Светско првенство во ракомет: Qatar 2015

Дискусија во 'Спорт' започната од Cvetetto, 10 јануари 2015.

?

Дали ќе го следите ова првенство?

Анкетата е затворена на 10 февруари 2015.
 1. Да

  77,8%
 2. Не

  2,8%
 3. Можеби, но не редовно

  19,4%
 1. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Сите сме запознаени со светското првенство,кое ќе се одржува во Катар.Започнува на 15ти јан.
  [​IMG]
  Ние сме во Б-групата заедно со Хрватска,БиХ,Тунис,Австрија и Иран.Почнуваме со Тунис на 16ти.
  [​IMG]
  Девојки,момци дали ќе го гледате првенствово? За кого ќе навивате,кој е вашиот фаворит? Јас секако ќе навивам за МКД. Со тато пуканки ќе правиме тој пивце, јас сокче и така. Едвај чекам. Притоа во темава ќе коментираме и за други натпревари, во кои не игра МКД, секако.
   
  На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
 2. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057


  Еве ја официјалната химна. Убава замисла, по еден пеач од секоја земја која учествува пее. Кајмакот од кај нас :)
   
  На Val-Dim, Marossa и SwanMay им се допаѓа ова.
 3. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  941
  На која програма ќе биде?
  и утре од колку часот?
   
 4. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  на првата, мислам колку што разбрав некни. Во колку частот незнам .
   
 5. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  941
  1. коло, двојки:

  Група А

  15.01.2015 Катар-Иран (18:30 ч.)

  16.01.2015 Шпанија-Белорусија (15:00 ч.)

  16.01.2015 Словенија-Чиле (15:00 ч.)

  Група Б

  16.01.2015 Босна и Херцеговина-Иран (13:00 ч.)

  16.01.2015 Македонија-Тунис (15:00 ч.)

  16.01.2015 Хрватска-Австрија (17:00 ч.)

  Група Ц

  16.01.2015 Алжир-Египет (17:00 ч.)

  16.01.2015 Франција-Чешка (19:00 ч.)

  16.01.2015 Шведска-Исланд (19:00 ч.)

  Група Д

  16.01.2015 Русија-Саудиска Арабија (13:00 ч.)

  16.01.2015 Полска-Германија (17:00 ч.)

  16.01.2015 Данска-Аргентина (19:00 ч.)
   
  На SwanMay му/ѝ се допаѓа ова.
 6. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Катар - Бразил утре
   
 7. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.425
  Допаѓања:
  18.546
  Пол:
  Женски
  не го видов.Во која минутка??
   
 8. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  941
  1:16 некаде
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Девојки пуштај те МРТ 1 второ полувреме ќе фатите Катар:Бразил 15:12 :D
   
 10. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Почнаа нашите со кризирање :(
   
 11. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.425
  Допаѓања:
  18.546
  Пол:
  Женски
  водимееееееееееееееееееееееееее јуху
   
 12. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Добро е, кризава беше кратка. Супер е што ќе го почнеме второто со 4 гола предност.
  Време е да им се одмаздиме за поразот на минатото светско :devil:
   
 13. One.Moment

  One.Moment Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  3.538
  Пол:
  Женски
  Се зачудив немаше до сега коментатори ама живна темава, добро е :D
  Добро заврши првово, ќути :party::party:
   
 14. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Bravo, me iznenadija, ocekuvav tesno da e. Im vrativme i toa so kamata :devil: Utre so Iran se nadevam isto kje bide :)
   
 15. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  33:25 за МКД јајаја ќефлија си сум. Браво! Манасков 6/6, секоја чест играч на натпераварот. Утре со Иран, така ? Во колку саат?
   
  На Val-Dim и N.Kety им се допаѓа ова.
 16. SwanMay

  SwanMay Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  835
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Мислам дека утре играат во 17h. :)
   
  На alana95 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. eminil

  eminil Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  130
  Искрено очекував многу подобра игра од Тунис, но секоја чест за нашите одамна немаат изиграно толку добар натпревар и победата повеќе од заслужена им е денеска. За Манасков само пофалби и заслужено. Брво :clap::clap::clap:
  Очекувам да го видам Вугринец на терен утре :punch::l:
   
 18. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  789
  Допаѓања:
  481
  Јеее, ми недостигаше ваква еуфорија :)
   
  На Val-Dim му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Ej женски дали го гледавте Босна-Иран натпреварот?
  Како ви се чинеше играта на Иран, добри беа? Рекоа дека не се давале толку лесно. А бога ми ни австриците. Мора да ги тепаме Австрија и Иран, па и БиХ. Ама Хрватска малку потешко ќе биде, не велам дека нема да ја победиме, но ќе биде тежок натпреварот. Се надеваме дека ќе влезиме во првите 12миина.
   
 20. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Срцкии смее бее денес шо се израдував уф уф :D
  Лујѓе а утре од колку играме?