1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секси глас

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од lolyta777, 10 октомври 2011.

 1. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.835
  Пол:
  Женски
  Веќе имаме теми за згодни момци ....но, ми падна на ум да отворам тема за секси глас... :)
  Имено во оваа тема би можеле да постираме фотографии или пак клипчиња од личности (новинари, манекени, пејачи, глумци....машки и женски) за кои сметаме дека имаат секси глас, глас кој кога го слушате морници ве пролазуваат, глас кој просто не ве остава рамнодушни.
  Мене лично ептен секси ми е гласот на Борис Тноковски-презентер на вестите на една наша ТВ.
  [​IMG]
  и гласот на Роџер Санчез -како помлада редовно му ја следев емисијата-Release yourself на Антенна5
  [​IMG]

  Ако има ваква или сл.тема тогаш канта :lol:
   
  На Marilyn-Monroe и Phyramide им се допаѓа ова.
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.329
  Не ми текнува на нечив секси глас во моментов, ама сакам машки со груб, полузасипнат глас :$
   
  На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.212
  Допаѓања:
  41.354
  :lol: Eкрем Jеврич и латас :)

  Mене секси ми е гласот на лени кравиц и на енрике :) сега не знам дали се рачуна тоа, ама јеб*зовни гласови ми имаат :)
  инаку и јас сакам подебел глас, онака баш машки :)
  A за женски немам некоја посебно што би ја издвоила, во моментов не ми текнува :)
   
  На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.709
  Допаѓања:
  59.953
  Џеврие бе, посекси од гласот на Бака Џеврие нема! :D

  А од машките, ми се свиѓа гласот на тој од ,,Храна и вино,, Валентино, Тино... Само кога ќе го видиш, ти ја уништува секоја смисла на зборот ,,секси,,. :D
   
  На LittlePinky, ludoto19, Bright и 3 други им се допаѓа ова.
 5. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Секси глас хмммм :wasntme: па од нашите Латас,човекот ми има некоја харизма во гласот и уживам да го слушам.Врчак ми има многу секси глас,типично машки,малку зарипнат и поради тоа ми се свиѓа.
  Се палам на британски акценти па секси глас ми имаат Џад Ло и Роберт Патинсон(физички воопшто не ми се допаѓа но ако зборуваме само за гласот,му го обожавам).
  А се знае за кој мислам дека има најсекси глас на цел свет и кога пее,и кога зборува.
  Енрике Иглезијас :inlove:
   
  На srcekrsacka и odbojkarka им се допаѓа ова.
 6. Forgotten

  Forgotten Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  184
  Мене ми се посебно привлечни гласовите со британски акцент како на Тео од Хртс. Исто така Џони Деп има многу секси глас. :$
   
  На kate21, Phyramide, HappyOne и 2 други им се допаѓа ова.
 7. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.703
  Пол:
  Женски
  Ed Westwick (chuck Bass од gossip girl). Се ежам кога го слушам ]:)
   
  На Gargamel му/ѝ се допаѓа ова.
 8. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.989
  Пол:
  Женски
  Clive Owen, преубава боја на гласот + секси акцент :o
  Незаменливиот Morgan Freeman задолжително се наоѓа на мојата листа.
  Тарик Филипович можам да го слушам по цел ден :) А од нашиве новинари, пејачи, не ми текнува на некој што посебно ми оставил впечаток освен спикерот за Храна и вино :)
  Едит: не знам како можев да го заборавам Barry White, да се стопи човек додека ги слуша неговите песни
   
  На Trendafilka, hristina979 и lolyta777 им се допаѓа ова.
 9. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.630
  Допаѓања:
  26.793
  И мене ми е многу секси гласот на Лени Кравиц......ма не само гласот, се на него ми е ептен секси ^_^ :nod:

  Други неодоливи гласови ми се гласот на Bono-не знам зашто ама обожавам да го слушам, гласот на Dave Gahan ми е врв.... :inlove: Има едно човече Xavier Naidoo, музичар од Германија, има глас......уф :o Од глумците гласот на Ралф Фајнс многу ми се допаѓа. И морам да признаам дека од нашиве овде, дефинитивно Никола Ристановски ми е незаменлив по сексоќа. И во глас и во изглед и во се. Фраер и пол ми е. :emo:
   
  На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.452
  Виле Вало, Вин Дизел и Едвард Вествик. :inlove: :inlove: :inlove: Се ежам.
   
