1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Седмо небо (7th Heaven)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Waka-waka, 8 март 2013.

  1. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.647
    Седмо небо е американска сериска драма,за протестантска свештеничка фамилија што живее во Гленок,Калифорнија.

    Дејството на серијата се врти околу фамилијата Кемден и сите згоди и незгоди што им се случуваат,а ги има премногу со оглед на тоа што се многудетно семејство. Серијата промовира семејни вредности,почит,љубов и грижа што им е потребна и на децата и на возрасните и на старите.

    Иако постара серија( започнала со снимање 1996,а последната епизода е емитувана во мај 2007 година) сметам дека ја заслужува темава.

    Ја имате гледано/ја гледате? :)

    [​IMG]
     
    На karenin му/ѝ се допаѓа ова.
  2. i-v-a-n-4-e

    i-v-a-n-4-e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    јас ја гледав и мн беше интересна, мислам дека играше само во недела. пак да почнат да ја емитуваат оваа серија повторно би ја гледала со задоволство :)
     
  3. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Супер серија :)
     
  4. Wild-GirL

    Wild-GirL Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    1.266
    Допаѓања:
    1.258
    Ја гледав порано, кога се емитуваше на Сител. Навистина интересна серија, знам дека се емитуваше обично во неделите. Редовно ја следев тогаш, и ми има оставено позитивен впечаток.
    Интересно е сега, кога ќе загледам на интернет слики од актерите, колку се имаат променето од тогаш, сепак поминало многу време. :)
     
  5. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Не испуштав епизода! Си го земав далечинското до мене и не давав на никој да ми смени. Сестра ми пак, знаеше колку се нервирам кога некој ми прекинува и нонстоп ми се маткаше пред телевизорот. :D
    Пак ќе пуштам да си ја гледам. Ех да имаше уште вакви добри серии. А не само турски и индиски.. |(
     
  6. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Ја имам гледано серијава, ама не до крај. Интересна ми беше.
     
  7. leighton23

    leighton23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    1.681
    И јас ја следев кога ја емитуваа на сител, навистина убава и интересна серија. :)
     
  8. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Ја гледав и многу ја сакав кога бев мала ја гледав на македонските канали. Ама не сум ја изгледала цела.