1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Свршува, а нема сперма... Kако е тоа можно?!

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од princess11ska, 27 август 2011.

 1. princess11ska

  princess11ska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  64
  Значи вака девојки. Идев со еден дечко 4 години и ми беше прв. Уште на почетокот приметив дека нешто не е во ред. Секогаш имавме однос со кондом и кога сакав без секогаш викаше не не не сум сигурен демек да не направиме беља и ок. Со тек на време приметив дека нешто не е во ред и му кажав. Ми кажа дека има порблеми со навлекувањето на кожичката дека го боли и затоа неможе да има без кондом. Знам дека проблеми имаат многу машки но тогаш бев помала и мислев дека тоа има врска со тоа што никогаш не прскаше сперма. Искрено ама никогаш не видов сперма. Значи не зборам малку туку ич ич. Си беше влазен и се ама сперма никако. Тој ми викаше дека од кожичката неможе као демек да му се пробие ама во секој случај нема врска тоа со тоа затоа што сепак можеше да се навлече многу пополека и внимателно. Сега повеќе не сум со дечкото од сосема различни причини ама баш ми текна да го споделам искуствово со вас да ми кажете што мислите. поздрав
   
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.497
  Допаѓања:
  123.280
  А како мочал,ти кажа?!
  Овој некој медицински феномен!
  Филм ти правел и тоа научно-фантастичен!
   
  На Крис Естер и Bah им се допаѓа ова.
 3. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.803
  Не е филм, Шекспирова драма е тоа.
  Или некоја античка трагикомедија.
  Комичното е што дечкото е природен феномен што изгледа нема дупче на главчето,
  а трагичното е што девојката никогаш не знаела дали свршил во неа или не. Недај боже да им се скинел кондомот како ќе знаела дали да пие апче или не...
  Сепак свршил во неа, иако нема сперма...

  а можеби ќе остане бремена... па ќе роди дечиња кои сигурно ќе бидат поголеми феномени од татко им. Татко им имал невидлива спрема, тие ќе имаат невидливи полови органи.

  претерав со фантазиите :tmi:
   
 4. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.564
  Допаѓања:
  2.863
  Пол:
  Женски
  За да не тропам напразно прашав еден другар сега на фб, и ми вика дека на него му се немало случено и што е најјако ми се изнасмеа глупа излегов ај бегајте ме избрукавте пред човекот.
   
  На cavalli, Pucanka и tessie им се допаѓа ова.
 5. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.644
  Ајдееее :x :x :x

  Цк, цк, цк се прашувам како момаков ќе прави деца, можда сперматозоиди ќе му земаа директно од тестиси, па инвитро му е мајката.
  Не можам да сфатам, навистина, можда се срамел да сврши пред тебе, па ти глумел оргазми, а спермата мистериозно изчезнувала, зошто сепак постојат и мажи кои глумат оргазми.
  Ако некој се прашува како, нека прочита погоре, таму е одговорот.
   
 6. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.991
  Пол:
  Женски
  Ауу што е ова ?!
  Осмо светско чудо. Прв пат слушам жими мајка :D
   
 7. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.913
  Пол:
  Женски
  Поо поо, можел дечкото нешто подобро да измисли... |(
  Не можела да му пробие спермата заради кожичката .... низ газ дан му пробивала после тоа? :D :D
   
  На cavalli и Pucanka им се допаѓа ова.
 8. unhappyy

  unhappyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  145
  Пооо немат шанси ова како мојт да сврши без смерма бе?? Глупости живи глупости
   
  На Pucanka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.463
  Допаѓања:
  5.992
  Исус ја претворил водата во вино...Дечково спермата во...ништо! :x
   
  На Notorious-B му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  734
  Постои состојбата, ама не е баш како што ја опишал дечкото. Се нарекува сув оргазам. Физиолошки или нормално може да се случува во почеток на пубертет и во сон. Во почетокот на пубертетот простата не е доволно развиена за да создава семена течност, па може да се случи да нема ејакулат. Патолошки ова се случува кај ретроградна ејакулација кога спермата се враќа назад во каналот и на крај завршува во бешиката и се исфрла со урината. Вакви оргазми имаат и особи кај кои е одстранета простатата и кај луѓе кои биле зрачени во пелвичниот дел на телото. Маж од 20-30 години нормално има околу 4мл ејакулат. Ако не произведува семена течност простатата, сперматозоидите немаат медиум во кој можат да се движат па се апсорбираат од околните ткива. Тоа со кожичката се мижи асан да ти баам, не е возможно. Овие се сите можни случаи кога настанува ваков оргазам.
   
  На Pucanka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  7.192
  Допаѓања:
  47.093
  Пол:
  Женски
  Ме заинтересира темва па го прашав чичко гугл и еве еден од резултатите

  http://www.mojezdravlje.net/Bolesti/30/ ... ncija.aspx

   
 12. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.499
  Девојки не се шегувајте, детето треба да појде на уролог. Ако му е тесна кожичката, има болки при ерекција па може да се случува горе наведената состојба. Јадниот ке си набие комплекси а лекот може да е многу едноставен.

  Се што треба е да каже на родителите... Борбата за живот не понесува до степен да ги запоставуваме децата, а и срамота е да се збори за такви работи, пусто турско сеуше не е искоренето од нас.
  Ц-ц-ц ке се трудам да имам најотворен однос со децата, да се чуствуваат слободни да ми кажат било што..... Се извинувам, забегав од темата ама како родител, погодена сум од вакви ситуации.
   
