1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Светско првенство во ракомет: France 2017

Дискусија во 'Спорт' започната од Snow-Queen, 18 јануари 2017.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Барав и просто не ми се веруваше дека не е отворена дискусијата....после си велам па да досега победувавме, пусто македонче кога ќе почнат да губат ќе се најдат да плукаат по нашите херои, нашите борци и амбасадори!

    Иако вечерва изгубивме од Шпанија иако сметам дека минимум можеше нерешено, сепак беше убава утакмица. Не е вадење дека не утепаа судиите, ама искрено 3-4 постапки не им чинеа, како и играта на нашите во првите 5/6 минути од второто полувреме.
     
    На melnicanecot, PaLaVa, elimkd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. celineparis

    celineparis Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2014
    Пораки:
    930
    Допаѓања:
    2.570
    Многу добро се држевме скоро цела утакмица. Дај Боже и утре вака да изиграме против Исланд и да победиме. Малку ми е криво што Манасков е во очајна форма, порано под 5 гола не беше од утакмица.
     
  3. lovely97

    lovely97 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2016
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    9.087
    Пол:
    Женски
    Имам приметено дека ние во првите 30 минути играме ФЕНОМЕНАЛНО, но после тоа не знам шо се случува. Секоја чест добри се, но Нелоски џабе шутира шо не бива, не бива. Манасков и Лазаров неќна со Словенија ногу промашени, али тоа е кога се нема среќа нема се. Дај Боже утре да победеме барем 3 место у групата да заземеме, оти ако сме 4 ќе играме со Франција, а тие дефинитивно ќе не тепат.

    Друго Јоноски беше добра одбрана, а зашо не е викнат не знам. Голманите не се добро разиграни, наште ракометари играт во клубовите 2 постава, а тие Шпанија, Словенија нивните играт 1 постава. Треба и малце вежбање на младите и ќе бидеме супер.
     
  4. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.339
    Пол:
    Женски
    Гледа ли некој ? :D
     
    На Aleksandar1212 и elimkd им се допаѓа ова.
  5. lovely97

    lovely97 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2016
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    9.087
    Пол:
    Женски
    Да. :)
     
    На MiloMalo и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
  6. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    :sweat:
     
    На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.339
    Пол:
    Женски
    Ама воопшто не сум задоволна од играта на нсшиве ракометари. :(
    А и овие судииве претеруваат.. :|
     
  8. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Κатастρофа се нашиве денес. :@
     
  9. lovely97

    lovely97 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2016
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    9.087
    Пол:
    Женски
    Ништо. Слабо ептен 2 полувреме. Многу вредат Миркуловски и Манасков, али ете повредени се. Крилата ич немат дадено, само еден гол од Олјески. Али ајде и ова е успех. Само се нервирам шо сите ги плукат ракометарите, па ајде бе вие што ги плукате што не сте тренирале вие, или одете бранете вие, давајте голови да ве видеме. Само за плукање сме, за ништо друго не не бива.
     
    На L.i.n.a.a, PaLaVa и Bojana.20 им се допаѓа ова.
  10. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.562
    Пол:
    Женски
    Зарем повеќе очекувавте?:?:


    За секој катастрофален пораз, судиите се криви. А тоа што изгледаме како аматери на терен некогаш ама ич не е битно...
    :lol:
     
    На Doris123 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. lovely97

    lovely97 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2016
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    9.087
    Пол:
    Женски
    @Dust не секогаш ама можам да набројам некои моменти кога судиите не судеа како што треба.
    1. Крајната минута во дуелот со Шпанија, од шпанците еден направи чекори, ама му го признаа голот.
    2. Исто така крајната минута во дуелот со Шпанија, нашиот не знам кој беше даде чист гол ама не го признаа.
    3. Денеска 2 пенал, не беше праведно судено. Тоа што го направија не требаше пенал да биде али ајде.
    Овие 3 работи од неправедно судење ми паднаа во очи, за други не знам дали има и колку.

