1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секогаш доцните или...?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од 2468, 18 мај 2010.

  1. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Дали сте вие секогаш што доцните кога станува збор за било какво излегување? или едноставно другите доцнат, а вие ги чекате? Ве нервира ли кога ви се јавуваат и кога ви кажуваат дека ќе задоцнат на пример 15 мин, а вие тип топ спремни за излегување?

    јас искрено секогаш, ама баш секогаш доцнам и тоа по половина час :$ а многу мразам да чекам :lol: ВИЕ?
     
    На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Порано секогаш бев точна и на време. Ама сега! :worried: Доцнењето ми е обавезно. За секаде!
    А да чекам мразам. Уствари мразам да чекам САМА. Во друштво се гризе некако.
     
  3. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Обично сум таа што ја чекаат, а не што чека.Не ми е убава навиката ама што да правам.Имам обичај да се влечкам, да седам пред компјутер, иако треба да излегувам, да се спремам и кога ќе ме викнат другарките, или ќе ми титне дечко ми, јас во брзање, уште ова, уште она :D Дечко ми посебно е напатен од моето доцнење и често се спречкуваме поради тоа :lol:
     
  4. WomanInLove

    WomanInLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Скоро никогаш не доцнам, секогаш сум си точна, па затоа сите другарки по ред ги чекам по 5-10 мин :lol: :lol:

    Бројче си кажа дека ќе почнеш да отвараш нови теми, па и да ти кажам ја разбиваш монотонијата на форумот :D ;)
     
  5. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    па мислам дека и време беше да се потрудиме :D ;)
     
  6. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Ајде мене да ме пофалиш вака јавно дека не ме чекаш по многу :D :D :D
     
  7. WomanInLove

    WomanInLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    хаха ајде тебе ќе те пофалам дека те чекам по 3-4 мин, малку е нели? :D :D ;)
     
  8. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    Јас не дека се фалам ама во принцип секогаш сум точна,и како што кажа 2468 мразам кога некој ќе ми се јави и ќе ми каже
    -леле извини идам за 15 мин!
    ауууу живците в таван,и чекем чекам чекам и знаете на крајот каде стигнувам?
    Кај неа/него дома,и стоам на врата и викам-Ајде,ајде,ајде.....нешто што највеќе го мразат кај мене што сум нестрплива! :lol:
     
  9. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.712
    Допаѓања:
    150.522
    Никогаш!И сум многу строга во тој поглед!Го почтивам своето и туѓото време,како што јас можам да не каснам,така може и другиот!Дури и порано доаѓам понекогаш,едно петнаесетина минути,а редовно сум 5 мин порано.
     
  10. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    MOJA NAJGOLEMA MANA SEKOGAS AMA BAS SEKOGAS DOCNAM I SO DECKO MI SE KOGAS SE RASPRAVAM PORADI TOA.MNOGU PATI SUM POKUSALA DA BIDAM TOCNA I NON STOP NA KRAJ MI TEKNUVA NESTO DEKA SUM ZABORAVILA DA NAPRAVAM!
     
  11. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    8.124
    Пол:
    Женски
    Не доцнам,точна и прецизна сум ко швајцарски саат.Денес луѓето ова не го сметаат за квалитетна особина,туку повеќе како некоја чудна карактеристика.А ми се чини дека не треба да кажувам дека мразам доцнење,кој нормален сака да чека,посебно не тој што не доцни.Затоа не толерирам доцнење,мислам сега луѓе сме се` може да му се случи на секого,но на хроничните доцначи :) или не им доаѓам на договорено се додека не ми се јават и не ми кажат дека се таму или пак одам без нив.
     
  12. milchova

    milchova Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Секогаш ама буквално секогаш доцнам :D ако не доцнам тогаш нема да бидам јас :D :D :D
     
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Зависи. Ако треба да се најдам со некој што секогаш си доцни и јас доаѓам покасно и на време сме :) Инаку си доаѓам на време. Многу мразам да чекам некој, па не сакам и мене да ме чекаат. Се водам по политиката што не сакаш да ти прават на тебе, не прави на другите.
     
  14. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.919
    Допаѓања:
    32.535
    Пол:
    Женски
    Често доцнам.
     
  15. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    На почеток на мојата врска стално доцнев , карање карање ради тоа .. :D И секогаш викав е утре ќе дојдам пред тебе , сакаш да видиш? хахаха и не ми успеа неколку пати ама се напнав и доаѓав не на време , туку 15 мин порано (будала) :D И сега не се наоѓаме на тоа и тоа место , туку на пола пат или кај се најдеме , што ми оди во прилог ;)
    За со другарки мразам кога ми доцни некој , па уште ако сме кнап во време .. ми врие :devil: А јас не доцнам , само ептен во некоја ситуација , ако сум спречена . Ама ова што ми доцни некој ај ќе поминам преку тоа , ама кога сум спремна и ми кажуваат во 5 за 12 дека не се искача .. овде веќе филм ми пука :@ :D
     
  16. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    :y: ИСТО ;)
     
  17. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    мразам доцнење... секогаш сум на време или дури и пред време на местото на настанот :D и сум јас таа што чека... знам може секому да му се случи да задоцни,ама еднаш, 2 пати... а не секогаш, како некои... секогаш се карав и лутев за тоа доцнење :devil: и на крај сфатив дека им нема лек, освен и јас да си доцнам, па да сум 'на време' :D
     
  18. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.830
    Пол:
    Женски
    Мразам да чекам, па затоа сум точна. Го почитувам туѓото време, ама и своето. Се случува да задоцнам понекогаш, од оправдани причини, ама тогаш се јавувам и кажувам дека ќе доцнам и колку. А хронични доцначи имам во моето друштво, и мразам да ги чекам - ама на крајот јас сум таа што секогаш чека. А ако се случи тие да ме почекаат мене - реакцијата им е ко да се срушил светот. И се прашувам тогаш, кога знаат како ми е мене - зошто ми се лутат ако јас задоцнам, а тие ако задоцнат јас и да врескам и да се лутам, не им е гајле?! Затоа, со тие што ми доцнат - и јас им доцнам. А си имам воведено и правило: ако ми задоцни повеќе од 10 минути, заминувам. И тоа и го практикувам, па колку сака нека се лутат. А со останатите сум секогаш точна.
     
  19. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Не доцнам и не сакам да ми доцнат ама сум толерантна па толерирам доцнење иако не ми чини..Ако ми се случило еднаш или два пати да доцнам и тоа најмногу до 10мин..А ми се случило да чекам со часови..Аууу!! :devil: ..Имав другарка која стварно немаше осет колку доцни..сум ја чекала и со саати...И неа ја истрпев меѓутоа после сама си ја смени навиката..Не сакам да ме чекаат и не сакам да чекам..Горе- доле 5-10 минути ајде се јадат ама да ми доцни сега некој пола саат,саат е веќе не толерирам.
     
  20. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Не доцнам и многу се нервирам кога ми доцнат и кога морам да чекам.
    Секогаш си стојам на зборот и го почитувам своето време ,а и времето на останатите