1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сврши на петинг....

Дискусија во 'Секс' започната од MyMar, 9 октомври 2010.

  1. topce25

    topce25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2010
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    48
    апсолутно годините не се никаков ппоказетл за сериозноста на децкото.
    конкретно јас сум била и со 40 годисен кој се однесувал како напален тинејгер и со 25 годисен децко кој се однесувал тотално зрело за свои години со огромна поцит и респект...така да девојки сето тоа е индивидуално а на нас е да ги процениме ;)
     
  2. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Е па душо штом не те бара повеќе редно е да го заборавиш и да си бркаш твоја работа.Било како било типот видел дека не го добил тоа што го сакал и не ти се јавува повеќе.батали го и побарај си некој друг
     
  3. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Само да ти кажам советот што го прифати од наводниот дечко xxx666 е всушност жена која е банирана и отвара милион нови профили по форумов(види во банирани корисници).
    Сега да ти кажам мое мислење. Јас кога се фатив со мојов дечко разликата во години беше иста како ти сега. Бев невина и на почетокот исто имавме само петинг додека јас не се решам на поголем чекор и нормално он свршуваше затоа што беше запален исто како што дечкото тебе ти кажал. Може сакал само да те искористи но можеби и не, тоа треба сама да си го процениш затоа што ти најдобро го знаеш. Не се сите машки исти. Јас пред се би кажала дека некој твој врсник повеќе би гледал да те искористи само за да те легне поради неговата незрелост и бројка што повеќе жени да легне(бидејќи гледам во денешно време само тоа е битно) отколу некој дечко на 25год кој можеби поминал преку таа фаза и ти навистина му се допаѓаш.Но сепак само ти тоа можеш најдобро да го процениш и да ги видиш неговите намери. Биди во контакт со него, излегувајте и дружете се немора ништо да правите, запознај го па понатаму ќе видиш како ќе се одвиваат работите и пиши ни :)
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MyMar

    MyMar Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    4
    Па тоа е и проблемот...јас мислам дека ако одбегавам со него да направам нешто,па макар и само мување да е тоа,нема да се гледаме и да се дружиме-тој нема да сака....тоа е мое мислење...а баш би сакала да можам да го побарам да се видиме и да одиме некаде на кафе и да продолжиме да се дружиме :sweat:
     
  5. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Па пробај и види ако инсистира само на таа работа ќе го откачиш и готово, неможеш без да пробаш да знаеш дали тој ќе сака или не. Пробај немаш што да изгубиш :)
     
  6. stefana1

    stefana1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    ако може некој да ми каже што да правам:( ...невина сум а со мојот дечко пробавме еднашка да ме скини но не успеа што е работата
     
  7. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Па може да бидат повеќе работи... Може имаш појак химен ... Можеби не се потрудил доволно .. а чим си пишала во темава можеби прерано завршил работа па не одел понатака. Ке пробате пак па ке видиш што како ке иде. Кај некои девојки хименот се докинува после 2 до три односи.
     
  8. MyMar

    MyMar Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    4
    Во контекст на муабетов....зашто мислам дека ако од еднаш дечкото не успее да ја скине девојката,нема да и верува дека е невина? Вака мислат сите машки или не е така? Ваше мислење????
     
  9. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Ако не ти верува, значи е неискусен и прост!
     
    На MarchelineAmaru, agirl17, Go-Girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Ако не ти верува тогаш стварно е неискусен.Уште дете во умот,немал секс со ниедна друга и затоа.
     
