Св. Трифун или Св. Валентин?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Lacrymosa, 20 јануари 2010.

?

Кој празник го празнувате?

 1. Св. Трифун

  55 глас(а)
  37,9%
 2. Св. Валентин

  26 глас(а)
  17,9%
 3. И двата

  64 глас(а)
  44,1%
 1. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  623
  Bravo za tebe...mnogu ubavo ti tekna sto go prezentirase zitieto za Sv.Trifun!
   
 2. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.481
  Благодарам. :)

  Сакам да надополнам дека ако го чекате 14 фебруари (читај: св. Валентин) и дечкото/мажот да ви подари букет кој за 2 дена ќе овене или 5 минути внимание.. подобро немојте...
   
 3. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  623
  Jas sakam da go slavam i Sv.Valentin.
  Nema d aima cveke,se dogovorivme da mi podari naocari za sonce,toa mi treba ,starite mi se skrsija! :D
   
 4. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  hahhaha ne be 2 so ke praj so 2 pokloni 3 za sreka :)))
   
 5. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  66
  Најверојатно и двете. Вечер исполнета со многу романтика, нежности и вино.
   
 6. angel.11

  angel.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  26
  Јас ке го славам Св.Трифун, секако со чаша винце ништо повеќе затоа што на 15 патувам... :? ама ке го испоштовам чичко Св. Трифун :up:
   
 7. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  46.323
  Јас тука немам дилеми. Црвено вино и љубов одат страааашно добро... :lol:

  Не дека ќе биде нешто различно, вино пиеме барем 4 дена во неделата... и љубов се разбира - било виното тука или не :lol:
   
 8. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  46
  јас со вино ке го славам св. трифун а пошто ке бидам со дечкото и св валентин воедно :lol: :D
   
 9. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  84
  Св. Трифун! ;)
   
 10. sanasweety

  sanasweety Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Najdobro e da se slavat i dvata praznika tie sto se zaljubeni da se pocastat so nekoe jako dobro vince , a tie sto se sami (singl) osven sto ubavo ke si se napijat nee loso i da zapoznaat taa vecer nekoj singl (boy or girl) e pa dragi moi dobar provod
   
 11. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.915
  Допаѓања:
  118.378
  Пол:
  Женски
  Секако Св.Трифун, ама и Прочка (Велики Поклади) што ете се погоди годинава да биде на 14 февруари...
  Сигурно ќе биде и Св. Валентин, иако јас ништо посебно нема да подготвувам за тој ден, ниту ќе купувам... може само чоколада, па со виното ќе биде extra! Инаку, мислам дека ако не се ваквите празници како Св. Валентин, на дечките нема да им текне да направат нешто посебно за девојките, па затоа го искомерцијализираа, реклами на секој чекор, па да им текне на машкиве дека имаат девојки :lol: :lol: :lol: :lol: шегата настрана, ако има искрена љубов, не е важно кој ден е... секој ден е добар за искажување на љубовта и покажување дека некој нешто ти значи ;)
   
 12. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.102
  Пол:
  Машки
   

  Прикачени фајлови:

  • SvT.gif
   SvT.gif
   Големина на фајлот:
   13,4 KB
   Прегледи:
   65
 13. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  547
  Пол:
  Женски
  mnogu ubavo slikovito kazano marley :D aj ke ti prostime deka e procka :D kako se sobraa tri praznici,jas site ke si gi praznuvam,ubavo e da se praznuva :D
   
 14. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.102
  Пол:
  Машки
  ...a be ubavo e da se praznuva...ama tri vo edno... neizvodlivo mi e... :? :? :?
  ...neznam shto poprvo... :?:
   
 15. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  46.323
  Се знае, св. Балантајн :lol:
   
 16. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.382
  Пол:
  Женски
  Ќе го славам Св. Трифун ама со саканиот мој , тоа ти е две у едно :D и Трифун и Валентин :D :D :D
   
 17. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.969
  валентајн нема шанса.....трифун штознам, некако може да се одбележи со чаша вино.....а за прочка ќе се слави тоа сигурно иако јас простувам ама не заборавам :mrgreen: леле треба сега да размислам на кој сум згрешила :? ааааааааааааааааааааааа ама мнооогу добро знам кој ми има згрешено :lol:
   
 18. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.102
  Пол:
  Машки
  da de Aliel...se znae...od maleri nemozam da ku*tulam...
  u 2000 godini prv pat tri vo edno...a taman imav shansa...
  i Valentin da slavam...i da me fatea na prochka kje mi prostea...
  vaka sho za Balantajn odamna mi e prosteno... ;(
   
 19. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  103
  Годинава ќе барам да ми простат тие на кои знам дека им имам згрешено... Тоа ми е приоритет моментално.
  Валентајн како што стојат работиве најверојатно нема да славам, не дека до сега му давав некакво значење, а Трифун, што знам, и тој изгледа не, всушност ќе немам можност, баш тој ден патувам (дали се спасив или сама се тешам ) :roll:
   
 20. vesna.40

  vesna.40 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Ke go slavam i Sv.Trifun i Sv.Valentin ama najmnogu Procka-Pokladi nasiot praznik. :up: