1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Свиркање

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од dolly.doll, 23 декември 2011.

 1. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Дали знаете да свиркате со устата ? Јас незнам и сакам да научам . Но слабо ми иде :D
   
 2. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.263
  Не знам, а сакам да знам. :D Секогаш кога пробувам тие околу мене се газат од смеење.. :rofl: :rofl:
   
 3. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.126
  Пол:
  Женски
  Знам, знам и на еден друг начин не со правење круг со устата ама тој е селски :)
   
 4. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  481
  Појма неам,ама почнав да се учам заедно со папагалчето :D
   
 5. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
  Устата направи ја во форма на круг и дувај нанадвор пробувај постојано ќе се научиш :D :D
   
 6. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  635
  знам уште од 7 години :)
   
 7. kasiopeja

  kasiopeja Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  39
  Многу тешко ми оди . Наместо да дувам јас вовлекувам воздух и нема силен звук.Никогаш не сум свиркала по никого , не практикувам ни свиркање на песни, стално сум имала ѕвонче на точакот... па можеби тоа е причина што не знам да свиркам. Еј, а што ќе правам кога ќе имам деца кои сакаат да научат да свиркаат? :sweat: Нека му ја мисли маж ми. |-)
   
 8. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.330
  Не свирам ни од мали нозе али потајно им се восхитувам на ние кога ќе ја извадат свирката из дубине душе на некоја си турбо фолк песна ,,тоооо Цецоооо,, им возвраќам јас :$ (па толку можам :( ) и тоа на оние кога ќе ја отворат устата и ќе стават 2 прста во истата.
  Не музицирам со свирката туку вриштам и урлам на цел глас - понесена од емоции :?:
   
 9. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.097
  знам ^_^ денес свиркав по џенцки од досада али местев други :lol:
   
 10. Smileeee

  Smileeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2011
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  75
  Знам и тоа на повеќе начини :D
   
 11. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  3.874
  Допаѓања:
  24.089
  Пол:
  Женски
  знам на неколку едноставни начини. Единствена желба ми е да научам да свирам ,,машки,, онака со 2прсти.
   
 12. CoCoGiiiRL

  CoCoGiiiRL Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  3.193
  Пол:
  Женски
  знаам да свриааам со 2прстии хахахахаа
   
 13. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.339
  Допаѓања:
  1.393
  Знам да свирам обично, само со употреба на устата, на други начини не знам :D
   
 14. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Леле јас врска немам за овие работи. еднаш се заинтересерав и ми рекоа што ќе ти е , не ќе пасеш овци?
  Ама сакам да научам. не за овците :D туку на пример знак за нешто... при играње некоја игра и слично.
   
 15. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  Јас незнам ниту на еден начин. А многу би сакала да научам. :D
   
 16. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Не знам, а баш сакам да знам :drunk:
   
 17. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  Порано појма си немав,баш си се чудев другите околу мене како знаат јас не :( :D
  Е сега знам,најобично - тоа највеќе од папагалчето си научив,заедно со него :D
   
 18. s.a.n.y.a

  s.a.n.y.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  16
  јa врска неам од свиркање :$ :D
   
 19. J.B.007

  J.B.007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  5
  хахах ... знам да свиркам ама така најобично ... но сепак не е толку тивко ,а сакам да научам да свиркам со прсти како машко... :lol:
   
 20. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  294
  Во свиркање сум експерт :rofl:
  Ги знам и двата начина, и само со уста и со два прста :lol:
  -Само со устата го користам кога ќе поминам покрај некое јако типче, или кога некој ќе ме воодушеви :$
  -Со два прста свирам кога ќе поминам покрај некоја курва, многу ги здоболува, ама од се срце си ја вршам работата :devil: