1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Седмо небо (7th Heaven)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Waka-waka, 8 март 2013.

 1. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.270
  Допаѓања:
  8.882
  Седмо небо е американска сериска драма,за протестантска свештеничка фамилија што живее во Гленок,Калифорнија.

  Дејството на серијата се врти околу фамилијата Кемден и сите згоди и незгоди што им се случуваат,а ги има премногу со оглед на тоа што се многудетно семејство. Серијата промовира семејни вредности,почит,љубов и грижа што им е потребна и на децата и на возрасните и на старите.

  Иако постара серија( започнала со снимање 1996,а последната епизода е емитувана во мај 2007 година) сметам дека ја заслужува темава.

  Ја имате гледано/ја гледате? :)

  [​IMG]
   
  На karenin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. i-v-a-n-4-e

  i-v-a-n-4-e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  јас ја гледав и мн беше интересна, мислам дека играше само во недела. пак да почнат да ја емитуваат оваа серија повторно би ја гледала со задоволство :)
   
 3. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Супер серија :)
   
 4. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Ја гледав порано, кога се емитуваше на Сител. Навистина интересна серија, знам дека се емитуваше обично во неделите. Редовно ја следев тогаш, и ми има оставено позитивен впечаток.
  Интересно е сега, кога ќе загледам на интернет слики од актерите, колку се имаат променето од тогаш, сепак поминало многу време. :)
   
 5. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.723
  Допаѓања:
  4.264
  Пол:
  Женски
  Не испуштав епизода! Си го земав далечинското до мене и не давав на никој да ми смени. Сестра ми пак, знаеше колку се нервирам кога некој ми прекинува и нонстоп ми се маткаше пред телевизорот. :D
  Пак ќе пуштам да си ја гледам. Ех да имаше уште вакви добри серии. А не само турски и индиски.. |(
   
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.078
  Допаѓања:
  32.939
  Пол:
  Женски
  Ја имам гледано серијава, ама не до крај. Интересна ми беше.
   
 7. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  И јас ја следев кога ја емитуваа на сител, навистина убава и интересна серија. :)
   
 8. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.546
  Пол:
  Женски
  Ја гледав и многу ја сакав кога бев мала ја гледав на македонските канали. Ама не сум ја изгледала цела.