1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Свингери

Дискусија во 'Секс' започната од sirius, 9 септември 2010.

 1. sirius

  sirius Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Zaednicki seks pomedju dva bracni para? Ova e nesto novo kaj nas ili jas taka mislam, neznam, no mi izgleda interesno pa sakam da vidam i vase mislenje i sovet....
   
  На Trajce1981 и Divo им се допаѓа ова.
 2. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  ZAEDNICKI SEKS POMEDJU DVA BRACNI PARA ?

  t.e swinging :rofl:

  ne sum u brak, dosega ne sum imala sansa za vakvo nesto sto ne znaci deka nema da imam :lol: mada sto znam, ke priznaam deka ponekogas si zamisluvam kako bi bilo, iako ne sum bas sigurna deka sum tolku hrabra za takvo nesto :x a i ne sum sigurna deka sakam :emo:
   
  На Hot man, Strapon, rromanticen и 4 други им се допаѓа ова.
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.599
  Па ништо ново, можеби помалку табу кај нас.
  Јас доаѓам со маж ми, пријателката доаѓа со маж и', јас легнувам со маж и', она со маж ми...
  А утредента сите одиме на излет да си раскажуваме импресии... Аха, сигурно.

  Не доаѓа в предвид, ниту со познат, ниту со непознат пар.
  Според мене има мал милион начини како поубаво да си ги ослободиш сексуалните инхибиции, него ова.
  Не дека е толку глупаво, мене лично ми е смешно.
  Познавајќи се себе, целото време низ глава ќе ми минува дека партнерот ми е во соседната соба со друга...
  Или можеби треба да сме во истата соба сите, па да гледаме кој како се работи?
  Ајде , просветлете ме... :D
   
  На Pinky97, iloveyou29, LICEN-LONDON и 8 други им се допаѓа ова.
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.145
  Допаѓања:
  199.737
  Пол:
  Женски
  Во иста соба сите да гледаме како си се онадуваме меѓусебно :?: :?: :?:
  А не, не фала... не ми оди тоа. Си имам граници.
  Патем, ова е сигурен начин да си го расипеш бракот, без разлика колку и да се ужива - затоа што на крај тоа уживање од глава ќе ви се удри. Ете така.
   
  На iloveyou29, LICEN-LONDON, blackwave и 4 други им се допаѓа ова.
 5. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Не! Во никој случај. Не можам да замислам дечко ми да го гледам пред мене со друга :devil: Ни пак јас со друг и да се осеќам како тоа да е најнормално нешто. Едноставно не можам да се замислам во таква ситуација. Сакам на дечко ми само јас да му бидам доволна за исполнување на сексуалните желби, а не да ни биде потребен и друг пар за да доживееме задоволство. Не гледам каде е тука задоволството. :^)
   
  На LICEN-LONDON му/ѝ се допаѓа ова.
 6. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  НЕ во никој случај.Да го гледам дечко ми пред мене со друганема шанси.А исто така и тој не би прифатил да ме гледа со друг.Добро ни е вака,само двајцата нема потреба од повеќе.
   
  На LICEN-LONDON му/ѝ се допаѓа ова.
 7. fairy88

  fairy88 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  1.522
  Допаѓања:
  7.659
  Нема шанса да се согласам на такво нешто па нели има други поинтересни начини да се "зачнини" сексуалниот живот на брачен пар па баш на ова да се одлучат :^) :^) :^) :^)
   
  На LICEN-LONDON му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  160
  Хмм абе јас првин тројка би пробала да не одам преку ред ако ми се бендиса сега тројка за пред брак па после во брак не се знае ;)
   
  На kumanovoGoran, s.a.m.a, Milanrob и 7 други им се допаѓа ова.
 9. Tadija

  Tadija Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  14
  Cisti gluposti ! Se soglasuvam so fairy88, postojat mnogu nacini da se "zacini" eden seksualen zivot, a ne ovakvi gluposti! Toa e inima ,ne znam kako nekoi bi mozele da spodelat takvo nesto so drug par,poznat ili nepoznat.... ccc I ne se soglasuvam deka ova razmisluvanje se temeli na toa sto sme mala zemja,ili nerazviena ili ne znam tamu sto! Mislam deka treba za site da vazi! Pozdrav devojki :)
   
 10. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  Трендафилче да не пукниш ме изнасмеа....како луда се смеам на овој твој пост.....ц ц ц цела си откачена :lol: :lol:
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  344
  некои двојки не можат тоа да си го дозволат додека се дечко и девојка,а не пак кога ќе бидат маж и жена.Искрено сега би прифатила такво нешто,но кога ќе бидам мажена не.
   
  На s.a.m.a, ADOKI и LICEN-LONDON им се допаѓа ова.
 12. Tadija

  Tadija Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  14
  Ne gledam koja e razlikata bluberry? Ti si istata i sega i koga ke se mazis Ako go storis toa dodeka ne si mazena, nema da se isbrise od tvojot zivot koga ke se mazis! Ednostavno isto e! Spored mene intimata treba da se spodeluva so nekoj sto ti mnogu znaci! I ne znam dali bi ti bilo prijatno da go gledas decko ti zaedno so uste eden par,priznaj :)
   
  На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
 13. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.969
  Допаѓања:
  3.682
  Мене ми изгледа интересно, би пробала
   
  На butterfly girl, s.a.m.a, Александар М и 11 други им се допаѓа ова.
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Што мислам за тоа? Мислам дека е одвратно. И тоа не мора да се брак паровите, туку и кога се во врска. Што ли уште не ќе измислат?
   
  На Sashko1992 и Victorya им се допаѓа ова.
 15. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Психички растројства на сексуалниот нагон. :)
   
  На LoneWolfGuy, Acka22 и SimonaTino им се допаѓа ова.
 16. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Јас да бидам со друг маж, а маж ми да биде со неговата жена :fubar: :!: , ни се случило ниту пак ќе се случи. Да и го дадам маж ми на друга :x , тој си е само мој -може само со мене да прави чуда во сексуалниот живот. Не можам да ги сватам лугето што би го правеле тоа -или се на некоја дрога или се психички недобри со умот
   
 17. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Ќе падне крв :D Нема шанси да го делам мажот ми со никој!!!! Ниту пак јас имам потеба да бидам со друг. И вака ми е повеќе од убаво. А и некако ептен ко на филм ми е сето. Шо знам мене ми е блајк таа работа. Ама сто луѓе сто чуда. Ако на некој му е убо, нека си прави.Ама не сте љубоморни бре? Мене ќе ме изеде љубомора да го гледам кај милува друга!! Ноооооо вејјјјј :tmi: :lol:
   
  На iloveyou29 и Tadija им се допаѓа ова.
 18. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.719

  Ако си љубоморна на партнерот, ако не му веруваш-знај дека штом ќе пробаш вакво нешто-врската одма ти пропаѓа!!!

  А ако се сакате, почитувате, верувате безусловно- тогаш ваквиот чин (доколку и двајцата го сакате) ќе ви причини големо задоволство !
   
  На ana anuska, Acka22, LICEN-LONDON и 2 други им се допаѓа ова.
 19. popaj-maja

  popaj-maja Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  18
  се сложувам на ова мислење мислам дека сите ние се плашиме од конкуренција и највеќе од се од таа болна љубомора што ќе биде потоа.
  Јас пак мислам дека тоа е сосем нормалана работа зашто да има превари и варање кога тоа може да се реши на многу прост начин со двостран договор па ајде признајте кој сака секој ден грав нели а вака двајцата ќе каснета малку мрсничко ем волкот сит ем овците на број :hai:
   
  На Bitolcanecot, Biny, ana anuska и 3 други им се допаѓа ова.
 20. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  Hемам поголема глупост од ова слушнато :fubar: и што после како се гледаме во очи со пријателката одкако си ги испробавме мажите,па замисли уште и деца да се имат,одвратно :@ Hие не двајца не можиме да се задоволиме,па уште ни требаат вакви глупости,па уште со други пар :x ??за мене ова е глупаво ептен
   
  На LICEN-LONDON му/ѝ се допаѓа ова.