1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Себичност

Дискусија во 'Канта' започната од innablood, 27 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  Што мислите за оваа карактерна особина?
  Дали ја поседувате?
  Како ја дефинирате?

  Дали мислите дека егоистите се посебични?Или сепак тие на некој начин со тоа создаваат одбранбен ѕид и се заштитуваат од искористување или нешто друго?

  :?: Дали некогаш е потребно да бидеме себични?
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.370
  Допаѓања:
  63.407
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.