1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Светско првенство во фудбал Бразил 2014

Дискусија во 'Спорт' започната од LilBaby, 6 декември 2013.

 1. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Штотуку заврши ждрепката, и групите изгледаат вака:

  ГРУПА А
  Бразил
  Хрватска
  Мексико
  Камерун

  ГРУПА Б
  Шпанија
  Холандија
  Чиле
  Австралија

  ГРУПА Ц
  Колумбија
  Грција
  Брегот на Слоновата коска
  Јапонија

  ГРУПА Д
  Уругвај
  Костарика
  Англија
  Италија

  ГРУПА Е
  Швајцарија
  Еквадор
  Франција
  Хондурас

  ГРУПА Ф
  Аргентина
  Босна и Херцеговина
  Иран
  Нигерија

  ГРУПА Г
  Германија
  Португалија
  Гана
  УСА

  ГРУПА Х
  Белгија
  Алжир
  Русија
  Кореја

  Ваши фаворити, претпоставки за победник.
  Се надевам дека и анкета ќе се направи до следната година.

  Најинтересни натпревари според мене: Германија - Португалија, Бразил - Хрватска натпревар со кој се ќе се отвори светското, Аргентина - БиХ.
  Каква група им се падна на поранешните југословенски републики. ]:)
  На јужниве полесна група - здравје, до толку ли во гз се направени, невидена работа! :devil:
   
  На Kaylie и Dog-lover им се допаѓа ова.
 2. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.400
  Знам и јас до сега гледав. Интересно ќе биде ова со Хрватска и БиХ, одвај чекам да почне. :D
   
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Група Д е спред мене најпримамлива, Уругвај не знам во каква кондиција се, но нема да им бидат лесни противници на Италија и Англија во секој случај.
  Според мене Бразил-Хрватска нема да биде некој страшна уткмица, ако игра Нејмар, мислам дека немаат многу шанси Хрватите но ќе видиме, не знам ич што мустри играат кај Хрвативе, може да ме изненадат.

  Како и секогаш навивам за Италија, па за Бразил, тој дандем го типувам откако знам за себе, иаку ни едните ни дурите не се во своите најдобри години репрезентативно.

  Тешко дека ќе имам време да ги гледам летово, но ќе ѕиркам резултати редовно.
  Се се, само циганине да не освојат титула, тоа ми е желба, доста им беше веќе.
  Дефинитивно најголемо изненадување ми се БиХ, нека им е среќно.
  Ете и Босанците ќе вкусат светско, веќе ни термиот босански дрворед не важи, македонски е поточен.

  Како беше првите две од група идеа понатака така?
   
  На Kaylie, Neytiri и Dog-lover им се допаѓа ова.
 4. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.400
  Заборавив да пишам погоре, мои фаворите се Шпанија, Бразил и Италија.
  И кога точно почнува првенствово? Во кој град ќе биде отварањето, во Рио? :?:
   
 5. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.400
 6. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  Фаворити ми се Италија и Бразил. :)
   
 7. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Ја се знае за кого ќе си бидам, ко и секогаш Deutschland :l:
  Едвај чекам да почне :geek:
   
  На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
 8. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.366
  Допаѓања:
  28.868
  Пол:
  Женски
  Јас за Бразил сум стандард 8)
  а овие сличињата за албумот,секогаш си ги берам..кога излегува албумот за светското во Бразил 2014? :?:
   
 9. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.925
  Јас сум за Бразил и Германија.
  Повеќе за Бразил. :lol:

  Иначе има некој сликички да се мењаме?
  Или тема дали има тука таква?
   
 10. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
 11. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.986
  Германија :inlove:

  Лесна група имаат и би требало барем до полуфинале да стигнат , само од Шпанија и Бразил се плашам да не испаднат рано во елиминациите
   
  На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
 12. captivating

  captivating Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  460
  Јас немам фаворит моментално, кога гледам Светско не гледам затоа што имам некоја земја фаворит и сакам да победи, туку гледам затоа што ми е интересно,атмосверата, возбудата, затоа што сакам фудбал,дружењето...целото искуство.
  Претежно сум за оној што се смета the underdog :D па ќе видиме
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.662
  Допаѓања:
  22.104
  Пол:
  Женски
  Не е лоша песнава,прв пат денеска ја слушнав,но мислам многу далеку е од мојата АLL time FAVORITE Copa De La Vida :)

  Да си кажам за фаворити,верен обожавател сум на ИТАЛИЈА,после Италија навивам и за Аргентина и се разбира крв Балканска вода не станува :lol: Хрватска и БиХ
   
 14. sia.bella

  sia.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2014
  Пораки:
  908
  Допаѓања:
  16.783
  Пол:
  Женски
  Како и секогаш :D

  [​IMG]
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.866
  Пол:
  Женски
  Не дека премногу си разбирам,ама секогаш си следам и ниедна утакмица не пропуштам.
  Како и секогаш,БРАЗИЛ ми е фаворит,тоа не се менува :lol:
   
  На Someonespecial и Kaylie им се допаѓа ова.
 16. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
 17. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  9.296
  Пол:
  Женски
  Шпанија :l:
   
  На Dvolicen му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.400
  Не е Vida од Ricky Martin официјалната химна? Сто пати е поубава од оваа на Џеј-Ло и Питбул! :inlove:
  https://www.youtube.com/watch?v=a3I7wBck0e4
  Инаку луѓе, уште само седум денови! Ненормално се радувам, последниот ден и count down ќе си правам!
  Шпанија и Бразил во срце! :inlove:
  Малку информации за првиот меч на 12. јуни:
  -утакмицата ќе почне во 17:00 според локално време
  -играат Бразил против Хрватска
  -отварањето е во Сао Паоло и еве слика од стадионот (има капацитет од 68.000 гледачи):
  [​IMG]
   
  На Flower27 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Супер, ко да не се еден куп повредени и надвор од форма, требаше уште и Ројс да се повреди |( Таман во групната фаза уште 2-3 да се повредат и нека си играат во инвалидски колички |(
  Не го гледам светсково! :(
   
  На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485
  Премногу амбициозно настапи Бразилскот тим ,но ете сега ке можат да се вадат на повредените играчи за нивниот неуспех .


  Шпанија и Италија :hai: