1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Светско првенство во ракомет: France 2017

Дискусија во 'Спорт' започната од Snow-Queen, 18 јануари 2017.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Барав и просто не ми се веруваше дека не е отворена дискусијата....после си велам па да досега победувавме, пусто македонче кога ќе почнат да губат ќе се најдат да плукаат по нашите херои, нашите борци и амбасадори!

  Иако вечерва изгубивме од Шпанија иако сметам дека минимум можеше нерешено, сепак беше убава утакмица. Не е вадење дека не утепаа судиите, ама искрено 3-4 постапки не им чинеа, како и играта на нашите во првите 5/6 минути од второто полувреме.
   
  На melnicanecot, PaLaVa, elimkd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. celineparis

  celineparis Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  721
  Допаѓања:
  2.231
  Многу добро се држевме скоро цела утакмица. Дај Боже и утре вака да изиграме против Исланд и да победиме. Малку ми е криво што Манасков е во очајна форма, порано под 5 гола не беше од утакмица.
   
 3. lovely97

  lovely97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  710
  Допаѓања:
  9.081
  Пол:
  Женски
  Имам приметено дека ние во првите 30 минути играме ФЕНОМЕНАЛНО, но после тоа не знам шо се случува. Секоја чест добри се, но Нелоски џабе шутира шо не бива, не бива. Манасков и Лазаров неќна со Словенија ногу промашени, али тоа е кога се нема среќа нема се. Дај Боже утре да победеме барем 3 место у групата да заземеме, оти ако сме 4 ќе играме со Франција, а тие дефинитивно ќе не тепат.

  Друго Јоноски беше добра одбрана, а зашо не е викнат не знам. Голманите не се добро разиграни, наште ракометари играт во клубовите 2 постава, а тие Шпанија, Словенија нивните играт 1 постава. Треба и малце вежбање на младите и ќе бидеме супер.
   
 4. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.371
  Допаѓања:
  21.906
  Пол:
  Женски
  Гледа ли некој ? :D
   
  На Aleksandar1212 и elimkd им се допаѓа ова.
 5. lovely97

  lovely97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  710
  Допаѓања:
  9.081
  Пол:
  Женски
  Да. :)
   
  На MiloMalo и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
 6. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.173
  Допаѓања:
  32.627
  Пол:
  Женски
  :sweat:
   
  На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.371
  Допаѓања:
  21.906
  Пол:
  Женски
  Ама воопшто не сум задоволна од играта на нсшиве ракометари. :(
  А и овие судииве претеруваат.. :|
   
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.317
  Пол:
  Женски
  Κатастρофа се нашиве денес. :@
   
 9. lovely97

  lovely97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  710
  Допаѓања:
  9.081
  Пол:
  Женски
  Ништо. Слабо ептен 2 полувреме. Многу вредат Миркуловски и Манасков, али ете повредени се. Крилата ич немат дадено, само еден гол од Олјески. Али ајде и ова е успех. Само се нервирам шо сите ги плукат ракометарите, па ајде бе вие што ги плукате што не сте тренирале вие, или одете бранете вие, давајте голови да ве видеме. Само за плукање сме, за ништо друго не не бива.
   
  На L.i.n.a.a, PaLaVa и Bojana.20 им се допаѓа ова.
 10. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.109
  Допаѓања:
  149.385
  Пол:
  Женски
  Зарем повеќе очекувавте?:?:


  За секој катастрофален пораз, судиите се криви. А тоа што изгледаме како аматери на терен некогаш ама ич не е битно...
  :lol:
   
  На Doris123 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. lovely97

  lovely97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  710
  Допаѓања:
  9.081
  Пол:
  Женски
  @Dust не секогаш ама можам да набројам некои моменти кога судиите не судеа како што треба.
  1. Крајната минута во дуелот со Шпанија, од шпанците еден направи чекори, ама му го признаа голот.
  2. Исто така крајната минута во дуелот со Шпанија, нашиот не знам кој беше даде чист гол ама не го признаа.
  3. Денеска 2 пенал, не беше праведно судено. Тоа што го направија не требаше пенал да биде али ајде.
  Овие 3 работи од неправедно судење ми паднаа во очи, за други не знам дали има и колку.