    Сите очекуваат од Кире, ама се гледа дека и човекот не може се он да шутира и да погодува. Талески, Нелоски, Дрогришки, и другите млади треба да се охрабруваат и да шутираат, а не они како исплашени стојат пред голот. Филип Лазаров го носат заради Кире, џабе му го зима на некој др местото. Митков е добар, ама слабо го пуштат. Се на се ја сум задоволна од досегашното, секако има многу млади и се надевам дека следната година на европско ќе се покажеме во подобро светло.
     
    На melnicanecot и PaLaVa им се допаѓа ова.
  12. Sashko1992

    Sashko1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    1.523
    Пол:
    Машки
    Ја поминавме групата, што значи дека ја остваривме целта, а денеска едноставно снемавме сила во второто полувреме, можеби подобро ќе беше со Шпанија воопшто да не замараме и да се одмориме убаво, али тоа е, барем покажавме дека можеме да играме донекаде и со нив, плус ни се повредија 2-иот и 3-иот најдобар играч, така да неможевме ништо повеќе да направиме од ова што го направивме.
     
    На lovely97 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. PaLaVa

    PaLaVa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    3.705
    Пол:
    Женски
    Јас верувам дека имаме репрезентација што може многу повеќе од ова! Се гледа дека можат да изиграат убаво до крај итоа со јаки противници, ама некако како да се демотивираат во второ полувреме. Нешто не штима. Фалеа и Миркуловски и Манасков а највеќе Филип Кузмановски за кого сигурна сум дека ќе дадеше голови колку сите овие младиве заедно. Штета.

    Факт е дека Македонија одсекогаш ја гледале како аутсајдер во сите спортови па со самото тоа сите судии се по малце наклонети кон било кој наш појак противник. Во спортот одамна многу работи не се фер, ама тоа е што е. Факт што не можат да го променат ни од репрезентацијата ниту пак ние. :)

    Како и да е, не мора да плукаме по нив. Секој се труди да даде се од себе за да успееме. За пример е и Србија која има квалитетни ракометари во репрезентативните редови па едвај се пласираат на првенства и не гледам толку многу да ги плукаат нивните како ние што знаеме да удриме со критики по нашиве. Какви се не коментари изначитав. Им ветувале ракометарите па ги разочарале... хах! :) Подобро фокусирајте се што ви ветуваат политичариве, оставете го спортот на оние кои го разбираат.
     
    На lovely97 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Она што го изигравме првото полувреме со Норвешка беше повеќе од одлично земајќи предвид хендикепот дека двајца првотимци не играа.За второ полувреме едноставно немавме сили.

     
  15. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    Хендикепот без Миркуловски и Манасков се одрази и на самиот резултат, да бевме комплетни мислам дека ќе одевме понатаму сигурно, но сепак и со оваа треба да бидеме задоволни со оглед на тоа дека секогаш сме проценувани како аутсајдери и подгазувани од судиите.
     
    На Elissa и lovely97 им се допаѓа ова.
  16. Rakometar

    Rakometar Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2017
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Машки
    За ваквата игра на нашата реперезентација и дебаклот против норвешка е виновен исклучиво Лино, собра млади неискусни играчи и уште понеискусни голмани кои не можеа да сватат што ги снашло и каде се наоѓаат.
    Ps следното светско очекувам мене лино да ме свика да бранам :D:D:D:D
     
  17. LajlaGirl

    LajlaGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2016
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Машки
    Koj i da viknese Lino pak ke si izgubevme, ednostavno se podobri norvezanite, edino Hansen da go zemevme na lev bek togas verojatno ke tepavme :D
     
  18. lovely97

    lovely97 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2016
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    9.087
    Пол:
    Женски
    Данска и Германија што имаат далеко по искусни играчи од нас, и плус голмани што бранат по 15-20 одбрани испаднаа во осминафиналето, ние за нашите викаме лоши се. @LajlaGirl џабе и Хансен да дојдеше, вчера даде 8 гола па пак си отидоа дома.
     
    На PaLaVa му/ѝ се допаѓа ова.