треба кило шминка на нејзе како другиве. И со оглед на тоа дека има родено две деца има добро тело. Има неколку добри хита, ама мислам дека со "Chantaje" се искачи уште повеќе на врвот.

    Сиа. Не бев слушнал за женава пред "Chandelier" и криво ми е. Имала и порано убави песни. Глас има ангелски. За мене ми е убава женава, не е некоја манекенка па да мора да биде лепотица. Го ценам тоа и што се понаша соодветно нејзините години. Под ова мислам дека не се избацува многу во јавност, не си го продава телото, туку својот талент. Со еден збор, срцка ми е. :l:

    Епа, ај доста ви е. :lol:
     
    На candy.cane, sweet-cherry, wanderlust и 3 други им се допаѓа ова.
  20. Briar Rose

    Briar Rose Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2016
    Пораки:
    2.387
    Допаѓања:
    13.681
    Пол:
    Женски
    Lana Del Rey - The queen :inlove::inlove::inlove:

    Според мене, Lana е најдобрата артистка ! И буквално се ми се допаѓа кај неа - музика, изглед, стил на облекување, шминка, оригиналност, креативност...
    Нејзините музички спотови се вистинска уметност, дури и оние кои самата ги создава, како на пример за песната Video Games.
    А искрено доста ретко се случува мене да ми се допадне некој модерен артист бидејќи главно сум заљубена во Vintage ерата, односно слушам музика од тој период,гледам неми и црнобели филмови, па дури и инспирација црпам кога станува збор за стил на облекување и шминка.
    Меѓутоа навистина сум воодушевена од Lana Del Rey и всушност мило ми е што живеам во овој период за да ја слушам нејзината музика (хаха иако сум посакувала да се родам во минатото :D)

    [​IMG]
     
    На Oxymoron, Ketchup и Someonespecial им се допаѓа ова.