1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секси хороскоп

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од fallenangel, 26 јуни 2012.

 1. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  16.149
  Ајде да видиме какви љубовници се хороскопските знаци :D
  Ракот паѓа на емоции, Шкорпиите се богови на сексот, а Водолиите сакаат сексуални помагала.

  Овен

  Иако важат за добри љубовници, Овните сексот го сфаќаат како натпревар во кој освен задоволство, гледаат и единствена можност да го симнат вишокот килограми. Сакаат да провоцираат, а кавгите им стануваат предигра која завршува со секс за помирување. Најважно им е во креветот да не заборават дека во сексот е многу важно и задоволството.

  Ако сакате да освоите Овен масирајте му ги слепоочниците или бакнувајте му ги ушите бидејќи тоа му е најчувствителното подрачје, а ако тоа не запали секогаш можете да се скарате.

  Бик

  И покрај фактот што Вагите обично се сметаат за најсензибилен хороскопски знак, сепак Биковите се тие кои уживаат во сексот со сите сетила. Освен среќниот крај, еднакво им е важно самото водење љубов, а ако сакате да ги освоите подгответе вкусна вечера.

  Со Биковите не треба да глумите и да играте улоги, важно им е убаво да мирисате и да не се плашите во секси игрите да вклучите и храна. Едноставно ќе уживаат ако им послужите јагоди со шлаг на стомакот.

  Близнаци

  Припадниците на овој знак не знаат како да бидат скромни. Тие немаат проблем да имаат повеќе партнери, но нивното срце, а со тоа и местото во креветот, ќе ги заслужи некој кој им е рамноправен на интелектуално ниво. Во случај тој партнер да им здодее, без каење и одолговлекување преминуваат на нов. Во врската најмногу ги мачи привлечноста, како да ги привлекува само еден партнер кога на светот има толку многу згодни луѓе.

  Ако сакате да освоите Близнаци треба да бидете многу добро информирани и постојано да зборувате, па дури и за време на сексот. Тоа уште повеќе ќе ги напали.

  Рак

  Најискрениот и најчувствителен знак во зодијакот, Ракот не признава секс без емоции. Најважно му е да почувствува дека му е потребен на некој, но ја сака и сигурноста која му ја дава партнерот. Најдобра предигра за него е милувањето, а единствена цел му е да пронајде сродна душа. Тој не сака бесмислена врска и секс за една ноќ, бидејќи тогаш не чувствува поврзаност.

  Меѓутоа, ако е во среќна врска, Ракот 24 часа на ден ќе сака да помине во кревет, а водењето љубов со партнерот ќе биде неописливо со зборови.

  Најлесно ќе го освоите ако му подготвите вечера, бидејќи тоа ќе го потсети на дом, а тој е голем емотивец кој најмногу од сите верува во светоста на семејството.

  Лав

  Па дури и ако вечерта не ја завршат со страстен бакнеж, на Лавовите доброто излегување им е како предигра. Случаен поглед на згоден странец или комплимент, се најлесниот пат до срцето, односно креветот на Лавот.

  Ако се однесувате кон нив како кон кралеви, се облекувате заводливо и носите многу златни детали, без никаков напор ќе падне на вашиот шарм. Ако сакате да го освоите, едноставно кон него однесувајте се како кон најпосебната личност во светот. Но, ако случајно го игнорирате, ќе ја поминете цела ноќ извинувајќи се, а на жешките игри во кревет, можете да заборавите.

  Девица

  Иако нивната срамежлива личност не го открива тоа, Девиците се вистински експерти кога станува збор за сексот. Единственото нешто што ги кочи се секојдневните проблеми и нервозата, па на нив останува да се решат дали со стресот ќе се справат во теретана или во кревет. На припадниците на овој знак во кревет им е најважно задоволството на партнерот.

  Девицата може да ја освои партнер кој многу внимава на хигиената, а најмногу ја одбиваат валкани нокти. Но, подгответе се, не е важно што веќе сте освоиле Девица, членовите на овој знак сакаат да критикуваат. Најмногу им одговара повлечен партнер кој не сака премногу да се истакнува.

  Вага

  Вагите се толку заводливи што каде и да се појават привлекуваат внимание, а пријателите им остануваат во сенка. Токму поради тоа им треба партнер кој ќе ги врати во реалноста, затоа што толку многу внимание може лесно да ги занесе.

  Тие се единствен знак кој може со месеци да мирува без да го повлече првиот потег. Вагата мора прво точно да одреди дали и се допаѓа некој или не. Склона е кон прекумерно анализирање кое на крајот резултира со крај на врската.

  Припадниците на овој знак се големи романтичари на кои галењето им е поважно од сексот, а ако сакате жежок секс мора да внимавате на сè, од пијалакот до атмосферата. Тие, всушност, како и на сè друго, на сексот гледаат како на еден вид уметност.

