1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секогаш доцните или...?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од 2468, 18 мај 2010.

  1. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Еве тргнувам,за 10 минути таму сум (а уште се дотерувам)..Уште 5 има гужва на семафор (јас сега тргнувам)...Кааааааааааајј сиииииииии ?!?!?! Еве ,еве стигнав (јас на семафор) ..И така секогаш сама влегувам во диско :D :D ...Најчесто доцнам и веќе така ме научија,покасно излегуваат да ме чекаат а сеа нешто излегувам на време па така ме зезнуваат јас да чекам ..Абе ич не било убаво ова зезањето :D
     
  2. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Ангелче имаш 2 мислења на оваа тема :D
    Јас пак проверував дали имам оставено коментар.
    Ми се има случено да задоцнам кога ме чекаат за на школо ама тоа се само 5 минути.
    Не сакам да чекам, зошто на крајот не знам дали личоста што ја чекам е замината или касни, па не знам дали да чекам или да тргнам за да стасам навреме.
     
  3. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Каснењето ми е мана |( Си имам една лоша навика на пример на сабајле да си лежам в кревет до максимум..И си велам 10 минути ми се доволни за спремање, но потоа испаѓаат повеќе од 10..и така каснам.Секогаш се трудам да бидам точна и кога јас ги чекам другите многу се радувам :rofl: Со дечко ми многу се караме за тоа :lol:
    Сериозно, морам да ја избришам некако таа лоша навика :fubar:
     
  4. Bonny95

    Bonny95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    15
    Ухууу поточен човек од мене здравје :angel: ... се договараме во 8ипол да се најдеме негде, јас во 8.29 сум на местото кадешто сме се договориле. Многу ме нервираат другарките кои каснат, освен ако има некој многуу добра причина :?: Секогаш каснат, па морам ко идиот сама да ги чекам :| Треба еднаш да им закаснам па да видат како е :devil:
     
  5. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Порано никогаш не доцнев, ама сега ме чекаат по 10тина минути. :lol: :$
     
  6. Schmetterling

    Schmetterling Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    14
    леле како моразам да ми касни некој :@ другарките имаат навика да си каснат секогаш а ја точна, дури пред време спремна, живци кинам :@ и пред некое време им реков дека од сега сама си излагам,палам колата и сама ако треба со сите машки си седам дури да дојдат...а дечко ми среќа е точен,барем од него не се нервирам :inlove:
     
  7. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Сега почнав да каснам само по 5-10 минути,а порано си каснев и по половина час :devil: Ги научив и другарките да каснат,така да си имам сега со кој да си каснам заедно :devil: И секогаш не чекаат нас и на крај ни викаат дали ќе доживееме вие некогаш на време да сте. :rofl: А мразам да чекам т.е. мразам сама да чекам.Ако чекам со некој друг ич не се нервирам :)
     
  8. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Порано доцнев повеќе,сега напредувам :D Тргнувам на време од дома...Е сега во случај да нема такси,автобус и слично..оправдано е :) Инаку чекам 15-20 минути максимум...ако не налево круг и назад.... :rofl:
     
  9. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    Јеееј. многу се пронајдов :)
    јас искрено апсолутно секогаш доцнам и покрај тоа што се спремам едноставно 15 мин.каде и да одам.
    и по 15 мин.сум задоцнета :$
    но моите знаат и јас секогаш им велам : До петнаесет не се важи :P :P
     
  10. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Никогаш! :)
    Ептен,ако баш тогаш ме прати мајка до продавница или татко по цигари...
    Инаку,многууу ретко каснам..
    Тоа е знак дека тој со кој треба да се видиш го почитуваш..
    А обично секогаш,односно,скоро секогаш ги чекам другарките...
    Знам случај,едно девојче 45 минути го чекала дечкото..
    Ма десет минути преку сила те чекам и после ти раскинувам! :D
    Се зезам,ама нема смисла 45 минути да чекаш некого.. :fubar:
    :*
     
  11. Iva-Sliva

    Iva-Sliva Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    45
    Навистина никогаш... дури и пред време доаѓам... не ми е убаво кога некој ме чека... :$
     
  12. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Јас секогаш сум на време ама џабе кога другите доцнат, па веќе од искуство кога знам дека треба некого да чекам 15 мин и јас намерно не стигнувам на време. Мразам кога треба некого да чекам, посебно кога 10 души чекаат еден. Како можат 10 луѓе да дојдат на време а само еден да доцни?
     
  13. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Ууууу :lol: Ја многу доцнам скоро секогаш ама зато што најблиско живеам до центар, и тоа 2 3 мин ми е да се спуштам и секогаш другарките ме чекаат. Малку ми е глупо ама тоа е мислам дека се имам време и на крај пак немам. И секогаш на тел коа се договараме ми викаат немој да задоцниши ја пак доцнам не многу али 5 до 10 мин најмногу. АМа па они си направија стратегија зашто ја претерав стварно секој ден да се каснело :$ shame on me, па ми закажуваат 15 мин порано. На пр они си се договорат у 10 30 а на мене у 10 15 ми кажат и така да сега ретко доцнам :lol:
     
  14. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    одбегнувам да доцнам, многу ретко, освен во ситуација кога за нешто ептен ќе се задржам или е итно. Инаку се нервирам кога ми доцни некој, страшно многу :)
     
  15. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    :D јас одбегнувам да доцнам, па во главно стигнувам на време .. Се случува и да доцнам, понекогаш и да почнам да се спремам порано па потоа пак да задоцнам .. Понекогаш одам и порано, па чекам - А МРАЗАМ КОГА ЧЕКАМ НЕКОЈ, а кога мене ме чекаат пак не ми е пријатно, зошто знам дека сум си виновна .. :$
     
  16. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Јас доцнам, речиси секогаш, затоа што мразам некого да чекам, а обично кога се чекаме јас секогаш одам сама, а другите одат на пример во пар или по тројца, па они се друштво и нема ни да им биде досадно ако почекаат малку, а јас сама ќе треба да дремам и да ги чекам, затоа доцнам. А некогаш знам и пред време да дојдам и тогаш се нервирам и цел ден ми е упропастен. Ако на пример сме договорени во 10 да се чекаме, јас во 10 тргам од дома, па додека да стигнам ќе ме фати 10 и 5, 10 и 10 :D
     
  17. sunshine93

    sunshine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    37
    Бидејќи секогаш сакам личноста со која сум се договорила да е точна во колку сме рекле тоа и јас го практикувам. Не сакам да чекам никој а не ли па мене некој да ме чека. Мислам дека нема смисла ако на некој му кажеш тогаш ќе дојдам а дојдеш 1 час покасно и тој те чека толку време. Па ако се спремаш долго време почни порано а не да се изживуваш со некој. Стварно се нервирам кога некој касни и не можам да си дозволам да каснам. Е сега ако излегне нешто стварно важно е друго.. ама секогаш да доцниш мислам дека нема смисла!
     
  18. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Секогаш доцнам. Не се сеќавам кога последен пат сум стигнала некаде на време :lol:
     
  19. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Секогаш доцнам , мажот ми тоа страшно го нервира- И само си збори ЛЕЛЕ кај со жена сум тргнал и јас. :rofl: . И да ми е најавена средбата две дена унапред јас во 5 за 12 почнам да се пеглам, па да се шминкам и нормално да си доцнам :D
     
  20. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Јас порано повеќе доцнев, но последниве години секогаш сум и пред време дојдена, и само чекам некој што од такт ме вади. Според мене многу лоша особина е доцнењето.