 11. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.975
  Пол:
  Женски
  Од странскиве:
  Роби Вилијамс, Џони Деп, и Енрике да не го заборавам, има едно видео на ден по 3-4 пати си го гледам, т.е слушам. :lol: :wasntme:
  Од нашиве што знам, Ненад ми е пријатен за слушање, имаше еден на радио што го слушав, ама појма немам кое радио, и појма немам кој беше човекот. :D
   
  На starbucks му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.404
  Пол:
  Женски
  Мене на дечко ми, кога ќе ми шепне ме излудува, кога ќе викне ме страши. Што гласиште го имаше од кај го вади и ја не знам ама то бре дубок

  Инаку овој беше гласот што ми беше вауууу!!

  http://www.youtube.com/watch?v=iqxubGpVZ2w
   
  На SexyLady, kate21, tigerlady и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.784
  Jeremy Irons! Точка! Британски акцент, зрел машки глас - има ли нешто поубаво?!

  Clive Owen, Alan Rickman и секако Арни бре со легендарната I'll be back! :rofl:

  Ау да и Тео од Hurts може да ми пее на увце кога и да сака. Страшно добар и милозвучен глас.

  :wasntme:

  Еј а од нашиве, многу ми се допаѓа Никола Ристановски. Тој ако посака може и да ми го грицне увото, не ми пречи ^_^

  И уште еден глас кој приватно го слушам, ама не ви го кажувам, ќе посакате да ви го дадам бројот за да го чуете. Е тој глас бре каков е...ај не зборам понатаму :D
   
  На SexyLady и lolyta777 им се допаѓа ова.
 14. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.739
  секси глас
  прво што ми текнува е Врчак :lol: :$ има и други( во моментов не ми текнува) :wasntme:
   
 15. ines.h

  ines.h Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  1.639
  Допаѓања:
  18.501
  Вин Дизел ;)
   
 16. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  сте го кажале Валентино-храна и вино. имаше на нова порано кога имав :worried: ;( водителот кој ги најуавуваше сите шпици на НОва хрватскта уфф каков глас, неможам да не го заборавам!
   
 17. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.407
  Антони Хопкинс, абре ме ежи гласот.
  Антонио Бандерас, Џони Деп, Хит Леџер (РИП). Еван Мекгрегори многу си го љубам.
  Од жените ептен ми е секси Кетрин Зета Џонс и Мерил Стрип. Е и Кортни Кокс
  Ќе го заборавев Раде Шербеџија. Човеков може комотно цел ден да ми збори, нема да ми смета. Како рецитира, лелеј.

  Од нашиве Дејан Лилиќ, свака му част на дечкото. После Билјана Беличанец и Владо Јовановски (фала ми за рекламите)
   
  На Neytiri му/ѝ се допаѓа ова.
 18. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.331
  Роберт Патинсон - зборува ко да се секса во моментот :* Јак е во секој случај ;)
  Виле Вало - длабок ,емотивен ,мистериозен ...баш машки глас :*
   
  На Neytiri му/ѝ се допаѓа ова.
 19. faye

  faye Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  616
  Dave Gahan (Depeche Mode) и Trent Reznor (NIN) :mm:
   
  На Trnche му/ѝ се допаѓа ова.
 20. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  1.820
  Сајко !!!
  Неможам да му се изнаслушам и да му се изнагледам :tmi:....и кога пее и кога зборува тоа е нешто незнаам :x

  http://www.youtube.com/watch?v=09URpGb-bb0
   
  На Gargamel му/ѝ се допаѓа ова.