  Шкорпија

  Жешките Шкорпии се вистински секс богови кои уживаат во уметноста на заведувањето. Без многу напор ќе го освојат партнерот што ќе го посакаат, но и покрај угледот на ненаситен љубовник, тие всушност се во потрага по вистинска љубов. И покрај тоа што никогаш нема да признаат и тие сакаат животот да го поминат со својата сродна душа, а додека не ја пронајдат ќе се забавуваат повеќе од сите хороскопски знаци заедно.

  Од партнерот бараат целосно да им се предаде, а познати се по својата љубомора, па немојте ни да помислите на флерт со некој друг. Ако паднете на Шкорпија, ќе уживате во сексот како никогаш порано, а ако се осмелите да го зведете, не заборавајте дека сака кожа и провокативна облека.

  Стрелец

  Најотворениот знак кога станува збор за сексот, секако се Стрелците кои претпочитаат различни типови на партнери, а особено се слаби на оние со егзотичен акцент. Добар хумор за нив е совршена предигра, па нивното внимание можат да го привлечат само забавни луѓе кои не се плашат да се пошегуваат на своја сметка.

  Ако сакате да го освоите гледајте заедно некој интересен филм или поминете го викендот на некое егзотично место. Единственото нешто што мора да го запаметите е дека кога ќе му станете досадни без проблем и објаснување ќе продолжи понатаму.

  Јарец

  Јарецот сексот го сфаќа сериозно како и работата, и според него праксата го прави мајсторот. Најсериозниот знак во Зодијакот нема да троши енергија на било кого, па пред да се впушти во врска, па дури и во секс за една ноќ добро ќе пресмета што добива од тоа.

  Ако сакате да се вовлечете во креветот на Јарецот треба да бидете успешни најмалку во една област од животот. Докажете му дека сте најдобри, а вниманието ќе му го привлече дизајнерската облека или совршената насмевка, кои едноставно ги обожава.

  Водолија

  Водолиите се познати по својот необичен вкус и фетишите. Тие сакаат партнери кои се отворени и иновативни во кревет, но пред се во нив бараат пријател.

  Ако сакате да освоите Водолија треба да размислувате надвор од рамките, и не треба да се плашите дека ќе излезете чудни, тие се секогаш отворени за нови идеи, особено ако се необични. Ги привлекуваат натпросечно интелигентни партнери, а во сексот сакаат да испробаат се, па составен дел од нивниот сексуален живот се жешките секси играчки.

  Риби

  Нагонот за секс е она што ги води Рибите. Тие толку се соживуваат во врската, љубовта и романтиката што тешко разликуваат обичен секс од потенцијална врска.

  Најлесен начин да заведете некој од овој знак е со танц, поетско читање или едноставно со држење за раце. Многу брзо се врзуваат, но еднакво брзо и си заминуваат, затоа постојано треба да внимавате на нив и да ги забавувате. :D
   
  На sugarlips и S-Sister.91 им се допаѓа ова.
 2. leilla

  leilla Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  146
  Е да.. за овенот погодиле :D
  Немате појма колку е добар сексот после карање :$
   
 3. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Рак - точно е се. :)
   
  На Jasminkabibibi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  Водолија-погодено ^_^ ...рано ми е за тие работи,ама си знам ја шо сакам :lol:
   
 5. anuska85

  anuska85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2012
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  11
  е баш не ми е точно за девиците
   
 6. anuska85

  anuska85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2012
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  11
  што се однесува до тоа дека многу ни е битна хигиената да се служувам тука нема трте -мрте ама дека единствено ни :devil: било важно да го задоволиме партнерот :wasntme: :P ахаааа да секако Дека сме критичари големи сме е сега мисли му ја ако не не задоволиш нас
   
 7. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  скоро ништо не е погодено за близнаците баш напротив сакам да си имам еден партнер
   
 8. 4rever.unique

  4rever.unique Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  224
  Ρаκ-100% точно!
   
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.922
  Допаѓања:
  75.488
  Пол:
  Женски
  Најискрениот и најчувствителен знак во зодијакот, Ракот не признава секс без емоции. Најважно му е да почувствува дека му е потребен на некој, но ја сака и сигурноста која му ја дава партнерот. Најдобра предигра за него е милувањето, а единствена цел му е да пронајде сродна душа. Тој не сака бесмислена врска и секс за една ноќ, бидејќи тогаш не чувствува поврзаност.

  Меѓутоа, ако е во среќна врска, Ракот 24 часа на ден ќе сака да помине во кревет, а водењето љубов со партнерот ќе биде неописливо со зборови.

  Најлесно ќе го освоите ако му подготвите вечера, бидејќи тоа ќе го потсети на дом, а тој е голем емотивец кој најмногу од сите верува во светоста на семејството.
  :inlove:
   
 10. Jasminkabibibi

  Jasminkabibibi Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2016
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  Sekoj zbor kazan za rakot vo predhodnata poreka e pogoden:)

  Bas takvi sme nie rakovite
  ....
   
 11. EminemsGirl

  EminemsGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  1.163
  Пол:
  Женски
  Mnogu tocno za jarecot ;)
   
 12. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  18.583
  Допаѓања:
  258.890
  Јас Водолија со партнер Рак, можете да замислите :) :) :)
  Крајности!