  Сите очекуваат од Кире, ама се гледа дека и човекот не може се он да шутира и да погодува. Талески, Нелоски, Дрогришки, и другите млади треба да се охрабруваат и да шутираат, а не они како исплашени стојат пред голот. Филип Лазаров го носат заради Кире, џабе му го зима на некој др местото. Митков е добар, ама слабо го пуштат. Се на се ја сум задоволна од досегашното, секако има многу млади и се надевам дека следната година на европско ќе се покажеме во подобро светло.
   
  На melnicanecot и PaLaVa им се допаѓа ова.
 12. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  1.522
  Пол:
  Машки
  Ја поминавме групата, што значи дека ја остваривме целта, а денеска едноставно снемавме сила во второто полувреме, можеби подобро ќе беше со Шпанија воопшто да не замараме и да се одмориме убаво, али тоа е, барем покажавме дека можеме да играме донекаде и со нив, плус ни се повредија 2-иот и 3-иот најдобар играч, така да неможевме ништо повеќе да направиме од ова што го направивме.
   
  На lovely97 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. PaLaVa

  PaLaVa Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  3.688
  Пол:
  Женски
  Јас верувам дека имаме репрезентација што може многу повеќе од ова! Се гледа дека можат да изиграат убаво до крај итоа со јаки противници, ама некако како да се демотивираат во второ полувреме. Нешто не штима. Фалеа и Миркуловски и Манасков а највеќе Филип Кузмановски за кого сигурна сум дека ќе дадеше голови колку сите овие младиве заедно. Штета.

  Факт е дека Македонија одсекогаш ја гледале како аутсајдер во сите спортови па со самото тоа сите судии се по малце наклонети кон било кој наш појак противник. Во спортот одамна многу работи не се фер, ама тоа е што е. Факт што не можат да го променат ни од репрезентацијата ниту пак ние. :)

  Како и да е, не мора да плукаме по нив. Секој се труди да даде се од себе за да успееме. За пример е и Србија која има квалитетни ракометари во репрезентативните редови па едвај се пласираат на првенства и не гледам толку многу да ги плукаат нивните како ние што знаеме да удриме со критики по нашиве. Какви се не коментари изначитав. Им ветувале ракометарите па ги разочарале... хах! :) Подобро фокусирајте се што ви ветуваат политичариве, оставете го спортот на оние кои го разбираат.
   
  На lovely97 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.105
  Допаѓања:
  7.672
  Пол:
  Машки
  Она што го изигравме првото полувреме со Норвешка беше повеќе од одлично земајќи предвид хендикепот дека двајца првотимци не играа.За второ полувреме едноставно немавме сили.

   
 15. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.377
  Допаѓања:
  6.677
  Пол:
  Женски
  Хендикепот без Миркуловски и Манасков се одрази и на самиот резултат, да бевме комплетни мислам дека ќе одевме понатаму сигурно, но сепак и со оваа треба да бидеме задоволни со оглед на тоа дека секогаш сме проценувани како аутсајдери и подгазувани од судиите.
   
  На Elissa и lovely97 им се допаѓа ова.
 16. Rakometar

  Rakometar Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2017
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Машки
  За ваквата игра на нашата реперезентација и дебаклот против норвешка е виновен исклучиво Лино, собра млади неискусни играчи и уште понеискусни голмани кои не можеа да сватат што ги снашло и каде се наоѓаат.
  Ps следното светско очекувам мене лино да ме свика да бранам :D:D:D:D
   
 17. LajlaGirl

  LajlaGirl Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2016
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Машки
  Koj i da viknese Lino pak ke si izgubevme, ednostavno se podobri norvezanite, edino Hansen da go zemevme na lev bek togas verojatno ke tepavme :D
   
 18. lovely97

  lovely97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  710
  Допаѓања:
  9.081
  Пол:
  Женски
  Данска и Германија што имаат далеко по искусни играчи од нас, и плус голмани што бранат по 15-20 одбрани испаднаа во осминафиналето, ние за нашите викаме лоши се. @LajlaGirl џабе и Хансен да дојдеше, вчера даде 8 гола па пак си отидоа дома.
   
  На PaLaVa му/ѝ се допаѓа ова.