Секси помагала

Дискусија во 'Секс' започната од mihaela.barbi, 21 август 2012.

 1. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  134
  Дали користите одредени сексуални помагала? Доколку да, кои помагала ги користите.
   
 2. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  134
  СЕКСИ ПОМАГАЛА

  Бидејќи гледам дека се срамите да бидете први, еве јас ќе го пробијам ледот.
  Го поставив ова прашање затоа што од неодамна(1 недела) имам вибратор, ми го подари еден пријател но го користам само така без да го вклучам, бидејќи ме деконцентрира зуењето. А би сакала да пробам и јапонски топчиња велат чувството било фантастично
   
  На Macor bt, Anabella13, makedon81 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Moira

  Moira Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.937
  Допаѓања:
  7.627
  СЕКСИ ПОМАГАЛА

  Земи дилдо, да не те деконцентрира зуењето :wasntme:
   
  На didisi и slavica999 им се допаѓа ова.
 4. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  134
  СЕКСИ ПОМАГАЛА

  Имаш право а и дилдото, изледа поприроднон а и ими можносе да лепење на ѕид, под...... во секој случај дозволува поголема креативност. Дали би можеле да ми препорачате некој лубрикант, т.е средство за подмачкување на вибраторот.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Moira

  Moira Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.937
  Допаѓања:
  7.627
  СЕКСИ ПОМАГАЛА

  Вазелинот чуда прави :handshake:
   
  На IvannaT му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  134
  Дали некогаш сте купиле некое сексуално помагало. и што?
   
 7. Sandraprilep

  Sandraprilep Активен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  2
  samo dildo niss dr :D
   
  На Milan444 и Macor bt им се допаѓа ова.
 8. my.name.is-love

  my.name.is-love Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  19
  Би те советувала да го вклучиш :) , ако те деконцентрира, пушти си музиче, верувај вибрациите чуда прават...
  А јапонските топчиња навистина се фантастични. Ако си љубител на секси помагалата, мораш да ги пробаш :)
   
  На Milan444 и didisi им се допаѓа ова.
 9. my.name.is-love

  my.name.is-love Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  19
  Побарај во било кој секси-шоп
   
 10. opusteno

  opusteno Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Машки
  Од лубриканти на пазарот кај нас моментално најдобар избор ти е AQUAGLIDE и обавезно на водена база нека е.
   
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.657
  Допаѓања:
  53.590
  Пол:
  Женски
  Не користам такви ствари.
   
  На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
 12. zokipoki.1

  zokipoki.1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2016
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  1.277
  Пол:
  Машки
  Pred okolu 1 godina po nekoja slucajnost zaedno so partnerkata pominvme vo podnemniot premin kaj zeleznicka..kade se naoga seksi sopot od Valijant..ne izlogot taa zdogleda interesni gakicki pa vlegovme da gi kupime.Arno ama ocite i zastanaa kaj vibratorite,,aj kakov e aj sto e aj kolku e i na kraj aj da zememe eden,,,oko zensko nenasitno kaj gledase si odbra eden pogolem od mojot be??? ne deka poskap ama sto i trebase toa,,...vo mnogu slucaevi tamu kade jas sum zastanuvavl toj prodolzuvase...golemo zadovolstvo e barem za nea..a sega za poslednata nova godina otidovme povtorno no so umisla....i kupivme navlaka za penis koja penisot go pravi i podebel i podolg,,,navlakata e celata kako so pipki i besprekorno ja drazni vnatresnosta na vaginata pri sto ona svrsuva nekolkupati a jas uste niednas bidejki penisot ne mi se drazni direkno so dopirite od vaginata,se na se nekoj ova ke go protolkuva negativno a nekoj moz pozitivno...no nie sakame da eksperimentirame eden so drug i ne sakame seksot da ni stane kako sekoj den da jademe grav za rucek..pomagalata na nekoj nacin ja zgolemuvaat starasta i zadovolstvoto so toa i seksot e podobar
   
  На Women35, makedon81, Bubamara <3 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Jasminkabibibi

  Jasminkabibibi Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2016
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Женски
  Vredi da se zacini sexot so nekoe pomagalo;)Nema da se pokaete,Vredi da se proba:)
   
  На Ysera и zokipoki.1 им се допаѓа ова.
 14. zokipoki.1

  zokipoki.1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2016
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  1.277
  Пол:
  Машки
  :clap:
   
 15. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.079
  Допаѓања:
  17.609
  Ако шпанска мушица се смета за секс помагало... :$
   
  На Aniaa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  44.733
  Пол:
  Машки
  Млада си за шпанска мушичка
   
 17. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.079
  Допаѓања:
  17.609
  Не разбирам
  Само стари и скоро неспособни ја користат? :o
  Не редовно, но повремено...
  И сосема е ок

  И да се разбереме, јас немам потреба од неа ни па мојот партнер, но понекогаш добро доаѓа како плус на емоциите и страста, секако :)
   
  На makedon81, diskreten32, Mr.X и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  44.733
  Пол:
  Машки
  Секако
   
 19. Feminka88

  Feminka88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2019
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  269
  Пол:
  Женски
  девојки барав ваква тема повеќе време не успеав да најдам.
  Епа вака, дали и какви секси играчки користите во спалната соба.
  Да си помогнеме да го зачиниме сексуалниот живот :P:$
   
  На Anabella13 и majaana им се допаѓа ова.
 20. Romancer

  Romancer Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Машки
  Девојка ми има вибратор, чат пат го уклучуваме во сексот. Лисици исто, се врзувме повремено.
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.