  11. MyMar

    MyMar Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    4
    Бидејќи ми беше роденден пред некој ден другарките сакаа да ми приредат едно изненадување...и на денот на мојот роденден другарка ми му пушти порака на момчево за кое ви зборувам цело време као демек денес има некој роденден и јас малку се налутив бидејќи не знаев како ќе реагира тој и потоа другарка ми ме виде дека сум нерасположена и му пушти порака демек дека сакала да ме изненади и го замоли да дојде кај мене на роденден,дека сакале да ме изненадат и дека цело време сум чекала порака од него,дека јас не сум знаела ништо и дека таа бројот ми го зела додека јас не сум била тука (а една недела пред тоа разговаравме на фб и му викам ајде дојди на роденден,и тој ми рече ме каниш на роденден и јас му реков да што има тука лошо и тој ми вика ништо само што немам поклон и јас му реков не ти треба поклон стави си панделка и дојди и тој ми рече хехех ајде да видам што е и кај е и можеби ќе дојдам).Кога си одев од на училиште ми стигна порака дека ми пишал на фб среќен роденден ќе одам битола и утре можеби ќе поминам накај охрид да ти честитам тет а тет..овој е твој ден уживај и вечерта 2 мин до 12 ми звона на моб. во позадина се слушаше музика,беше излезен в диско и ми вика среќен роденден каде си,што правиш ајде ќе ти се јавам утре да се договориме и другиот ден ги имав поканато другарките дома ама тој цел ден не ме побара.Јас му пишав порака дали ќе доаѓа и тој не ми врати.После 2 саати му звонев долго не креваше.Пак му звонав,пак не креваше.И еве помина роденденот и забавата и тој уште не ми се има јавено.Не знам што се случува.Зашто едноставно не пишеше една порака да каже дека не доаѓа или да кренеше кога го барав,немаше ништо да биде,барем ќе знаев..... :^) :(
     
  12. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Мајмар,не ти е проблемчето во соодветна тема. Ама ајде ваљда ке го преместат
    .
    Можеби не можел да дојде. Можеби нема повеќе кредит. можеби нешто му излегло. Од друг град е како што те разбрав. Ама ти се јавил во 12 а тоа мислам дека не би го направил секој. Барем јас нема да му ѕвонам баш во 12 на некој за кој ми е сеедно.
    Едноставно немој да го напнеш зошто не дошол. Речи му фала што се јави но кај се изгуби од тогаш те нема нигде и работите полека ке се средат. Ако треба да сте заедно ке бидете. Удри бригу на весеље. Што е твое ке дојде.
     
  13. MyMar

    MyMar Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    4
    Не може да нема кредит..на претплата е и плус ми се јави на 26 баш на роденденот,2 мин. до 12 уште 2 мин и 27 доаѓаше...кога ми се јави да ми честита му реков фала мислев дека нема да се јавиш и тој ми рече па уште не е поминат роденденот :) али како и да е можеше да каже дека не доаѓа да не го чекам за џабе...
     
  14. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Има многу можеби!
    Јас мислам дека треба малку поопуштено. Машко кога е загреано по женско, многу се познава. Остави на времето и не го барај, се согласувам со претходното мислење, што е твое ќе си дојде. :)
     
  15. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    По муабетиве што ги прочитав уште од старт што си пишувала,мислам дека типов не е нешто многу заинтересиран за тебе...бар такви знаци покажува,затоа мислам дека треба да оладиш и да не го бараш ти повеќе....туку да оставиш тој да те побара,затоа што по постапките ми личи на не сериозен,уживај и остави малку на него.... ;)
     
  16. MyMar

    MyMar Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    4
    Ви благодарам за помошта....само да ве известам со него завршив се тргнав целосно,но продолживме да се дружиме...испадна спонтано...сега си имам дечко и добро ми е во врската благодарам уште еднаш :)
     
    На slatkichKa123 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Нема ништо лошо ако сврши дечкото.Значи се пали на тебе, ништо не е страшно може на секое машко да му се случи тоа ако е запалено :)
     
  18. Antonija123

    Antonija123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    73
    Епа добро што си се тргнала, од сево ова јас што го прочитав денеска овој ниту е созреан за своите 25 години ниту покажал почит кон тебе.
     
  19. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.718
    Допаѓања:
    150.568
    Од увек ме занима решението на загатката...носев кратко фустанче,бла,бла,бла ирелевантни податоци,носев секси гаќички за кои и тој константираше дека се секси,бла,бла,бла ирелевантни податоци,арно амаааааа зошто тој сврши на петинг,јас се осеќам ко к*рва!Ха?! :^)
    (смајлисонеодрененафаца)
     
    На SparkyAngel, MarchelineAmaru, Magnolija и 2 други им се допаѓа ова.
  20. husaric

    husaric Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    7
    пред се се извинувам за мојата искреност но кје си го казам моето мислење :lol: девојчето се зеза и овде несто не ми се поклопува :) вака таа има 18 години излегува провокативно облечена со секси долна облека(која сигорно е облецена со намера да ја види некој) со цел да се види со момче кое го има сретнато само еднаш и на вториот состанок му оди дома со мисла дека кје гледаат филм хехехехехе поголема глупост од ова нема :D и после вели се чуствувам како курва, претпоставувам дека имале односи и дека од тогаш таа го прогонува а овој добил што си побарал и веќе не ја игра.