1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Светското првенство во Катар е против промоција на ЛГБТ

Дискусија во 'Спорт' започната од TheDreamGirl, 15 април 2022.

 1. TheDreamGirl

  TheDreamGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2021
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  293
  Пол:
  Женски
  Сите сме запознаени со светското првенство, кое ќе се одржува во Катар и започнува во ноемри.

  Мајор Генерал Абдулазиз Абдула Ал Ансари, човек задолжен за безбедноста и сигурноста за време на Светското првенство во Катар претстојнава зима од ноември до декември, вели дека тој е против промоција на ЛГБТ и какви било политички активности.
  Домаќините и организатори на Мундијалот во Катар рекоа дека ќе бидат одземани сите знамиња во боите на виножитото со цел да се заштитат поединци кои промовираат геј права од напади. Што мислите за тоа? Јас мислам дека се во право, сакаш да ги покажеш твоите гледишта за ЛГБТ, покажи ги во општество каде ќе бидат прифатени. Сфаќам едно, човек си купил карта, доаѓа овде да гледа фудбал, не да демонстрира политички акт или нешто што му е на памет. Гледај си фудбал, но немој да доаѓаш и да го навредуваш целото општество само поради тоа.
   
 2. Bratot

  Bratot Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  4.148
  Допаѓања:
  14.439
  Пол:
  Машки
  Спортот треба да го остават да биди спорт, вакви срања не се потребни.
   
 3. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.806
  Допаѓања:
  39.323
  А геј фудбалери ќе примаат? Или нема такви?
  Во фудбалот се обесхрабрува секаков " coming out" и од тренери и од секакви други влијателни лица, оти " ке се намали вредноста на фудбалерот на пазарот.
  Ко на времето во Холивуд, што ги женеле или ставале во врски на хартија геј мажите. Па и жените.
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  9.193
  Пол:
  Женски
  Идното се одржува во САД и Канада, таму ќе надокнадат. :D

  Да не е пеколно жешко во Катар, сега првенствово ќе беше во ек.
   
 5. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  1.654
  Пол:
  Женски
  Најдобра одлука донесена. Така треба..
   
  На TheDreamGirl му/ѝ се допаѓа ова.