1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Светско првенство фудбал - 2018

Дискусија во 'Спорт' започната од EvAngelos, 13 јуни 2018.

 1. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.573
  Допаѓања:
  9.823
  Пол:
  Машки
  Ај да олабавиме од секс малку, кажете кој е вашиот фаворит за ова првенство? Ќе има ли изненадувања? Најдобар играч?

  Еве ги групите:

  [​IMG]

  Јас сум лојален фан на Бразил за светско првенство, ама и Германија ми е фаворит, иако може и Шпанија да изненади.
  Првенството започнува утре (14ти Јуни) во 17ч со натпреварот помеѓу Русија како домаќин и Саудиска Арабија. Русија ќе победи многу нормално.
   
  На melnicanecot, SummerGirl, elimkd и 9 други им се допаѓа ова.
 2. A.27

  A.27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  740
  Пол:
  Машки
  Мој фаворит е Франција има моќен состав ;)
   
  На kikin, honest girl, hermosa и 2 други им се допаѓа ова.
 3. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.573
  Допаѓања:
  9.823
  Пол:
  Машки
  Да, мислам Гризман и Жиру ќе играат у напад
   
 4. MsBoo

  MsBoo Активен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Машки
  Како бр.1 фаворит ја сметав Шпанија меѓутоа по денешниот циркус и отказот на Лопатеги....тешко остварливо.
  Бразил и Германија ми се онака достојни за финале иако да не ја потценуваме и Аргентина(Меси) кој ќе вложи гарант 120% за да го освои ова првенство а многу помали шанси би им дал на Французите - едноставно со тој тим што го имаат треба да "газат" се пред нив(дефинитивно најквалитетен на хартија од голмани па до напад) ама не е тоа што треба да е кога ќе излезат на стадион.Белгија - "bunch of overrated stars with a foolish manager and no real attacker(sorry Lukaku).
  И за крај мислам дека изненадување ќе бидат Мексико и Хрватска - дефинитивно респектабилни екипи со добар "all-round" теам што се подготвени да излезат и дадат над максимумот.
   
  На МК- Селектор, EvAngelos и referentka им се допаѓа ова.
 5. BayernKa

  BayernKa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  974
  Пол:
  Женски
  Јас ко и секогаш сум за Германија 8)
   
  На Tajnaotrovna, elimkd, Ane-Goki1 и 3 други им се допаѓа ова.
 6. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.183
  Пол:
  Женски
  Влегов во поткатегоријава (или како и да се вика) да започнам тема за Светсково :envy: Ај нема везе.


  Ова на Прва е снимка од минатото финале ли? Како да беше вчера, летна времето :x

  Јас ќе навивам за Аргентина.
   
  На SummerGirl, EvAngelos, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  10.561
  Допаѓања:
  160.526
  Пол:
  Женски
  Бразил , дефинитивно .
  Уште викендов ќе му ставам некоја паричка дека ќе биде победник на ова светско.
  Да не знае некој колку му е коеф во обложувалниците?!
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  3.834
  Пол:
  Женски
  Ко по обичај, навивам за Португалија и Германија. :muscle:
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.882
  Допаѓања:
  52.863
  Пол:
  Машки
  Ќе биде едно од најтесните првенства. Не ми отскокнува никој со квалитетот,добро можда бразил и франција. Мој фаворит беше италија,али..:| затоа сега навивам за убав фудбал и многу голови. Let the best win (fingers)
   
  На Thallia, Bozica1980 и referentka им се допаѓа ова.
 10. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.678
  Допаѓања:
  322.111
  Исто и јас.
  Ќе навиваме ?:rock::rock:

  Сакате да отвориме гласање ?
   
  На A.27 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.560
  Допаѓања:
  250.157
  Пол:
  Женски
  И јас (fingers)
   
  На EvAngelos и sjdgo им се допаѓа ова.
 12. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.678
  Допаѓања:
  322.111
  Бошке, не сА обложувај, Че изгубиш:P
   
 13. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.882
  Допаѓања:
  52.863
  Пол:
  Машки
  Аргентина освен прејак напад ништо друго нема,тешко дека Меси ќе успее сам да ги носи цело првенство:|
   
  На blackwave и referentka им се допаѓа ова.
 14. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.678
  Допаѓања:
  322.111
  Меси (па и ниту еден од јаките фудбалери) не ,,крши,, нозе за беспари:).
  Играат, ама поради обврската према својата земја.
  Си се чува за таму каде што го кешираат (Барса) неделно по 500 000 евра.
   
  На blackwave, DAngel и John Snow им се допаѓа ова.
 15. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  10.981
  Пол:
  Машки
  Јас ќе навивам за Германија иако оваа година селекторот направи катастрофална грешка што од својот список го изостави Лирој Сане. Можеби не му се совпаѓа во тактичките замисли тој најубаво си знае. Репрезентации кои според мене се дојдени само на прошетка бидејќи со квалитетот се далеку од останатите се Панама и Иран. Очекувам изненадување од африканските репрезентации бидејќи тие се атлетски доминантни во поглед на другите. Најинтересни ќе бидат групите А, Д, Е и Х бидејќи квалитативно се до некаде изедначени. Од групата А очекувам да поминат Египет и Уругвај, од групата Б Португалија и Шпанија. Од групата Ц Франција и Данска, од групата Д Аргентина и Хрватска. Од групата Е Бразил и Швајцарија, од групата Ф Германија и Мексико. Од групата Г Белгија и Англија и од групата Х Полска и Сенегал.
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.882
  Допаѓања:
  52.863
  Пол:
  Машки
  Тоа е трагедијата на современиот фудбал,порано играле без пари за селекции,а сеа и со толкави премии пак не даваат 100%..
   
  На Bozica1980 и referentka им се допаѓа ова.
 17. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.678
  Допаѓања:
  322.111
  Рафчо Бундес лига, СС-овци, Ариевци ги обожувам и потајно сум за нив, ама имам впечаток дека овојпат ќе подметнат.
   
  На RAF Camora му/ѝ се допаѓа ова.
 18. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  10.981
  Пол:
  Машки
  И мене ме плаши тоа ама сепак имаат прилично лесна група. Дека не се како претходните години во поглед на квалитетот тоа стои. И мене не ми е јасно зошто го изостави Лирој Сане, како што не ми е јасно кај србите како на списокот не се најде Мијат Гачиновиќ. Јас мислам дека со нивната дисциплина и борбеност до последната минута германците ќе успеат пак да стигнат барем до полуфинале.
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.882
  Допаѓања:
  52.863
  Пол:
  Машки
  Хрватите не проаѓаат група,многу се пуваат и на крај ништо не праат у последниве 10тина год. Аргентина и Нигерија проаѓа од таа група.Нигеријците имаат страшно талентирана генерација. Очекувам до 8 најдобри да догураат.
   
  На Bozica1980 и referentka им се допаѓа ова.
 20. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.560
  Допаѓања:
  250.157
  Пол:
  Женски
  Не се кладам никад, глеам од задоволство :) а за Аргентина навивам од секогаш плус за некоја аутсајдер репрезентација која се потрудила да дојде до светското.
  А вчера ја зборев @Bubce38 дека е експерт за кладилница па муживе мои чекаат некој хинт од неа :P