1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Светско првенство во ракомет: Qatar 2015

Дискусија во 'Спорт' започната од Cvetetto, 10 јануари 2015.

?

Дали ќе го следите ова првенство?

Анкетата е затворена на 10 февруари 2015.
  1. Да

    77,8%
  2. Не

    2,8%
  3. Можеби, но не редовно

    19,4%
  1. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Не можам да гледам...
     
  2. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    4 пенали промашија...Изгубивме готово. :@
     
  3. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Малер луѓе,прав малер сме! Од 3 шута сите да ги погодиш во статива,штета,навистина штета..
    А и словенскиот голман растури,колку капијата беше,еден куп топки одбрани,за разлика од Ангелов што е бетер и од Ристовски.
    Одлични бевме,мислам дека имавме шанса да стигнеме во четврт финалето ама ете,заради мали детали не бидна...
     
    На mileystar, softy1, QweenSM и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Не ги гледам од едноставна причина ПАЦИЕНТИ сме :)
     
  5. Psychen

    Psychen Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2014
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    86
    Пол:
    Женски
    Толку од Македонија....
     
  6. eminil

    eminil Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2012
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    130
    Македонија се сака и кога победува и кога губи :l::l::l:
    Честитки за Словенија. Миха Жвижеј добар стајлинг (y)
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  7. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.946
    Допаѓања:
    30.783
    Пол:
    Женски
    И дека не им беше интересно, а и дека ние кога играевме пред тоа против нив, кога изгубивме, тие така ни направија. :D Памти, па врати. :devil:
    Како и да е, ќе се сетиме на песната од Тоше.. и во радост и во солзи, ние ќе те подриме! :muscle:
     
    На Daydream му/ѝ се допаѓа ова.
  8. softy1

    softy1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2014
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Женски
    Арно си кажа Манасков: "Среќата треба да се заслужи!" А,не да се тешиме со тоа дека немавме среќа.Одбраната 0! Многу промашувања ,баш кога беше најпотребен гол.Некои од играчите кои порано играа одлично,сега катастрофа-Мојсовски,Миркуловски(по 1 гол)(facepalm) а се играше за чекор понатаму....Браво за Гоце! Многу од играчите си ги зедоа за друштво,да си направат шопинг....Како и да е,како што рече Кире-"Да живее Македонија!":)
     
  9. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Е што не е фер онаа стативата ќе ја искршам! Барем да беше 30:30 и после како се игра 2 по 10,така?
    Ух баш ја сакав оваа победа.
     
  10. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.953
    Допаѓања:
    20.834
    За жал толку.
    Жал ми е што не играа како што треба, ама никој (освен Гоце) не играа онака како што знаат.
    Прибак- Толку промашувања верувам дека немал никогаш во кариерата во ниту една утакмица
    Миркуловски- за жал многу порано заврши со натпреварот
    Гоце Георгиевски-Секоја чест, можеби да не беше тој, многу поголем пораз ке доживеевме.
    Мојсовски, Лазаров, Стоилов,Манасков не играа ни приближно како што можат и знаат.
    Толку промашени прнали, зицери, сите шанси ги прокоцкаа, а можеа да победат. Искрено Филип Л изгледа се шлепа само покрај Кире, игра 0.
    Зошто Обрван го смени Кире да не ги шутира сите пенали, немораше да значи дека ако еден промашил, ке ги промашеше и останатите.
    Голманите,дали беа ненаспиени или пијани не знам, ама толку примени голови, по 3-4 одбрани, епа срамота е.
    Сепак, не сакам да плукам и да фрлам камења по нашата репрезентација.Поразот е заеднички,можеби и немаа среќа, како и да е никој неможе секогаш да биде совршен во играта. Ако потфрлиле еднаш не значи дека не ги бива.
    На утакмицата со Австрија, Петар Ангелов беше феноменален, Ристовски добро се покажа останатите натпревари.Исто така и сите играчи во претходните натпревари беа одлични, па така само ке кажам одличен успех е и ова, им благодарам за добрите натпревари.
    Овој натпревар го изгубија, ама и ова што го постигнаа е успех.
     
    На softy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.732
    Пол:
    Женски
    Сега треба да ја пееме излези момче од авионот:x
     
  12. blosson

    blosson Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    263
    Пол:
    Женски
    Толку од нашите за годинава, јас сепак се гордеам со нив, Словенија била Великан во ракометот исто важи и за Хрватска. Дадоа се од себе Лазаров, Стојанче, Миркуловски и Манасков и Жути(особено) се за повалба, легенди се и ептен се фрлаа(бореа) за Мaкедонија! Сепак ќе ми останат во срце <3 4 победи од 6 меча па богами не е малку, тие созададоа според мене инспирација за младите да се заинтересираат во ракомет и дека може многу да се постигне но и среќата треба да не служи, овој пат не не сакаше к'сметот ама и ова е доста добро јас сум и многу задоволна а како што гледам и повеќето од навивачите иако тешко ми падна не сум разочарана од нашиве <3 Легенди се <3
    P.S А нешто кажа коментаторот ова е толку за таа генерација, за кои репрезантивци се мисли ако може поубаво да ми кажете?
     
  13. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Мене ми е криво затоа што не беше Словенија ништо посебно, штом на толку промашени пенали, стативи, подпросечни голмани(кои 2 пати имале добра партија до сега со слаби екипи) само со 2 разлика не тепаа. И нивниот голман не беше ништо посебно 11 одбрани наспроти наши 7, ама беа во клучни моменти и доволни за да се разниша самодовербата на играчите и да почнат во него или стативи да гаѓаат.
    Денес едноставно ништо не одеше како што треба, беа безпотребно нервозни мислам, и среќа па и немавме ;(
    Туку друго, време е да се подмлади екипата оти многумина се ем над 32, ем не се за во репрезентација реално. Со време тоа треба за да не исчезнеме некое време. Макар што незнам дали ќе се повтори ваква генерација.
    Ја би ги оставила Стоилов, Кире, Манасков, Ѓорѓиевски, Миркуловски, Никола Марковски, Недановски, Прибак.. Другите бај, бај веќе.
    Е голман кај ќе најдеме тоа не знам :^) Слабо голманите во Мк :)
     
  14. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Не ја гледав целата утакмица, ама од тоа што го видов, сВе беше статива.
    СТАТИВИ, СТАТИВИ EVERYWHERE.
    Денес интересна беше утакмицата, а? Не се читаа весници. :D
    Добро е и што до овде стасаа.
     
  15. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Тоа е....играта ни беше мн слаба. Да игравме како што знаеме имавме голема шанса за победа ама тоа.
    И 9то емсто е подобро од претходното светско каде бевме 11ти. Нема да плукам бидејќи тие момци ги славевме, сега кога изгубија пак ќе сум за нив.
    Кире апсолутно цело првенство беше OUT а не пак топките што ги фрлаше.
     
    На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Мене не ми е јасно како наеднаш катарците излегоа веле сила во ракомет, а бе ај....
    Сакам Шпанија да победи.
     
  17. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^ para vrti gde burgija nece
     
  18. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    И парата ама имаат и некои купени играчи плус најтрофејниот (бивш) шпански селектор :!:
     
  19. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Утре е полуфиналето Катар и Полска, Франција и Шпанија? Така се?
    Леле значи колку ми е само жал за Данска, многу неубо ми падна. Многу се бореа и тежок натпревар беше. Се надевам дека ќе го фатам полуфиналето. Се знаат термини?
     
  20. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    18:30 POLAND – QATAR

    21:00 SPAIN – FRANCE