1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Седумдневната диета

Дискусија во 'Диети' започната од indian, 2 септември 2012.

 1. indian

  indian Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  5
  Понеделник: Јадете колку што можете овошје и пијте овошен сок. Забрането овошје е само бананата.

  Вторник: Консумирајте колку што сакате зеленчуци и зеленчукова супа.

  Среда: Во текот на овој дена комбинирајте ги храните, кои сте ги јаделе претходните два дена (овошје, сокови, зеленчук, зеленчукова супа).

  Четврток: Изедете пет банани и испијте 5 чаши млеко. Некои верзии на оваа диета препорачуваат да јадете 8 банани во комбинација со 4 чаши млеко.
  Следните три дена од диетата вклучуваат еднакво мени.

  Петок: Изедете 4 парчиња месо на скара (85g пилешко, 85g говедско и 85g риба). Месото комбинирајте го со неограничено количество зелени зеленчуци.

  Сабота: Изедете 4 парчиња месо на скара (85g пилешко, 85g говедско и 85g риба). Месото комбинирајте го со неограничено количество зелени зеленчуци.

  Недела: Изедете 4 парчиња месо на скара (85g пилешко, 85g говедско и 85g риба). Месото комбинирајте го со неограничено количество зелени зеленчуци.


  Ја има некој користено?
  Каков ефект има?
   
 2. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Ја држев средината на јуни.
  Дури петиот ден, го симнав првото килце. А второто, шестиот ден. Вкупно 2.
  Но, јас ја зафркнав работата, испив повеќе алкохол шестиот ден. И седмиот ден кога се измерив, покажа + едно килце.
  Седмиот ден, јадев по пропис. И осмиот ден кога се измерив, ми покажа + едно килце. Значи сум ги вратила и двете.

  А значи ништо не прекршив, освен алкохолот. И покрај тоа што бев на роденден кај другарка, и на скара кај роднини. И пак ги вратив тие кила.
  Денот со бананите ми беше омилен. А тоа со месото, едвај издржав. :puke:
  Јас не би ја држела пак. Фактички со тие 2 кила, јас сум ги изгубила течностите, и после неколку дена ги вратив.
  Секој организам различно. Можеби на некој друг му помогнала. :)
   
 3. ljubovvv

  ljubovvv Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0

  Ја држев кон крајот на јуни, и се измачив тие седум дена цело време мислев на храна и не е баш пријатна.. е сега на вториот ден кога се измерив имав едно кило помалце, и мислев до седмитот дека којзнае што ќе се случи :) али останав на тоа едно килце изгубено- до седмиот ден. Али едно, едно.. не е лошо ваљда.
  И има уште една работа што многу ми се свиѓа тоа е дека не го вратив тоа килце "крваво" загубено се до денес :) И искрено да ти кажам мислев едно време да ја држам пак, али многу е ригорозна стварно е тешка за држење, и се предомислив! :)
   
 4. sonuvacka

  sonuvacka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2010
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  34
  јас држев слична од кои првите 4 се исти , последните 3 различни

  се пиев и јадев точни 7 дена само изедов едно парче торта плус и ОСЛАБЕВ 3 кг и ми беше мн лесно и убаво
  http://bilaras.hubpages.com/hub/Lose-10 ... week-Day-5

  да напомнам без вежбање со 30 мин пешачење секој ден, поззз