1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сезона на црешите (Kiraz Mevsimi)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Marossa, 12 ноември 2015.

 1. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.870
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Некој пред година, две да ми речеше дека ќе отварам тема за турска серија,немаше да верувам :D

  Нејсе,серијава не е нова,од 2014 е испадната,има веќе 55 епизоди,поточно 51 од првата сезона и 4 од 2 сезона,а ја даваат на турската FOX,кај нас се разбира ја нема уште.

  Содржината не е ништо посебно,поточно е типична турска серија.Се работи за млада девојка Ојку која сонува да биде моден дизајнер.Притоа,заљубена е во Мете,архитект кој не ја забележува воопшто.Работите ќе се сменат кога ќе го запознае неговиот партнер,Ајаз.

  Она што ми се допаѓа е што ја нема вообичаената класна разлика,т.е. ја има,ама не се врти приказната околу тоа.Исто така има доста комични моменти,а ликовите се баш интересни и нови(барем јас ги немам сретнато низ сериите).
  Патем,има премногу романтични моменти и изненадувања,машко да ја гледа,комплетно може да црпи идеи,а баш се креативни и поинакви.

  Уште еден интересен факт е што главниот пар се заедно и во приватниот живот и стварно им се гледа и хемијата и љубовта.
  За љубителите на турски серии,романтики и што бараат нешто за релаксација,ви ја препорачувам.

  Кастинг: Özge Gürel ,Serkan Çayoğlu ,Dağhan Külegeç Nilperi Şahinkayа...
   
  На cresa-jagoda, larrachi, TutiFuti и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.279
  Пол:
  Женски
  Утре почнува кај нас серијава, мислев дека е од 2017та, се зачудив шо е постара. Делува интересна, баш така младалачка. Ми делува ко новите Дефне и Омер да ќе се овие.
  Ќе и дадам шанса, ма да ретко до крај некоја турска да догледам. :D
   
  На TutiFuti и Rama им се допаѓа ова.
 3. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  Ќе се гледа, секако! :D
   
 4. forumce

  forumce Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  8.016
  Допаѓања:
  37.270
  Пол:
  Женски
  Нели се вика филмот Сезона на црешите? Така како да загледав преска
   
 5. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  Грешка во насловот, нека се поправи!
   
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.922
  Допаѓања:
  75.488
  Пол:
  Женски
  Ова ме заинтересира. :D
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.417
  Допаѓања:
  54.685
  Пол:
  Женски
  Не ја загледав серијава кога почна пред некој ден,ми делуваше како да ќе биди грда,со оглед на тоа што ја споредуваа на рекламите со Вљубениот ерген,а мене таа серија ми беше глупава и не ја гледав :D
  Амаа,ај си реков ќе и дадам шанса,и денес ги изгледав три епизоди во еден здив :D
  Гледам дека сум згрешила,ми се допадна серијата и од сега ќе ја гледам.
  Многу слатки и природни ми се двајцата во главните улоги Ајаз и Ојку,не е како другите клише приказни за богат дечко и сиромашна девојка,не се врти се само околу тоа,баш е забавна и комична цела нивна приказна :D

  П.с најубав во цела серија сепак ми е Емре,другар и на Ојку,таксистот :P
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.811
  Пол:
  Женски
  Серијава ме прави да се чуствувам романтично :mm:

  Стварно не знам што ми е:^)
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  Интересна серија, ама музиката им е преубава, ја научив насловната песна на памет :D
   
  На cresa-jagoda и Rama им се допаѓа ова.
 10. lovelygirl39

  lovelygirl39 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  1.151
  Пол:
  Женски
  На која страница ја има серијава онлајн?
   
 11. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  Pisi sezona visnje i ke ti dade
  A ako mislis snimano od sitel na soprevod
   
  На cresa-jagoda и TutiFuti им се допаѓа ова.
 12. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледав на интернет.
  Серијава прави да заборавам на се’. Типот (Ајаз) е фантазија. :inlove::inlove::inlove:
   
 13. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  Што се случува во втората сезона? Знам дека на почетокот ќе каже ДА, ама после има сцени во кои се и како во брак и како да не се!? Што и како е?
   
 14. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  13.593
  Допаѓања:
  42.629
  Пол:
  Женски
  Како ќе заврши?
   
 15. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  Денес почна 2та сезона која има 8 епизоди, следниот петок би требало! :D
   
 16. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  13.593
  Допаѓања:
  42.629
  Пол:
  Женски
  Како е прашањето..не кога
  Ама фала и за тоа
   
 17. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  Среќно. х)