 13. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.263
  на секоја тема секогаш се наоѓаат паметни да солат памет и да се подсмеваат.
  стварно не сваќам зашто е тоа така.
  ако имате нешто паметно да кажете направете го тоа. сарказам и иронија никому не му е потребен.
  крстење за случајов го покажува само вашето незнаење.
  ако нешто е премногу ретко не значи дека не постои. оваа појава е убаво објаснета во 2-3 поста над мене и да не се повторувам.
  стварно жален е случајов. тој кутриот се трудел да прекрие, најверојатно срам му било па затоа со никој не разговарал за тоа. меѓутоа ако сеуште сте во добри односи предложи му што побрзо да посети уролог, бидејќи ризикува да остане без потомство. мислам дека тоа е побитно него да се прејде преку еден срам.
   
  На Vikktorr, sanjaж, Pucanka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.365
  Допаѓања:
  15.966
  Пол:
  Женски
  Не е дечкото феномен, феноменот сме ние што исмеваме без да бидеме доволно (читај: воопшто) информирани.
  Не дека знаев што е чудово, ама барем знам дека е возможно.
  Пребарав малку и всушност кај дечково станува(ло) збор или за ејакулација анте портас како што е спомнато погоре или за ретроградна ејакулација, што значи, дека наместо да ејакулира надвор, тој ејакулира навнатре во мочниот меур.
  И во право бил кога кажувал дека го боли бидејќи за мажите покрај срамот тоа биле и неподносливи болки бидејќи сперматозоидите поминуваат низ уретрата која е екстра тенка.
  Ама да се каже ова на некој од нашево поднебје, резултатите се бескрајно исмевање и ниедна препорака за добар уролог, пошто нели, совршените не одат по уролози па да би знаеле некој, а и срамота е! :!:
   
  На sanjaж и galapce им се допаѓа ова.
 15. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  За жал кај нас е се тебу тема-а проблемот на дечкото е дефинитивно уролошки,така што,што поскоро да се обрати кај уролог бидејки ова претставува понатамошен проблем и предиспозиција за стварање на простата и ред други инфекции во уринарниот тракт!!!
   
 16. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  7.192
  Допаѓања:
  47.093
  Пол:
  Женски
  Затоа и прогуглав и најдов на српски зашто неверувам на англиски дека секој би разбрал. Важно се насмеаа сите, го направија ненормален ( затоа и тој си криел од вакви необразовани да не му се смеат). Девојко не е нистро страшно, ако сте блиски па и да не сте толку сепак сте имале нешто ваљда можеш да му се јавиш, кажи му да си иде на лекар, решение има не е ништо срамно. Не дај боже може поголеми компликации да настанат кај детево.
   
 17. princess11ska

  princess11ska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  64
  Да во секој случај знам дека проблемот е уролошки и дека треба да си посети уролог, но тоа му го кажував уште и кога бевме во врска и секогаш избегнуваше да зборува за тоа. Му давав поддршка и го охрабрував дека и да има посериозен проблем не е битно и сл. И навистина тогаш не ми беше битно. Раскинавме од причина што ни стана многу монотоно. Неговиот проблем не беше ни причина ни повод. Како и да е за жал немозам да му делам совети сега. Несакам да му направам да се чувствува незгодно особено затоа што јас си имам друг дечко и прекрасен секс и сеа ке си рече дошла оваа да ми дели совети да ми се потсмева. Али мислам дека и самиот е свесен за неговиот проблем сепак има 25 години... Искрено и јас да не доживеав вакво нешто ке се чудев. Откако раскинавме му кажав и на татко ми за проблемот а тој не ми поверува ми рече дека тоа едноставно не е можно и дека само барам причина да го оправдам раскинувањето затоа што беше омилен кај мене по дома. Јас само останав да се чудам до ден денес и си мислев дека можеби едноставно е стерилен и нема сперма и не се ни замарав многу но ете ми текна да видам да прашам што мислите вие.
   
 18. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.505
  Допаѓања:
  3.212
  Пол:
  Женски
  добро е што си прашала и си добила одговор но која корист од тоа ако не му помогнеш на типот? за жал овдека кај нас ако имаш проблем срамно е да го кажеш бидејќи се палшиш дека ке бидеш исмејуван, а уште пожално е што од неинформираност дури и се подбиваат и трескаат најразлични глупости. не викам дека одкако го прочитав проблемов знаев што е ама барем не пишав нешто за да се исмејувам ве жалам искрено

  п.с. зашо не можам да ставам лајк на мислењата погоре?
   
 19. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.043
  Допаѓања:
  55.883
  Пол:
  Женски
  Тоа треба администраторите да го средат, ќе биде разрешено наскоро :)
   
 20. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.671
  Девојче,многу јасно е дека тој не сака да зборува за својот проблем.Значи проблем реално има,а не измислува приказни.Сигурно се плаши може дека ќе го оставиш,исмевање итн..Сепак машкото его и гордост би се срушиле,со самото признавање,а знаеш кога е тоа во прашање,машките се издигнуваат или рушат целосно.
  Мој совет ти е да навлезеш подлабоко во проблемот,и да разговараш отворено.Кажи му дека случајно си слушнала за такво нешто,и понуди помош,љубов,заедничко разбирање...Кога пружаш помош и подршка на некој кој ти значи-ништо не е невозможно ;)
  Се разбира,ако доволно го сакаш :!: и ако си подготвена да му помогнеш.