1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секојдневни влошки

Дискусија во 'Тело' започната од mace10, 30 август 2010.

?

Користите ли секојдневни влошки?

  1. Да, постојано

    189 глас(а)
    30,2%
  2. Да, но само по потреба

    323 глас(а)
    51,6%
  3. Не

    114 глас(а)
    18,2%
  1. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Се сложувам со тебе неможам бес секојдневни и јас го имам тоа чувство дека штитат од бактерии а не обратно оти кога сме кај тоа и сите гаки не се како што треба и тие можат да бидат гнездо на бактерии.А и да не заборавиме и гиниколозите ппрепорачуваат памучни гаки и самите кажуваа дека свилените и чипкените и гаките во боја се штетни а пак ги носиме.
     
  2. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Не носам секојдневно влошки искрено, само кога имам добиено =)
    Го сакам чувството кога немам влошка на мене |(
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Исто. Иначе ги користам само последниот ден од менструацијата, пошо тогаш имам ептен малце и ги користам најчесто тие Алис што ги има постирано. Убаво мирисаат.
     
  4. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.456
    Допаѓања:
    22.761
    Пол:
    Женски
    И јас исто не можам без секојдневни влошки, навикната сум на нив ептен, ама никогаш не купувам парфимирани. Eве какви користам моментално:

    [​IMG]
     
  5. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Сакам да си го оставам пи*ето да ми дише :tmi: , така да ретко користам секојдневни влошки.

    Јас и онака глава не можам да кренам од обичните, на 3 недели ми иде менструација, па оние денови кога немам сакам да си ја одморам “пријателката“ :lol:
     
    На JUMEROVA му/ѝ се допаѓа ова.
  6. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    ПА добро ама некој има потреба па неможе без секојдневни :)
     
  7. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    и јас користев само по потреба на крај на циклус дискрит без парфем и немав проблем толку се танки што не се ни осеќаат дека ги носите.

    но пред некој ден пап тестот излезе дека имам хпв некој ниско ризичен и докторката ми препиша гинекс форте.
    арно ама од кога ги ставам имам многу исцедок и си купив пак секојдневни ама во аптека ми дале миризливи (на океан нешто) и сега ми се појави црвенило чешање и пецкање само незнам дали е од секојдневните или од исцедокот на вагиналните таблети. секогаш и кога имам бело прање ми се јавува чешање така да незнам али ќе си купам пак немиризливи сега бидејќи неможам без секојдневни со овие вагиналните
     
  8. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Парфимирани во никој случај. Секојдневните ги користам само кога имам потреба. А инаку си користам најобични секојдневни влошки. Од парфимираните добивам послаби инфекции и зголемен секрет.
    Што да правам си имам нежно дун*е :lol:
     
  9. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Носам само на последен ден од менструација. Секојдневна потреба да носам немам.
     
  10. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Сигурно ти е од миризливите секојдневни влошки. Јас одбегнувам дури и миризлива тоалетна да купувам. Небаре после тоа дупето на цвеќе ќе ни мириса, абе што не ќе измислат. |(
     
  11. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Хаха, ме насмеаа :D Па така е де. |( А истото е за шампоните и сапуните. Извинете за оф топик :tmi: :D Иначе, јас и кога имам добиено мразам да носам какви и да се влошки и одвај чекам да ми помине а па да носам и онака секојдневни влошки. Секојдневни многу ретко носам, ставив секојдневна првпат кога добив пошто имаше 2-3 капки, ама после кога после 15 мин. видов.. абе што да видам :D Пливав во крв, и си ставив нормална влошка. А сум користела парфимирани влошки Everyday и не сум имала проблеми до сега. :)
     
  12. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    си имав проблеми од нив и не ги користам повеќе...штетни се :^)
     
  13. Skorpija87

    Skorpija87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    68
    јас ги копристам нон-стоп и фала богу менам некој проблем поздрав
     
  14. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Ги користам нон-стоп и немам некои посебни проблеми, знам дека се штетни но не можам без нив.
     
  15. renata76

    renata76 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    34
    сакам и јас да употребувам ама не знам какви и дали се убави
    ама да не се штетни

    кажете ми некои добри влошки, по можност и да мирисаат убаво, нели!?
     
  16. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.995
    Пол:
    Женски
    Парфимираните влошки не се препорачливи, подобро е да земеш обични. Еве јас на пример користам Discreet Air или Normal, зависи што ќе најдам во маркетот кога купувам. Мене ми се погодија, а ги користам само кога навистина имам потреба, не секој ден.
     
  17. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Користев морфина еден период не ми сметаа,ама во последно време ме запуруваа мислам вагината ми се запури и имав чешење.Сега си ставам памук со мрежичка обвиткан билјана мислам пишуваше на кесичката.Попријатно ми е.
     
  18. Alejce

    Alejce Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    7
    Користев Carefree и мирисаа многу убаво,еднаш ми се појави инфекција ама не сфатив дека е од нив,ама веќе вториот пат ми кажаа дека е можно да е од нив,од тогаш не користам и немам проблем :$
     
  19. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.078
    Допаѓања:
    20.832
    Пол:
    Женски
    Исто и мене ми се направи инфекција од секојдневни и не користам, само 5-6 ден од менструација зашто тогаш немам ич и затоа а она секој ден нема шанса повеќе :x
     
  20. Sanji4ka21

    Sanji4ka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    88
    Порано ги користев но откако ми се зачести белото прање престанав да ги користам.