Св. Трифун или Св. Валентин?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Lacrymosa, 20 јануари 2010.

?

Кој празник го празнувате?

 1. Св. Трифун

  55 глас(а)
  37,9%
 2. Св. Валентин

  26 глас(а)
  17,9%
 3. И двата

  64 глас(а)
  44,1%
 1. beauty.princess

  beauty.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2015
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  :D:D:D:D:D:D:D:D така е
   
 2. beauty.princess

  beauty.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2015
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  а така направи замена на кутиите и готово :rofl::rofl:
   
  На krofnicka27 и Winter Lady им се допаѓа ова.
 3. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  7.707
  Допаѓања:
  117.699
  Пол:
  Женски
  Затоа тука на форумов со добро мезе и вино ќе прославиме|(

  Туку..јас се наспав за пола саат, сега ќе ве манијачам:rofl:
   
  На beauty.princess му/ѝ се допаѓа ова.
 4. beauty.princess

  beauty.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2015
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  и јас исто цел ден спијам и затоа сега ке си славиме
   
 5. beauty.princess

  beauty.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2015
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски


  со песната за срекен празник
   
  На "Zoki" му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.617
  Допаѓања:
  20.419
  Пол:
  Женски
  Св. Трифун, Св. Валентин си го слават припадниците на католичката вера.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 7. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.723
  Допаѓања:
  99.024
  Пол:
  Женски
  Валентајн.
  Не пијам така да св. Трифун ми нема логика. :rofl:
   
 8. Love 83

  Love 83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  14.715
  Пол:
  Женски
  И двата дефинитивно ,на романтична вечера со добро вино :angel: